Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

New York Times: Symbolom Soči bude robotník v monterkách

V Soči sa pracuje. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|Publikované 4. feb 2014 o 18:03

Podľa New York Times nebudú symbolom olympijských hier kruhy, ale muž v montérkach, ktorý niečo opravuje na poslednú chvíľu.

BRATISLAVA. Na začiatku olympijských hier sa asi nebudú riešiť rekordy, skvelé výkony a medaily, ale chaos a nedostavané hotely.

Zdá sa, že Rusom nepomôžu ani megalomanské náklady, ktoré sa postupne zvýšili z pôvodných desať miliárd eur na 37 miliárd, čo je dokonca viac, ako stála najdrahšia olympiáda v Pekingu.

Samotná cesta z prímorského Soči do horského mestečka Adler v Červenej Poľane stála osem miliárd eur, viac ako celé hry vo Vancouvri.

O problémoch s infraštruktúrou píše v rozsiahlej reportáži aj New York Times. „Vyzerá to tak, že symbolom Soči bude muž v montérkach, ktorý na poslednú chvíľu niečo opravuje,“ píše uznávaný americký denník.

Problémy sú v horách

Na športoviskách sa povaľujú neotvorené škatule od radiátorov, klimatizácií či iných spotrebičov. Väčšie problémy s nedostavanými hotelmi a infraštruktúrou sú v Červenej Poľane, kde sa budú odohrávať lyžiarske či biatlonové disciplíny.

Aj keď nie každý sa sťažuje. „Keď sme tu boli minulý rok na pretekoch Svetového pohára, tak ma najviac rušila betónová stena za strelnicou. Teraz aspoň cez ňu prehodili plachtu a nakreslili na ňu obrázok,“ hovorila idnes.cz česká biatlonová hviezda Gabriela Soukalová.

Nedostavané hotely má na svedomí aj zlé počasie. „Cez leto skoro stále pršalo, práce sa predĺžili,“ hovoril New York Times manažér hotela Swiss Oliver Kuhn, ktorý je ako jeden z mála kompletne dostavaný.

Ako v Ulanbátare

Mnoho hotelov však nie je dostavaných. A ak sú, nefunguje v nich zväčša všetko, ako má. Netečie teplá voda či nefunguje internet. Ak sa nedarí niečo dostavať, tak aspoň naženú robotníkov do hotela, ktorý je bližšie k dokončeniu.

„Vôbec sa tomu nečudujem. Minulý mesiac som otváral hotel v Ulanbátare,“ dodáva s dávkou irónie Kuhn.

Autor: Tomáš Prokop

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.