Naše trio nestrelilo vonku ani gól

Trenčiansky gól. Humenského brankára Matkobiša tretíkrát prekonáva Trenčan Kubík. (Autor: sita)
Sportnet|1. jún 2009 o 00:00

Po predohrávke Ružomberok B – D. Streda B (3:0) sa v sobotu hralo zvyšných päť zápasov 32. kola I. futbalovej ligy. Východniari sa predstavili vonku a počínali si mdlo. Nestrelili ani jeden gól, naopak, inkasovali dovedna jedenásťkrát.

Najviac utŕžili Humenčania v Trenčíne (0:5), Košice B aj Michalovce podľahli u súperov s Interom, resp. Podbrezovou zhodne 0:3. Kým zostup košickej rezervy a béčka D. Stredy je už dávnejšie istý, stále nie je jasné, kto postúpi do Corgoň ligy. Najlepšiu pozíciu pred posledným kolom má vedúci Inter, ale na svoju šancu čakajú aj Trenčania a Podbrezovčania.

Inter - Košice B 3:0 (0:0)

BRATISLAVA. V prvom polčase sa útoky striedali, Hodek po zasekávačke na rohu päťky vystrelil nepresne a po dlhom pase Šoltisa slabo vystrelil Oros, ktorý mal vychýlenú mušku po spätnej prihrávke Karaša a tretiu šancu mu zmaril dôrazný Burza. Fieber šikovne vnikol do šestnástky a krížnu strelu zastavil obranca. Po chybnej rozohrávke Teixeiru nasledovala Tomčákova strela, ktorú brankár vyrazil. Po prihrávke Burzu prebehol Tomčák z ľavého krídla aj okolo brankára, no po dlhej kľučke mieril vedľa. Po prestávke sa rútil na bránu Hodek, keď počul Tomčáka, prihral mu a na čiare zachránil obranca. Teixeirovu slabú spätnú prihrávku obrancovi zachytil pred šestnástkou pohyblivý Tomčák a na dva razy z uhla otvoril skóre. O dve minúty Tomčák prešprintoval obrancov a z uhla prekvapil Brudňaka, ktorý zrejme čakal center. Tretí gól pridal Sedlák, ktorý parádnym lobom bez prípravy z 30 m využil zlú rozohrávku brankára. Prehru mohol zmierniť Gajdoš v tandeme so Šoltisom, no vystrelil vedľa, víťazstvo mohol prikrášliť Kuba, jeho prudká hlavička sa odrazila od brvna.

GÓLY: 53. a 55. M. Tomčák, 76. P. Sedlák. ŽK: Kučera - Teixeira. ČK: 69. Teixeira. Rozhodoval: Michlian, 242 divákov. INTER: Prošovský - Kosmeľ, Šedivý, Polgár, Burza - K. Kratochvíl, Kučera (66. Maroši), P. Sedlák, P. Fieber ml. - Hodek (70. Kuba), M. Tomčák (80. Chlebo). MFK B: Brudňak - Šproch, Adamica, R. Šimko, Mil. Adam - M. Oros (74. Ohman), Teixeira, Karaš, A. Šoltis, Ľ. Gajdoš - S. Cuprišin.

Podbrezová - Michalovce 3:0 (2:0)

PODBREZOVÁ. V úvode zápasu pohrozili najprv domáci Kožička a potom hosťujúci Kozár. V 21. min. si pred pokutovým územím narazil Turňa loptu s Pichom, Turňa od bránkovej čiary prihral späť na nabiehajúceho Gottwalda, ktorý hlavou nedal Ferencovi šancu - 1:0. Po góle mali dobré šance východniari Kozár a Gašpar, ale vynikajúci Hanák bol vždy na mieste. Potom prišli k slovu opäť domáci, lenže Kostelný, Turňa a ani Kožička v dobrých gólových príležitostiach tiež neboli úspešní. V 38. min. sa predviedol Pich: V samostatnej akcii vyzvŕtal Coulibalyho a svoj únik zavŕšil druhým gólom domácich. V druhom polčase už toľko gólových príležitostí nebolo, hra však bola pre divákov zásluhou oboch mužstiev zaujímavá. Tri minúty pred koncom sa v šestnástke hostí dostal k lopte Kožička, jeho strelu brankár Ferenc vyrazil, ale Pich ho bombou zo 6 m prekonal - 3:0. V kvalitnom stretnutí boli domáci efektívnejší v zakončení. Hostia však tiež podali kvalitný výkon.

