Pondelok, 12. apríla, 2021Meniny má Estera

Legátov kuriózny gól v súboji Harichoviec s Kravanmi

Šesť gólov. Kravany dlho na harichovskom trávniku odolávali, ale nakoniec odchádzali so šesťgólovou nádielkou. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|23. máj 2016 o 00:00

Harichovčania sa doma opäť herne trápili. Až v závere sa presadili gólovo.

HARICHOVCE. Na futbalovom Spiši sa cez víkend poriadne oteplilo, no poriadne horúco je na čele tabuľky 5. ligy Podtatranskej.

Po dopoludňajšom víťazstve Popradu B nad lídrom tabuľky z Hrabušíc sa popoludní všetka pozornosť sústredila do Harichoviec.

„Naši by mali hrať už do konca sezóny vonku. Lebo vonku hrajú oveľa lepšie, bez tlaku a stresu. Doma to je trápenie,“ kývali po prvom polčase rukou harichovskí nároční fanúšikovia.

Niečo na tom pravdy je, lebo aj proti Kravanom sa poriadne potrápili. Výsledok hovorí o niečom inom, ale do 68. minúty bolo všetko otvorené.

„V Harichovciach sa hrá fantasticky. Je tu najlepšie prostredie a najlepšie ihrisko v súťaži. Vieme, čo sa stalo u nás na jeseň. Na to sa zabudlo a bol to celkom pohodový zápas. Zlomila nás vlastná nemohúcnosť. Hrali sme s deviatimi hráčmi, lebo dvaja stabilne vôbec nehrávajú. V druhom polčase už boli Harichovčania kondične lepší,“ zhodnotil stretnutie na Spiši dobre známy Pavol Legát, ktorý zaznamenal neuveriteľný gól z takmer 60 metrov po úvodných sekundách.

„Poďakujem brankárovi domácich a po zápase má odo mňa pohári. Nechal ma takto vyniknúť,“ s úsmevom dodal strelec kuriózneho prvého gólu zápasu.

Stále v hre

Na jeseň sa v súboji Kravany – Harichovce poriadne červenalo. Domáci vtedy vyrovnali po vyše desaťminútovom nadstavení. O tom sa v odvete vôbec nespomínalo.

To skôr lavička hostí a niektorí hráči až príliš prehnane reagovali na rozhodcove verdikty.

„Hneď na začiatku sme pochybili. Dostať gól zo šesťdesiatich metrov sa len tak nevidí. Do 20. minúty to nebolo dobré z našej strany. Málo sme sa pohybovali, hrali sme zložitý futbal. Ešte bol zbytočný gól na 3:2, ale potom sme to zvládli. Vôbec sme sa nevracali k tomu, čo bolo u nich na jeseň. Futbal nie je o nejakej pomste a vzájomnom odplácaní,“ povedal po víťazstve 6:2 tréner ŠK Harichovce Jozef Štofko, ktorého zverenci sú tak znova v boji o celkové prvenstvo.

„Bol som pozrieť na súboj Poprad B – Hrabušice. Karty sú po nedeli rozdané a my už len môžeme čakať na zaváhania našich súperov, ktorí sú pred nami v tabuľke,“ dodal tréner Harichoviec.

Súvisiace články