Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Navrátilová: Federer už nebude jednotkou

Roger Federer (Autor: SITA/AP)
SITA|23. mar 2011 o 22:59

Bývalá legendárna tenistka Martina Navrátilová si nemyslí, že Roger Federer bude ešte niekedy hrať tak ako pred troma či štyrmi rokmi.

LONDÝN. Tenisová legenda Martina Navrátilová vidí už len veľmi malú šancu na to, že sa Roger Federer ešte niekedy stane svetovou jednotkou vo dvojhre.

Švajčiarsky tenisový elegán bol v minulosti dovedna 237 týždňov na vrchole svetového počítačového poradia, no v ostatnom čase klesol dokonca na 3. miesto za Rafaela Nadala a Novaka Djokoviča.

"Neverím, že Federer bude ešte niekedy hrať tak dobre ako pred tromi - štyrmi rokmi. Jednoducho už nebude lepší. Netvrdím, že grandslamový turnaj ešte nemôže vyhrať, ale vrchol rebríčka už zostane aj vzhľadom na vek pre neho príliš vzdialený," uviedla Martina Navrátilová na adresu 16-násobného grandslamového šampióna.

Držiteľka 59 grandslamových titulov v súčte dvojhry, štvorhry a mixu Navrátilová sa rovnako skepticky vyjadrila k možnosti, že by sa Brit Andy Murray mohol stať v blízkej budúcnosti grandslamovým víťazom. Dvadsaťtriročný Murray stál už trikrát vo finále na turnaji veľkej štvorky, ale ani raz sa netešil z celkového triumfu.

"Talent mu rozhodne nechýba, ale jeho problém je v hlave. Na najvyššej úrovni sa nevie vyrovnať s tlakom a potom prehrá aj zápas, v ktorom by nemal. Raz grandslamový titul získať môže, ale z roka na rok to bude mať náročnejšie, lebo tlak na jeho osobu sa bude stupňovať," vyhlásila 54-ročná česká rodáčka Navrátilová, ktorá žije v Sarasote na Floride.

Súvisiace články