Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Meszároš u Flyers napreduje: Takto chcem hrať

Andrej Meszároš (vľavo) v súboji s Kylom Cliffordom z Los Angeles Kings. (Autor: TASR)
TASR|26. mar 2011 o 12:31

Meszároš sa pri absencii Chrisa Prongera stáva jedným z najtvrdšie hrajúcich obrancov klubu Philadelphia Flyers v NHL.

PHILADELPHIA. Slovenský reprezentant spoločne s Braydonom Coburnom vytvorili dvojicu, ktorá vyniká tvrdou hrou do tela.

Pri svojich prvých dvoch zastávkach v NHL vo farbách tímov Ottawa Senators a Tampa Bay Lightning sa Meszároš prezentoval ako kvalitný korčuliar a obranca so schopnosťou rozdeľovať presné pasy. Teraz si zvyká na úlohu tvrdého muža a podstatne zlepšil svoju hru pri mantineloch.

"Toto je fyzicky najnáročnejšia sezóna, odkedy hrám v NHL. V tejto sezóne som sám sebe povedal, že to takto chcem robiť. Keď som prišiel Philadelphie vedel som, že je to mužstvo hrajúce tvrdý a fyzicky náročný štýl, takže som nechcel vyčnievať. Chcem narážať do súperov, aj keď je to pre moje telo ťažšie. Ale toto je spôsob, akým chcem hrať a takisto je to spôsob, akým hrá náš tím," snažil sa Meszároš vystihnúť dlhoročný herný prejav letcov z Philadelphie.

Slovenský bek spoločne s Coburnom zaznamenali v posledných troch stretnutiach až 28 bodyčekov. Samotný Meszároš ich má na svojom konte za uplynulé dva zápasy 14, pričom celkovo ich rozdal v tejto sezóne NHL už 164. Na najlepšie bodyčekujúceho spoluhráča Darrolla Poweho, ktorý je na 23. mieste profiligy, stráca len 15 "hitov".

Poctivá práca 25-ročného obrancu sa odzrkadlila aj v čase strávenom na ľade. Meszároš odohral v posledných piatich stretnutiach v priemere až 27 minút, o sedem minút viac, ako je jeho sezónny priemer.

"Je to pre mňa dobrá úloha. Chcem im ukázať, že môžem hrať aj takýmto spôsobom. Keď ste na ľade a hráte veľa, máte oveľa viac príležitostí ovplyvniť hru," uviedol Meszároš, ktorému patrí aj 10. miesto v tabuľke pravdy s 26 plusovými bodmi (pozn. Zdeno Chára z Bostonu je na 8. mieste s 28 plusovými bodmi).

Slovenský obranca je vo Philadelphii veľmi spokojný. "Cítim sa tu stále lepšie a lepšie. Každý deň sa môžem niečo naučiť. Ak ste na ľade s rovnakými spoluhráčmi, potom sa cítite istejšie. Viete, čo môžete od nich očakávať. Každý deň je tu skvelý. Dúfam, že tu zostanem po celý zvyšok mojej kariéry,“ dodal Meszároš.

Súvisiace články