Marton zatiahol roletu pred Michalovcami

Brankár Bardejova Róbert Marton. Má výrazný podiel na víťazstve nad Michalovcami. (Autor: tasr)
Sportnet|6. nov 2012 o 00:00

V šarišsko-zemplínskom derby 16. kola 1. hokejovej ligy Bemaco HC 46 Bardejov vyhral nad Duklou Michalovce 4:3.

BARDEJOV. Priebeh zápasu by sme mohli rozdeliť do dvoch častí. Prvú polhodinu boli aktívnejší i efektívnejší domáci, v druhej dominovali hostia.

Kormidelník Šarišanov Anton Tomko to videl takto: „Našťastie nás nerozhodil inkasovaný gól už v 14. sekunde, skôr nás zomkol. V 1. tretine sme zápas otočili a podobne sa hralo aj v druhej, šance boli na oboch stranách. Súper dal kontaktný gól, no o pár sekúnd sme opäť odskočili o dva góly po peknej kombinačnej akcii. V záverečnej časti akoby sme už mali strach o výsledok. Súper nás točil asi tri minúty, zobral som oddych, aby sme to zmenili na našej strane. Konečne sme aj efektívnejší a brankár Marton bol hlavným strojcom víťazstva. Máme veľkú maródku a prestávka príde vhod. Súťaž je vyrovnaná. V minulej sezóne dve mužstvá od začiatku diktovali priebeh, teraz sa treba koncentrovať na každý zápas. A hrať naplno.”

Dostal desaťminútový trest

Pridal sa aj brankár HC 46 Róbert Marton, ktorý už po zápase dostal od rozhodcu Laufa 10 min. trest za nešportové správanie.

„Ja neviem začo, treba sa ho spýtať. My musíme stále hrať naplno a dnes sme vyhrali obetavosťou. Posledných päť minút sa hralo len v našej tretine, u nás hrali len dve päťky. Neviem, či naši mladí mali rešpekt, no poznali sme silu súpera hlavne v presilovkách, čo sa nám podarilo eliminovať.”

Kouč Zemplínčanov Miroslav Ihnačák bol po zápase nespokojný nielen s výsledkom, no aj s predvedenou hrou svojho tímu.

„Dobre sme kombinovali i korčuľovali, len sme nedali góly. V 1. tretine hráči veľa vymýšľali, urazili šťastie a domáci nám dali tri góly. Zvrátiť výsledok sa nepodarilo. Keď necháme súpera aby dal štyri góly, tak to využije. Chýbalo rozobratie hráčov v tretine, naschvál ich nechali a ponúkli im góly. Keď chcú prehrať, prehrajú, nedávam si servítku pred ústa.”

Skúsený Martin Drotár v 33. min. strelil kontaktný gól na 3:2, no ani to nepomohlo, aj keď mali hru v rukách.

„Nepovedal by som, že to bola naša neschopnosť, no dobre im zachytal brankár, mal svoj deň. My sme sa snažili, no nepadlo to. Šancí bolo možno aj na dva zápasy, ale hokej sa hrá na góly a Bardejov dal o jeden viac. V obrane sme urobili chyby, čo domáci využili.”

Po piatkovej výhre nad Michalovcami potom v nedeľňajšom 17. kole Bardejov na ľade Topoľčian dosiahol ďalšie víťazstvo, aj keď až po samostatných nájazdoch.

Štatistika

Bardejov – Michalovce 4:3 (3:1,1:1,0:1).

Góly: 11. Valchař, 13. Hoďa, 18. Hričina, 35. Valentín – 1. Macejka, 33. Drotár, 50. Fajčík. Vylúčení: 6:6. Marton, Bardejov, 10. a 60. min. 10 min. NEŠP. Využitie: 0:1. Rozhodovali: Lauf – Bľanda, Baňuška pred 740 divákmi.

Bemaco HC 46: Marton – Valentín, Krčula, Valchař, Piatak, Stríž, Bochňa, hričina, Sabol, Nagy, Tkáč, Mojdis, halás, Dancsák, Mihalič, Hoďa, Česelka, Belušár. Dukla: Kurali – Žemba, Hrubý, Kmiť, Šechný, Macejka, Rusnák, Vorobel, Fajčák, Palovčík, Drotár, L. Chovan, Šeliga, Zorvan, Linet, Čavrk, Halapy, Banovský, Šimčák.

Topoľčany - Bardejov 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 0:2, 4:0 - 0:0, 0:1).

Góly: 44. a 53. Jozef Mihálik, 51. a 57. L. Káčer - 8. M. Tkáč, 10. Bochňa, 26. Belušár, 37. Valchař, rozhodujúci sam. nájazd: T. Hričina, 757 divákov.