Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Na kvalifikačný turnaj do Srbska pôjde aj Albert Rusnák ml.

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
SITA|28. máj 2013 o 11:27

Slováci sa na turnaji stretnú so Srbskom, Írskom a Švajčiarskom.

BRATISLAVA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov Milan Malatinský nominoval na turnaj II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy do Litvy (20. júla - 1. augusta) širší 24-členný káder.

Nachádzajú sa v ňom až štyria legionári - brankár českých Teplíc Patrik Lukáč, obranca akadémie Newcastlu United Ľubomír Šatka, ďalší hráč akadémie z Britských ostrovov Albert Rusnák ml. (Manchester City) a záložník talianskej Sampdorie Janov Dávid Ivan.

Nomináciu zverejnila oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Mladí Slováci sa postupne stretnú v 2. skupine na turnaji Elite round v Srbsku s hráčmi domáceho výberu (6. júna), írskymi rovesníkmi (8. júna) a futbalistami švajčiarskej "devätnástky" (11. júna).

Na záverečný turnaj do Litvy postúpi len víťaz, resp. sedem víťazov skupín II. fázy kvalifikácie, usporiadateľ má istú účasť. Na turnaj Elite round do Srbska odcestuje len 18 slovenských futbalistov.

Širšia nominácia reprezentácie do 19 rokov na turnaj II. fázy kvalifikácie (Elite round) o postup na ME do Litvy:

Brankári: Miloš Bréda (MFK Zemplín Michalovce), Patrik Lukáč (FK Teplice/ČR), Dominik Holec (MŠK Žilina)

Obrancovia: Michal Pintér (FC ViOn Zlaté Moravce), Michal Habánek (FC Spartak Trnava), Daniel Bednárik, Róbert Mazáň, Lukáš Skovajsa (všetci AS Trenčín), Richard Čiernik (MFK Dubnica), Branislav Niňaj (ŠK Slovan Bratislava), Ľubomír Šatka (Newcastle United/Angl.)

Stredopoliari: Christián Steinhübel (MFK Dubnica), Šimon Šmehyl, Denis Čery (obaja FC Nitra), Michal Faško (FK Dukla Banská Bystrica), Ondrej Duda (MFK Košice), Stanislav Lobotka (AS Trenčín), Róbert Kovaľ (MFK Zemplín Michalovce), Albert Rusnák ml. (Manchester City/Angl.), Dávid Ivan (Sampdoria Janov/Tal.)

Útočníci: Matúš Marcin (1. FC Tatran Prešov), Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Adam Zreľák (MFK Ružomberok), Róbert Mego (MFK Dubnica)

Náhradníci:

Stredopoliari: Stanislav Danko (MFK Zemplín Michalovce), Michal Mózer (FO ŽP Šport Podbrezová), Samuel Čentéš (AS Trenčín), Milan Škriniar (FC ViOn Zlaté Moravce)

Útočníci: Viktor Kráľ (FC Nitra), Lukáš Mihálik (FC ViOn Zlaté Moravce)

Program tímu SR "19" v Srbsku o postup na ME:

Štvrtok 6. júna (Nový Sad, 19.30 h): Srbsko "19" - Slovensko "19", rozhoduje: Grinfeld (Izr.)

Sobota 8. júna (Belehrad, 17.30): Slovensko "19" - Írsko "19", rozhoduje: Grinfeld (Izr.)

Utorok 11. júna (Belehrad, 17.30): Švajčiarsko "19" - Slovensko "19", rozhoduje: Lapočkin (Rus.)

Súvisiace články