Autobus s mladými hokejistami v Kanade sa zrazil s nákladiakom, hlásia 15 mŕtvych

Ilustračné foto. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. apr 2018 o 08:33

Športovci z tímu Humboldt Broncos mierili na zápas.

NIPAWIN. Zrážka nákladného auta s autobusom, v ktorom sa viezli členovia juniorského hokejového tímu, si vyžiadala 15 mŕtvych a 14 zranených.

V autobuse sa nachádzalo 29 ľudí, vrátane šoféra. Športovci z tímu Humboldt Broncos vo veku od 16 do 21 rokov mierili na zápas do mesta Nipawin.

Medzi zosnulými sú aj tréner Darcy Haugan, kapitán tímu Logan Schatz či rozhlasový hlásateľ Tyler Bieber.

Polícia zadržala vodiča nákladného auta, ktorého však neskôr prepustili a poskytli mu psychologickú pomoc. Príčinu zrážky v súčasnosti vyšetrujú.

15

obetí si vyžiadalo nešťastie mladých hráčov Humboldt Broncos.

"Sme šokovaní, náš tím už nikdy nebude ako predtým. Naše myšlienky, modlitby a energiu zameriame na vyrovnanie sa s touto tragédiou," povedal prezident klubu Kevin Garinger.

Podobné nešťastie zasiahlo Kanadu pred vyše 30 rokmi. V decembri 1986 havaroval autobus s hráčmi, zhodou okolností, Swift Current Broncos, vtedy zahynuli štyria ľudia. Túto nehodu prežil neskorší hráč NHL Sheldon Kennedy.

"Prajem sústrasť obetiam nehody a ich rodinám a prosím, nezdieľajte nepotvrdené správy," odkázal niekdajší hráč Detroitu prostredníctvom twitteru.

Na tragédiu zareagoval aj premiér krajiny Justin Trudeau, ktorý pozostalým kondoloval prostredníctvom twitteru: "Nedokážem si ani predstaviť, čím prechádzajú rodičia. Moje srdce je s každým, koho toto nešťastie zasiahlo."

Úprimnú sústrasť vyjadril premiérovi aj americký prezident Donald Trump.

Nachádzate sa tu: