Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

L Racing na Slovakia Ringu s pohármi i starosťami navyše

Denis Pavlík. (Autor: SZABOSI/AUTOSPORTFOTO.SK)
Peter Podolinský|Publikované 21. nov 2017 o 23:00

Posezónne obdobie odštartoval na Keskomobile Auto Show Slovakia Ring.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Posezónne obdobie voľných súťaží odštartoval L Racing účasťou na Keskomobile Auto Show Slovakia Ring s piatimi vozidlami.

Víťazstvo v triede 11 si odniesla posádka Mitsubishi Lancer Evo VI Maroš Kysucký – Katarína Kysucká. V celkovom poradí im po dvoch meraných úsekoch patrilo 14. miesto. S odstupom 4 min 26 sek sa na 51. mieste celkového poradia, no zároveň bronzovej priečke v triede 11, umiestnila skúsená posádka Marek Špavelko – Gabriela Špavelková-Szenderáková.

Skúška novopostaveného Mitsubishi Lancer Evo IV teda napokon dopadla dobre, hoci ho ešte trápili detské choroby. Aj preto ten odstup na víťaza.

Skvelý výkon podal aj Denis Pavlík s navigátorkou Jaroslavou Pavlíkovou. Po dvoch ostrých testoch figurovali so svojím Peugeotom 208 R2 na 2. mieste v triede 6. No na to, aby mohla byť posádka vyhlásená na stupňoch víťazov, musela absolvovať aj poslednú tretiu rýchlostnú skúšku. Tá sa nešla na čas, len čisto exhibične, pre oko diváka. Pavlíkovci v závere druhej „rýchlostky“ zachytili čudné zvuky z prevodovky. Mechanici zistili, že praskol obal prevodovky. Hoci sa Denis snažil ľahkým prejazdom dôjsť do cieľa, nepodarilo sa mu to, a tak prišiel o trofej za 2. miesto v triede 6. V tejto kategórii bol na 6. priečke klasifikovaný aj ďalší z jazdcov L Racingu Miloslav Majerčák na Peugeote 208 R2. Do klasifikácie sa neprebojovala ani dvojica Tomáš Fusko – Jakub Slovák na Škode Felicia Kit Car.

L Racing plánuje počas zimy ešte niekoľko zaujímavých aktivít. Na Gemeri určite zorganizuje tradičné zimné testovanie a jeho posádky zamieria aj na ďalšie voľné súťaže ako Szilveszter Rally či Dobšinská zima.

Informoval Race Pro Media.

Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.