GÓLY: 21. Gottwald, 38. a 88. Pich. ŽK: Kostelný, Kožička - Vajda, Viskup. Rozhodoval: A. Somoláni, 630 divákov. ŽP ŠPORT: Hanák - Snitka, Gajdošík, Kostelný, Savič - M. Turňa, Kožička, Svintek (66. Tírer), R. Chomistek (77. Sedliak) - Gottwald (89. J. Pančík), Pich. MFK ZEMPLÍN: Ferenc - Vajda, Kovalík, Coulibaly, Krakovský (46. Devečka) - Uhľár (46. Kunca), Šitov, Mar. Adam, Viskup - Kozár (74. D. Sninský), Gašpar.

Trenčín - Humenné 5:0 (3:0)

TRENČÍN. V 4. min. Lukšík napriahol volejom z 25 m a trafil presne k žrdi a Hlohovský o chvíľu štipľavou strelou vyprášil Matkobišovi rukavice. Domáci však napriek tomu pôsobili nervózne. V 25. min. Rožníkov nábeh výborným zákrokom zneškodnil brankár Volešák. Potom sa predsa len dôraznejšie slova ujali domáci a po Ševelovej nebezpečnej strele zdiaľky prišli ďalšie góly. V 35. min. Lukšík navlas zopakoval svoju ďalekonosnú delovku zo začiatku zápasu a o necelú minútu, hneď po výkope, hostia nezastavili Kubíkov prienik ani jeho krížnu strelu k vzdialenejšej žrdi - 3:0. V 54. min. sa na ihrisko dostal debutant v trenčianskom drese Adi Fanendo a už po polminúte umiestenou strelou k žrdi skóroval! O víťazovi bolo rozhodnuté, dobré šance Knappa, Lukšíka či Chantiho preverili pozornosť Matkobiša, v 82. min. Peciar prudko hlavičkoval do brvna. Hostia v 89. min. ešte raz inkasovali, keď Hlohovský priamym kopom z 25 m ukážkovo obstrelil múr.

GÓLY: 4. a 35. Lukšík, 36. Fr. Kubík, 54. Adi Fanendo, 89. Hlohovský. ŽK: Ľubarskij, Mičič. Rozhodoval: Horváth, 2315 divákov. AS: Volešák (61. D. Rožník) - Kleščík, Križko, M. Ševela, Peciar - Knapp - Aldo Báez, Lukšík, M. Bubenko (54. Adi Fanendo) - Fr. Kubík (72. Chanti), Hlohovský. 1. HFC: Matkobiš - M. Paraska (79. J. Lukáč), Lišivka, Hanc (46. Mat. Pyrka), D. Pyrka - Čavojský, Ľubarskij, T. Opiela, Labun - Bačík (63. Mičič), M. Rožník.

Zostávajúce výsledky

Lučenec - Šaľa 3:2 (2:1). Góly: 1. Balaško, 20. Staško, 75. Peter Ďurica (z pok. kopu)
- 35. Klusa, 56. Peťovský, ŽK: Golian - Lancz, Vojtíšek, Uzola, Obert, rozhodoval Ihring, 460 divákov.

Rimavská Sobota - Prievidza 1:0 (1:0), 5. Pisár (11m), ŽK: Rubint, B. Mráz, Sihelský - Martin Oršula, Kokanovič, ČK: 90.+ Lazúr (Rimavská Sobota) za udretie protihráča, rozhodoval Gocník, 293 divákov.

Program 33. kola

Zajtra o 17. hod.: Dun. Streda B - Trenčín, Humenné - Podbrezová, Košice B - Lučenec,
Michalovce - Inter, Prievidza - Ružomberok B, Šaľa - Rim. Sobota.

Najlepší strelci
  • 21 gólov: David Depetris (Trenčín)
  • 19 gólov: Roland Števko (Ružomberok B)
  • 13 gólov: Filip Hlohovský (Trenčín)
  • 11 gólov: Jozef Gašpar (Michalovce)
  • 10 gólov: Roman Gergel (Trenčín), Andrej Hodek (Inter Bratislava
  • 8 gólov: Ladislav Vencel (Šaľa), Miloš Gibala (Rimavská Sobota), Maroš Bačík (Humenné), Marián Tomčák, Pavol Sedlák (obaja Inter Bratislava), Michal Gottwald (Podbrezová)