Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Najlepšiu zostavu všetkých čias by viedol Ferguson

Sir Alex Ferguson (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|8. júl 2013 o 17:29

Do najlepšej futbalovej jedenástky všetkých čias sa dostal iba jediný aktívny hráč – Lionel Messi z FC Barcelona. V ankete časopisu World Soccer hlasovali bývali hráči, tréneri i žurnalisti z celého sveta.

BRATISLAVA. Do najlepšej futbalovej jedenástky všetkých čias sa dostal iba jediný aktívny hráč – Lionel Messi z FC Barcelona.

V ankete časopisu World Soccer hlasovali bývali hráči, tréneri i žurnalisti z celého sveta.

Najviac hlasov získal Nemec Franz Beckenbauer, tesne za ním nasleduje Diego Maradona a Pelé. Sklamaný bol súčasný hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo, ktorý sa medzi elitu nezmestil.

Za najlepšieho trénera zvolili Alexa Fergusona – bývalého kouča Manchester United. Druhý skončil bývalý tréner Holandska Rinus Michels, tretí José Mourinho (Chelsea). Súčasný tréner Bayernu Mníchov Pep Guardiola bol piaty.

Zostava: Lev Jašin – Cafú, Bobby Moore, Franz Beckenbauer, Paolo Maldini – Alfredo Di Stéfano, Johan Cruyff, Zinedine Zidane, Diego Maradona, Pelé, Lionel Messi.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články