Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

"Likvidátor" McLaren posilou obrany žralokov

TASR|26. jan 2003 o 11:07

San Jose 26. januára (TASR) - Vedenie klubu zámorskej NHL San Jose Sharks podpísalo cez víkend zmluvu s obmedzeným voľným hráčom Kyleom McLarenom.

McLaren, ktorý sa stal v závere uplynulého týždňa súčasťou veľkej trojvýmeny medzi klubmi San Jose Sharks, Montreal Canadiens a Boston Bruins, by sa mal v drese žralokov predstaviť v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete už v najbližších dňoch.

Obchod, na ktorého konci zavítal McLaren do San Jose, odštartovali vo štvrtok predstavitelia Montrealu výmenou brankára Jeffa Hacketta do San Jose za pravého krídelníka Niklasa Sundströma a právo výberu v 3. kole vstupného draftu 2004. Následne vymenilo San Jose skúseného Hacketta a talentovaného obrancu Jeffa Jillsona do Bostonu práve za Kylea McLarena a právo výberu v 4. kole draftu v roku 2004.

V San Jose si od mladého obrancu sľubujú predovšetkým výrazné posilnenie defenzívnej činnosti, pretože práve McLaren je v lige považovaný za veľmi nekompromisného a niekedy až zákerného "tvrďasa". Napríklad fanúšikovia Montrealu mu nikdy neodpustia, aký spôsobom v minuloročnom vydaní play off zlikvidoval slovenského tvorivého útočníka Richarda Zedníka.

Súvisiace články