Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Loptu neberú smrteľne vážne, skôr ich zabáva

Autor gólu. Napriek tomu, že Verčimák nebol zdravotne celkom fit, zabezpečil Giraltovciam remízu. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 8. okt 2013 o 22:00

V Giraltovciach možno problémy ešte viac stmelili všetkých, ktorí okolo lopty pracujú a výsledkom je pohybovanie sa na špici pelotónu.

V amatérskom futbale platí oveľa viac než v profesionálom, že si všetci musia pomáhať. Takýmto krédom sa riadia hráči, tréneri i funkcionári. Tak je to i momentálne v Giraltovciach, ale možno problémy ešte viac stmelili všetkých, ktorí okolo lopty pracujú a výsledkom je pohybovanie sa na špici pelotónu. Pred časom v MFK Slovan nastala nečakaná rezignácia trénera Richarda Gábora a kormidla sa po svojej hráčskej absencii v úvodných kolách ujal Patrik Partila. Ako hrajúci kouč to má zložitejšie, ale možno i jednoduchšie v tom, že pre ostatných je jedným z nich.

STROPKOV/GIRALTOVCE. Napriek príslušnej kvalifikácii (má euro licenciu B) túto situáciu berie len ako provizórium – dirigovať by mal len do konca sezóny. Svoju dvojjedinú rolu poníma ako výpomoc pre mesto i klub.

„Na to, aby som sa stal len kormidelníkom, sa cítim mladý, mám iba tridsať rokov. Hoci v ostatnom čase ma trápia slabiny,“ rozhovoril sa P. Partila, ktorý si váži zomknutie kolektívu i to, že sa mu darí.

„Robíme to na menej profesionálnej báze. Predošlí tréneri sa nedokázali celkom prispôsobiť podmienkam, ktoré tu panujú. Mám na mysli to, že mnohí chlapci majú pracovné či študijné povinnosti. Preto to neberieme smrteľne vážne, profesionálne, skôr sa futbalom zabávame.“

Postavenie v IV. lige nikto nepreceňuje, ide sa od zápasu k zápasu. Pred vystúpením v Stropkove boli síce hostia miernym favoritom, ale vnímali i kliatbu derby.

„Išli sme tam s malou dušičkou, ale po bod, čo i vyšlo.“ Aj preto, že zranený bol stopér Fiľakovský a tesne pred odchodom oznámil Digoň, že má črevné problémy.

Verčimák, ktorý nakoniec dal vyrovnávajúci gól, i Čurlík nastúpili so sebazaprením a obsadenie niektorých postov bolo treba poprehadzovať.

„Možno i preto sme do prestávky nehrali dobre, boli sme ustráchaní, nevýrazní, zakríknutí. V šatni sme si povedali, že tak to ďalej nemôže ísť a po zmene strán sme na domácich vybehli. Začali sme hrať na dvoch útočníkov a lepšie vykryli stred poľa.“

Partila však priznal, že jeho tím mal trošku i šťastie, keď brankárovi Štefánikovi pomohli v dvoch prípadoch žrde.

Bod Stropkov neuspokojil

Hostitelia vo farbách MŠK Tesla prehĺbili v nedeľu domáce sklamania. V tomto ročníku už tretí raz uhrali pred vlastnými divákmi remízu 1:1 (navyše raz prehrali).

S lídrom síce nezostali na štíte, zosadili ho aj z prvej priečky, ale ani nevyhrali.

„Nie sme spokojní, skôr naopak. Keď sme sa už ujali vedenia, mali sme si ho ustrážiť,“ poznamenal lodivod Stropkovčanov Igor Tabiš.

Súhlasil s názorom, že druhý polčas vyšiel lepšie hosťom. Nevyhováral sa na to, že Vachaľ a Pundžák trafili konštrukciu giraltovskej brány.

„Smerom dopredu boli hostia po zmene strán futbalovejší a my zase v defenzíve ustráchanejší. Nepremenili sme šance, čo sa s nami vlečie celú sezónu.“

Stále v strede poľa nie je vykrytá absencia Bilasa, ale pozitívnym zistením je, že zo 17-ročného Pundžáka z vlastnej liahne by mohla byť súca strelecká posila.

Jeho nasadenie bolo dobrým ťahom. „V sobotu dal za dorast dva góly, na druhý deň sa presadil aj medzi seniormi.“

Keby jeho ďalší pokus nezastavila žrď, mohol byť ešte slávnejší pri svojom debute v tejto súťaži. „S jeho výkonom som maximálne spokojný,“ pochválil mladého zverenca I. Tabiš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.