Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Píšu históriu klubu. S vlastnými odchovancami postúpili do druhej ligy

Oslavy postupu do druhej ligy. (Autor: archív - Matej Chorvát)
Ivan Mriška|19. jún 2021 o 20:35

Námestovo zdolalo Fiľakovo 1:0.

NÁMESTOVO. Predposledným novým druholigistom sú futbalisti MŠK Námestovo. Triumf v tretej lige Stred spečatili domácim víťazstvom 1:0 proti Fiľakovu.

Jediný gól zápasu strelil v 12. minúte Šimon Mydlár.

„Skvelé pocity, obrovská radosť. O to väčšia, že sme to dokázali s vlastnými odchovancami, čisto chlapcami z Námestova,“ spokojne povedal tréner MŠK Námestovo Miroslav Trnka.

V hlavách mali postup

Pre hráčov z Oravy bol posledný krok náročný. Mladým hráčom zväzovala nohy zodpovednosť.

„Chalani mali v hlavách, že hrajú o postup, čo bolo aj vidieť. Rýchlo sme sa ujali vedenia, ale potom sme sa herne trápili. Zahodili sme šance a triasli sa o výsledok.

Po záverečnom hvizde nám spadol veľký kameň zo srdca. A dnes to bude v Námestove určite žiť,“ uviedol.

Spečatenie triumfu Námestova sledovalo na tribúnach osemsto divákov. Po konečnom hvizde vypukli na trávniku veľké oslavy. Všade striekalo šampanské.

„Ďakujeme fanúšikom za podporu, je to aj ich úspech. Pred zápasom všetci sedeli pri guláši, teraz nás čakajú oficiálne oslavy v klubovni,“ prezradil Trnka.

Presadili sa bojovnosťou

Kľúčom k úspechu bola podľa lodivoda Námestova dobrá partia. „Nepresadili sme sa vďaka individualitám, ale bojovnosťou, kolektívnym výkonom a srdiečkom,“ tvrdí.

Pre klub z Oravy ide o historický úspech, pretože druhú ligu v minulosti nikdy nehral.

„Postup je pre nás zadosťučinením, ale i veľká zodpovednosť. Ideme do oveľa kvalitnejšej súťaže, takže zrejme siahneme po posilách,“ prezradil.

Impulzom v jarnej časti bolo z dorastu nominovanie Mateja Chorváta, ktorý v prvých troch jarných zápasoch strelil štyri góly.

„Hralo sa za horúceho počasia, čo nám situáciu značne komplikovalo. Som však rád, že sme to zvládli a pečatili postup do druhej ligy. Pre klub je to historický úspech,“ uzavrel Chorvát.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články