Na Rajeckom maratóne o víťazovi rozhodli sekundy

Sportnet|17. aug 2007 o 00:00

Košice - V obci Rajec bol štart i cieľ 24. ročníka Rajeckého maratónu, na ktorom za daždivého počasia štartovalo 168 bežeckých vytrvalcov z Poľska,

Maďarska, Česka a Slovenska. Vavrínový veniec víťaza si na 42 195 m trati do rázovitej obce Čičmany a späť vybojoval už tretíkrát za sebou Poliak Tomasz Chawawko časom 2:37:47 hod. Druhý v cieli Ján Moravec (ŠKP Skalica) zaostal len osem sekúnd a súčasne vyhral kategóriu mužov od 40 rokov pred Róbertom Rolkom (AŠKP Žilina) za 2:39:53 hod. a tretím Maďarom Jánosom Bogárom za 2:45:13 hod. Tretí do cieľa finišoval Vladislav Lipovský (MBO Strážske) so stratou len 21 sekúnd na celkového víťaza.

Z východniarov v prvej desiatke ešte dobehol celkove ôsmy Róbert Tatrai (BK Metropol Košice) za 2:46:14 hod. a len jedna sekunda ho delila od tretieho miesta v kategórii štyridsiatnikov. Medzi päťdesiatnikmi zvíťazil Pavol Obraz (BK Steel Košice) za 2:51:04 hod. pred Poliakom Tadeuszom Jasekom za 2:53:59 hod. a Bartolomejom Galovičom (MK Rajec) za 3:10:23 hod. Vo veteránskej kategórii od 60 rokov vyhral Ján Hazucha (SBS LG Zvolen) za 3:18:25 hod. pred Pavlom Rajcom (Dubnica n/V) za 3:28:10 hod. a tretí skončil Eugen Pastor (BK Metropol Košice) za 3:35:53 hod.

V konkurencii desiatich štartujúcich žien dominovala Andrea Bérešová (DŠK Kryha Bratislava) za 3:12:07 hod. pred Annou Balošákovou (ŠKP Čadca) za 3:30:42 a tretia dobehla Iveta Kamenská (AK Tlmače) za 3:43:18 hod. Na nevďačnom štvrtom mieste finišovala Alžbeta Tiszová (TubeCity IMS Košice) za 3:44:37 hod.