MS 18: Kanada zlomila Nemcov v 3. tretine a predbehla Slovensko v tabuľke

TASR|19. apr 2014 o 18:41

Reprezentácia USA si pripísala v sobotu prvé víťazstvo. V B-skupine zdolala českých rovesníkov 3:0.

IMATRA. Hokejisti Kanady do 18 rokov vyhrali aj druhý zápas v A-skupine na MS hráčov tejto vekovej kategórie. Vo fínskej Imatre zlomili odpor Nemecka tromi gólmi až v tretej tretine a zvíťazili 5:2.

Nemci sú tak po dvoch dueloch priebežne na poslednej priečke, na druhých Slovákov strácajú štyri body.

Reprezentácia USA si pripísala v sobotu v Lappeenrante prvé víťazstvo. V základnej B-skupine zdolala českých rovesníkov 3:0 a odčinila tak prekvapujúcu prehru so Švajčiarskom (2:4) v otváracom stretnutí šampionátu.

A-skupina

Kanada - Nemecko 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 7. Audette, 15. Bleackley, 45. Gropp, 47. Konecny, 60. McCann - 34. Eder, 38. Kammerer

Rusko - Švédsko 3:4 pp a sn (0:2, 0:1, 3:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 43. Vovčenko, 50. Afonasievski, 53. Kamenev - 12. Lindblom, 15. Forsling, 28. Forsling, rozh. sam. náj. Kempe

Góly: 9. Matthews, 21. Milano, 25. Connor

Fínsko - Švajčiarsko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

5. Dánsko 2 0 0 0 2 3:15 0

Domov»Hokej»Reprezentácie»MS 18: Kanada zlomila Nemcov v 3. tretine a predbehla Slovensko v tabuľke