Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Briti predstavili zostavu pre MS, nechýba ani Cavendish

Mark Cavendish na Tour de France 2021. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. sep 2021 o 15:20

V tíme majú aj olympijského víťaza.

BRATISLAVA. V silnej zostave Veľkej Británie pre preteky s hromadným štartom mužov a žien na blížiacich sa majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Belgicku figuruje niekoľko zaujímavých mien.

V mužskej časti sa predstavia úradujúci olympijský víťaz v horskej cyklistike Tom Pidcock ako aj víťaz tohtoročnej bodovacej súťaže a spoludržiteľ historického rekordu v počte etapových triumfov na Tour de France Mark Cavendish.

Rýchlik z Ostrova Man je zároveň majster sveta spred desiatich rokov z Kodane a strieborný z Dauhy 2016. Tam sa musel skloniť iba pred Petrom Saganom.

Britskú zostavu na jednom z vrcholov sezóny dopĺňajú Luke Rowe, Fred Wright, Jake Stewart, Connor Swift, Ben Swift a Ethan Hayter.

V ženskej súťaži elite sa predstaví majsterka sveta z Richmondu 2015 a strieborná z OH v Londýne 2012 Lizzie Deignanová. V tíme sú aj Anna Shackleyová, Alice Barnesová, Anna Hendersonová, Pfeiffer Georgiová a Joss Lowdenová.

"Tento rok sa tešíme na svetový šampionát, lebo máme v tíme niekoľko reálnych medailových uchádzačov. A to vo viacerých kategóriách," vyhlásil jeden z riaditeľov Britskej cyklistiky pre výkonnostný šport Stephen Park.

"Aj osobne sa teším na to, že Lizzie či Mark pretavia svoje skúsenosti a formu do dobrého výsledku. Chceme prísť domov s medailami, a to sa týka aj kategórii do 23 rokov a juniorov," dodal Park na webe cyclingnews.com.

Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike sa od 19. do 26. septembra uskutočnia v belgickom Flámsku. Chýbať nebude ani slovenská reprezentácia na čele s trojnásobným majstrom sveta Petrom Saganom. 

Súvisiace články