Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

NHL: Berard sa po zranení oka Hossovou hokejkou do NHL už nevráti

TASR|27. feb 2001 o 14:25

Toronto 27. februára (TASR) - Bývalý hokejový obranca Toronta Maple Leafs a člen kanadského olympijského tímu Bryan Berard sa po vážnom zranení oka definitívne rozlúčil s myšlienkou na návrat do NHL. Dvadsaťštyriročný obranca, ktorého vlani 11. marca nešť

astne zranil hokejkou slovenský útočník Marián Hossa (Ottawa Senators), nemá po viacerých operačných zákrokoch ani minimálnu zrakovú spôsobilosť pre zámorskú NHL.

"Samozrejme je sklamaný z toho, že už nebude hrať v NHL. Na druhej strane má Bryan veľmi silnú osobnosť a rodinu, ktorá mu pomáha. Situáciu chápe ako realitu a je pripravený ďalej žiť svoj život," povedal Laidlaw, ktorý dodal: "Po rozhovoroch so všetkými zainteresovanými lekármi a špecialistami sme museli akceptovať skutočnosť, že Bryan nespĺňa minimálne zrakové podmienky (videnie 20/400), aby mohol opäť hrať v NHL. Napriek tomu, že veľmi chce, no jednoducho nemôže."

Podľa hráčovho manažéra Toma Laidlawa vníma Berard svoje okolie pravým okom len rozmazane, no napriek nešťastne a predčasne ukončenej kariére je najlepší nováčik NHL z roku 1997 psychicky vyrovnaný so svojím osudom. Berard plánuje akceptovať jednorázovú šesťmiliónovú poistku za pracovnú neschopnosť a predčasne ukončenú kariéru, rok po uskutočnení poistnej udalosti.

"Veľmi dlho mi celá nešťastná situácia prebiehala hlavou, bol to nepríjemný zážitok. Trochu mi psychicky pomohlo, že to Berard nehodnotil ako úmysel. Bryan mi povedal do telefónu povedal, že to isté mohol spraviť aj on mne, aby som sa netrápil. Nechcem už o tom viac hovoriť, veľmi zle sa hovorí o takýchto situáciach," povedal Hossa ešte v máji minulého roku pred krátkym návratom na Slovensko.

Súvisiace články