Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na pôde majsteriek si hanbu neurobili, ale v Pezinku zahrali slabo

Sportnet|Publikované 14. okt 2003 o 22:00

Košice - Volejbalistky Slávie TU Košice mali ako nováčik najvyššej súťaže na úvod ťažký žreb. Hneď v prvom dueli sa totiž v sobotu stretli s

majstrovskou Sláviou UK Bratislava na jej palubovke. O deň neskôr absolvovali duel v Pezinku. Žiadne zázraky sa napokon ani nekonali, oba zápasy prehrali Košičanky zhodne 0:3.

Vyćhodniarky sa predstavili oproti vlaňajšej sezóne, v ktorej vybojovali postup, v značne obmenenej zostave. Chýbali v nej Adamyová, Lančaričová, Oroszová i zranená Kralčáková, novou tvárou bola Slančová z Prešova a staronovou Karaffovou, ktorá sa vrátila z Nitry. Košičanky však vycestovali na úvodné duely bez klasickej nahrávačky, hoci na tento post sa do družstva mala vrátiť Tomková. "Napokon sme cestovali bez nej. To, že bude Tomková chýbať, som sa dozvedel až v piatok, takže čas pripraviť sa na tento variant sme nemali. Na nahrávačskom poste musela nastúpiť Zuzana Suchá," skonštatoval tréner Slávie TU Lórant Lipan.

Na pôde Slávie UK Bratislava si ilúzie na zisk setu výchoniarky nerobili, no Košičanky nepredali kožu len tak zadarmo. "Herne sme podali celkom dobrý výkon, aj keď, samozrejme, na palubovke majsteriek sme prehrali. Nerobili sme až tak veľa chýb, v rámci možností sme favoritovi vzdorovali, ako sa dalo. Nechceli sme si v prvom rade urobiť v Bratislave hanbu a to sa nám podarilo. Výsledkovo to síce bolo zlé, lebo sme neuhrali ani set, ale celkový dojem mnebol vzhľadom na našu situáciu taký zlý."

Horšie to však už bolo v Pezinku, ktorý je papierovo podstatne ľahším súperom ako Slávia UK. Košičanky to však nevyužili a uhrali len o tri lopty viac ako v Bratislave. "Tušil som, že to bude ťažšie, čo sa týka príjmu podania a koncentrácie na zápas. Výsledkovo to dopadlo skoro rovnako ako v Bratislave, ale herne to bolo z našej strany slabšie. Súper nebol taký kvalitný, ale spravil menej vlastných chýb. My sme ich urobili dosť, bol to nervózny zápas." S bopjovnosťou svojich zverenkýň bol teda ich kormidelník spokojný len v prvom stretnutí. "Neviem, či sa dievčatá nevedeli psychicky vysporiadať s tým, že často kazia, ale v Pezinku to bol fakt slabý výkon." Škoda toho, pretože v Pezinku bola šanca uhrať prijateľnejší výsledok a prípadne sa pokúsiť prekvapiť omnoho väčšia ako v hlavnom meste. Žeby dievčatá solídny výkon zo soboty o deň neskôr až príliš uspokojil? "Pokazili si dojem z predchádzajúceho dňa, aj ony samy si to priznali. Dopúšťali sa relatívne ľahkých chýb, ale to sa niekedy stáva," neláme palicu L. Lipan.

Košičanky sa v počas víkendu prvýkrát predstavia na domácej palubovke, v sobotu hostia Senicu a v nedeľu Forplast Bratislava.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.