Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Mladý prešovský brankár Jakubech zaujal na skúške v Evertone

(Autor: Ilustračné- TASR/AP)
SITA|Publikované 12. apr 2013 o 11:43

Syn bývalého výborného brankára Tatrana Petra Jakubecha si v liverpoolskom tíme zatrénoval aj so Slovákom Jánom Muchom.

Syn bývalého výborného brankára Tatrana Petra Jakubecha si v liverpoolskom tíme postupne zatrénoval s brankármi všetkých vekových kategórii aj so Slovákom Jánom Muchom

PREŠOV. Dvaja mladí futbalisti corgoňligového 1. FC Tatran Prešov Adam Jakubech a Ľubomír Tupta sa vrátili zo skúšok v popredných zahraničných európskych kluboch. Šestnásťročný Jakubech, ktorý dostával šancu už aj v staršom doraste šarišského tímu, zarezával v anglickom Evertone.

"Bol som tam najskôr vo februári na sedem dní. Po tom, čo mi povedali, že so mnou boli spokojní, ma asi o mesiac zavolali na skúšku opäť. Teraz som bol týždeň v Anglicku a potom som s mužstvom išiel na sedemdňový turnaj do Afriky. Bolo to kvalitné medzinárodné podujatie hráčov do 17 rokov," povedal pre 1fctatran.sk Jakubech.

Muchu slovenčina prekvapila

Syn bývalého výborného brankára Tatrana Petra Jakubecha si v liverpoolskom tíme postupne zatrénoval s brankármi všetkých vekových kategórii a tiež so Slovákom Jánom Muchom.

"Bol som z neho veľmi milo prekvapený. Najprv sa mi prihovoril po anglicky, ale keď som mu odpovedal po slovensky, zostal chvíľu prekvapený. Hneď sa začal pýtať odkiaľ som, cez koho som sa do dostal do akadémie a potom to už išlo. Zaujímal sa, rozprával sa so mnou, pomáhal mi na tréningu. Je to proste super človek," dodal talentovaný prešovský brankár.

Zdá sa, že Adam Jakubech zaujal svojimi výkonmi na Britských ostrovoch. Na trénerov urobil dojem.

"Po tejto druhej skúške boli spokojní. Hneď po turnaji kontaktovali domov otca a povedali, že by ma chceli. Mal by som tam ísť od leta. Závisí to však od klubu, ako sa dohodnú oni. Oco bol samozrejme šťastný a spokojný. Na prvej skúške bol so mnou, čiže mal možnosť vidieť, kde a ako som trénoval. O šanci ísť von sme sa ani tak nebavili. Uvidíme ako bude. Oco je určite hrdý a aj pre neho je super, že to všetko videl a mal veľký zážitok. Na Slovensku, v Česku, ani v strednej Európe nie je možnosť niečo také vidieť. My sme to zhodnotili tak, že sme boli spokojní všetci - ja, otec aj klub," dodal na záver mladík Jakubech.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.