Milinkovič rozhodol o výhre Slovana v Prešove

Víťazný gól Milinkoviča do prešovskej siete.
Víťazný gól Milinkoviča do prešovskej siete. (Autor: TASR)
TASR|2. okt 2011 o 19:26

Futbalisti bratislavského Slovana vyhrali v poslednom stretnutí 11. kola Corgoň ligy v Prešove gólom Milinkoviča.

V Prešove sa hral od úvodných minút medzišestnástkový futbal a aj preto prišla prvá strela na bránu až v 18. minúte. Domáci Petráš napriahol takmer z 25 metrov, no s jeho pokusom si Hroššo bez väčších problémov poradil.

Ani v ďalšom priebehu sa obraz hry nezmenil a oba tímy si dávali pozor predovšetkým v obrane. V 30. minúte zaujal prienik Bernarda do šestnástky súpera, ale jeho strelu dokázal včas zblokovať hosťujúci obranca.

O šesť minút neskôr sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Katona, avšak z hranice šestnástky vystrelil iba do priestoru, kde bol pripravený Hroššo.

Druhý polčas odštartovala obrovská príležitosť domáceho Pitera-Bučka, ktorý po rohovom kope zakončil hlavou, no Hroššo so šťastím na dva razy zasiahol. Následná dorážka mierila mimo brány. V 50. minúte sa gólová situácia zopakovala, tentoraz zakončoval Bernardo a opäť sa vyznamenal gólman hostí.

"Belasí" pôsobili chaoticky a preto Prešovčania pohrozili v 61. minúte, keď po akcii Katonu s Pribulom zakončil Adam tesne vedľa ľavej žrde.

Domáci z tlaku nič nevyťažili, naopak z nasledujúceho protiútoku po centri Bagayoka z pravej strany skóroval z tesnej blízkosti Milinkovič - 0:1.

V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a na oboch stranách sa striedali ojedinelé príležitosti. Všetko mohla zmeniť situácia z 81. minúty, keď sa pred Hroššom ocitol sám striedajúci Žůrek, no brankár hostí opäť výborne zasiahol. Slovan si udržal najtesnejšie víťazstvo a z Prešova si odniesol tri body.

ico

1. FC Tatran Prešov - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 61. Milinkovič. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Pribula, Bernardo - Kordič, Táborský, Grendel, 2 811 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Čep, Krob - Petráš, Adam - De Sales (67. Žůrek), Katona (84. Guba), Pribula (82. De Oliveira) - Bernardo

Slovan Bratislava: Hroššo - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Štepanovský (90.+ Hartig) - Milinkovič (81. Lačný), Guédé, Kladrubský, Táborský - Kordič (63. Grendel), Šebo

Hlasy trénerov

Štefan Tarkovič, tréner Prešova: "Bol to ďalší zápas, ktorý sme nezvládli výsledkovo. Bolo vidieť odhodlanie zmeniť doterajší vývoj v najvyššej súťaži. Hráči urobili všetko pre dobrý výsledok, žiaľ nestačilo to. Doplácame na neefektivitu v útoku, pozitívom však je, že po takomto výkone sa môžeme odraziť do ďalšieho priebehu súťaže. Tento zápas sa odohral v prvom rade v hlavách, až potom v nohách hráčov."

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Bolo to ťažko vybojované víťazstvo, pretože to bol skôr remízový zápas. Futbal sa hrá na góly a my sme ho dali. Šťastie sa k nám priklonilo tým spôsobom, že sme boli disciplinovaní. Súper hrozil predovšetkým po štandardných situáciách, z ktorých mal dve čisté príležitosti. Na druhej strane sme mali za stavu 1:0 v náš prospech premeniť brejky. Povedal by som, že sú to pre nás zlaté body v danej situácii."