Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Nashville rokovalo s Országhom, dohodlo sa s Vokounom

SITA|5. aug 2004 o 11:23

NASHVILLE 5. augusta (SITA) - Klub zámorskej NHL Nashville Predators sa dohodol na podmienkach kontraktu so svojou brankárskou jednotkou Tomášom Vokounom. Bližšie informácie o zmluve viceprezident a generálny ...

NASHVILLE 5. augusta (SITA) - Klub zámorskej NHL Nashville Predators sa dohodol na podmienkach kontraktu so svojou brankárskou jednotkou Tomášom Vokounom. Bližšie informácie o zmluve viceprezident a generálny manažér predátorov David Poile neoznámil. Dvadsaťsedemročný Vokoun mal v 73 stretnutiach uplynulej sezóny 90,9-percentnú úspešnosť zákrokov a inkasoval v priemere 2,53 gólu na zápas. Rodák z Karlových Varov si prvýkrát v kariére zahral aj v zápase hviezd NHL. "Tomáš bol dôležitou súčasťou nášho tímu a sme radi, že sme s ním podpísali dlhoročný kontrakt. Tomáš sa stal jedným z najlepších mladých brankárov v NHL a dúfame, že vo svojich výkonoch bude aj naďalej pokračovať," povedal Poile. Vokoun je lídrom historických klubových brankárskych štatistík v počte zápasov, víťazstiev a shutoutov. Česko reprezentoval na majstrovstvách sveta 2003 a 2004, bude chytať aj na blížiacom sa Svetovom pohári.

Vedenie Nashvillu sa snažilo dohodnúť aj so slovenským útočníkom Vladimírom Országhom. Dvadsaťsedemročný rodák z Banskej Bystrice neakceptoval kvalifikačný kontrakt od vedenia predátorov a rozhodol sa ísť na arbitráž, ktorá sa mala konať v stredu. V Nashville však verili, že sa s Országhom dohodnú ešte pred začiatkom súdneho konania. Výsledok rozhovorov a ani prípadnej arbitráže ešte nie je známy.

Súvisiace články