Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Moravcovú na delfinárskej stovke sklamal hlavne slabší čas

TASR|15. aug 2004 o 20:39

Atény 15. augusta (TASR) - Slovenskej plaveckej jednotke Martine Moravcovej sa na OH v Aténach nepodarilo vybojovať v jej najsilnejšej disciplíne 100 ...

Atény 15. augusta (TASR) - Slovenskej plaveckej jednotke Martine Moravcovej sa na OH v Aténach nepodarilo vybojovať v jej najsilnejšej disciplíne 100 m motýlik medailu, keď vo finále obsadila časom 58,96 až šiestu priečku.

Zverenka trénera Steva Collinsa tak na delfinárskej stovke nevyužila možnosť pripisať si na svoje konto jubilejný 60. cenný kov z vrcholných podujatí a tretiu medailu z olympijských hier. Pred štyrmi rokmi na OH v Sydney bola Moravcová na 100 m motýlik strieborná a rovnaký kov získala aj na 200 m v.sp. Zlato si časom 57,72 vyplávala v Aténach na motýľkarskej stovke Austrálčanka Petria Thomasová a zaknihovala životný úspech. Striebro patrí svetovej rekordérke na 200 m motýlik Poľke Ottylii Jedrzejczakovej (57,84), obhajkyňa prvenstva zo Sydney Holanďanka Inge de Bruijnová sa napriek mimoriadne rýchlej úvodnej päťdesiatke naznačujúcej útok na vlastný svetový rekord musela uspokojiť s bronzom (57,99).

Moravcovej, ktorá postupovala do finále piatym najrýchlejším časom, nevyšiel štart a už po úvodných desiatkách metrov začala strácať kontakt so špicou. Na druhom 50-metrovom úseku sa piešťanská rodáčka snažila prepracovať dopredu, no na zisk medaily to ani zďaleka nestačilo. Slovenka zoostala za svojím osobným maximom na motýľkarskej stovke o 1,76 stotín a po skončení súťaže netajila sklamanie.

"Cítim sa tak strašne unavená, že asi nebudem vládať spraviť ani krok. Šieste miesto na olympiáde je síce pekné, ale mňa vôbec neuspokojuje. Mrzí ma to aj preto, že čas víťazky nebol až taký vynikajúci. Taký čas, aký som zaplávala teraz, robím na hocijakých mítingoch. Neviem, prečo sa mi v tomto bazéne nedarilo. Hneď ako som skočila vo vody, ako som sa odlepila, tak to nebolo ono. Ja som necítila nič, hlavne naspäť po obrátke. Je to škoda, lebo medaily boli dnes skoro zadarmo," povedala Moravcová, ktorá sa v bazéne v Aquatic Centre predstaví ešte na troch kraulových tratiach 200, 100 a 50 m v.sp.

Mama šesťnásobnej najúspešnejšej športovkyne Slovenska Darina Moravcová počíta s tým, že jej dcéra sa napriek nevydarenému útoku na medailu v jej najsilnejšej disciplíne dokáže v ďalšom priebehu olympijských súťaží zmobilizovať. "Určité sklamanie tam bude, ale Martina zasa keď sa zdravo nahnevá, tak vie zabojovať. Na motýľkarskej stovke určite očakávala od seba viac. I keď šieste miesto na olympiáde je pekné, u Martiny sme si zvykli na vyššie nároky. Musíme veriť, že to šťastíčko ešte príde a dosiahne ešte nejaké lepšie umiestnenie," povedala Darina Moravcová.

ženy - 100 m mot:

1. Petria Thomasová (Austr.) 57,72, 2. Otylia Jedrzejczaková (Poľ.) 57,84, 3. Inge de Bruijnová (Hol.) 57,99, 4. Jess Schipperová (Austr.) 58,22, 5. Jenny Thompsonová (USA) 58,72, 6. Martina MORAVCOVÁ (SR) 58,96, 7. Alena Popčanková (Biel.) 59,06, 8. Junko Onišiová (Jap.) 59,83

Súvisiace články