Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Najväčší duel v histórii Poľska? Organizácia KSW potvrdila stret hviezd

Šampión Roberto Soldič oslavuje obhajobu titulu. (Zdroj: KSW)
Daniel Stankovič|11. okt 2021 o 12:42 (aktualizované 11. okt 2021 o 12:43)

Súboj hviezd je potvrdený.

VARŠAVA. V Poľsku je tento duel označovaný za najväčší v histórii prestížnej organizácie KSW. Súboj dvoch šampiónov prestížnej európskej ligy MMA sa čoskoro stane skutočnosťou.

Legendárneho Mameda Khalidova vyzve o titul strednej divízie Chorvát Roberto Soldič. Organizácia KSW duel potvrdila na svojich sociálnych sieťach.

Dátum stretu 41-ročného Khalidova s jeho o pätnásť rokov mladším protivníkom sa majú fanúšikovia dozvedieť 23. októbra na turnaji KSW 64.

Bývalý šampión poloťažkej divízie a dlhoročný kráľ strednej váhy KSW Khalidov patrí medzi najvýraznejšie osobnosti v histórii poľskej scény zmiešaných bojových umení. 

Aj jeho vyzývateľ Roberto Soldič nezaostáva, keď posledné roky neohrozene vládne v poľskej organizácii vo váhe do 77 kilogramov . Naposledy obhájil titul proti elitnému českému zápasníkovi Patrikovi Kinclovi na podujatí KSW 63 v septembri tohto roka.

Práve po septembrovom zápase sa Soldič rozhodol v oktagone vyzvať rodáka z Čečenska, ktorý súboj bez váhania prijal.

Daniel Stankovič
Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články