Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na Spiši končí Lošonský, v klube zháňajú náhradu

Pavol Lošonský (v bielom) prispel k sobotňajšiemu víťazstvu výborným výkonom. Vzadu Siniša Bilič. (Autor: Karol Scholtz)
TASR|Publikované 12. nov 2018 o 14:46

Odchádza do Hradca Králové.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V stredajšom zápase basketbalovej SBL proti lídrovi tabuľky Interu Bratislava už dres Spišskej Novej Vsi neoblečie jedna z podkošových opôr tímu Pavol Lošonský.

Ten využil otvorenosť svojej zmluvy a odchádza do Hradca Králové.

"V prvom rade chceme poďakovať Paľovi za služby, ktoré odviedol v zápasoch, v ktorých nastúpil. Ukázal, čo znamená slovo profesionalita, v každom zápase šiel na sto percent. V novom pôsobisku mu prajeme všetko dobré, verím, že sa mu budú vyhýbať zranenia a že sa mu bude dariť," citoval web ligy Vladimíra Hovaňáka, člena výkonného výboru BK 04 AC LB.

Chlapcom poprial šťastie

Tridsaťročný pivot zaznamenal za Spišskú Novú Ves priemer 14 bodov a 8 doskokov na zápas.

"Chcel by som Spišiakom poďakovať za to, že mi umožnili byť v zápasovom rytme a kondičke a byť plne pripravený na novú príležitosť, ktorá prišla v podobe českého angažmánu. Snažil som sa pomôcť Spišskej Novej Vsi najlepšie ako som vedel. Bojoval som za mesto a chlapcom prajem veľa šťastia v prebiehajúcej sezóne," uviedol Lošonský.

Po odchodoch dvoch pivotov Ebinumovi a Lošonskom vznikla v mužstve pod košom diera, ktorú však chcú čím skôr zaceliť.

"Túto situáciu musíme vyriešiť čím skôr. S trénerom a manažérom sme už kontaktovali nejakých hráčov, verím, že v blízkej dobe bude rozhodnuté," dodal Hovaňák.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.