Kustód Jenčík: Poškodili moje meno, rasistami opovrhujem

Marek Jenčík. (Autor: SZĽH/PETER JESENSKÝ)
Sportnet|21. jan 2022 o 16:55

Pre incident prišiel o účasť na olympiáde.

Po incidente z extraligového zápasu Michalovce - Spišská Nová Ves prišiel o účasť na zimnej olympiáde v Pekingu.

Kustód Michaloviec a slovenskej hokejovej reprezentácie MAREK JENČÍK dostal za pokus o fyzický atak smerom k hráčom súpera finančnú pokutu vo výške 100 eur a zákaz činnosti na šesť zápasov.

Ako ste prijali rozhodnutie disciplinárnej komisie k udalostiam, ktoré sa odohrali počas a po zápase Michalovce - Spišská Nová Ves?

Akceptujem ho. Myslím si, že trest je férový. Stalo sa to, čo sa stalo a už to nevrátim aj keď mi to je spätne ľúto. K hokeju emócie patria, no uvedomujem si, že do takého výsledku to vyeskalovať nemalo.

Vedenie HK Spišská Nová Ves po zápase poukazovalo na rasistické prejavy na adresu ich dvoch kanadských hráčov zo strany členov realizačného tímu domáceho klubu. Neboli ste v tom nijako zainteresovaný?

Určite môžem za seba povedať, že z mojej strany žiadne rasistické prejavy nešli a ani nikdy nepôjdu. Takéto správanie sám odsudzujem. V Michalovciach máme tiež hráča tmavej farby pleti a hocikto z mužstva by si pri takýchto prejavoch podpílil pod sebou konár.

Ľudia z vedenia Spišskej Novej Vsi sa vyjadrili trošku nešťastne, čo ma mrzí, pretože to poškodilo moje meno. Dodatočne potvrdili, že z mojej strany nešlo o rasistické prejavy, ale v médiách už bolo moje meno a už sa to nedalo zastaviť. Premýšľal som, že sa budem brániť právnou cestou, ale chcem už za celou touto kauzou dať bodku a pracovať ďalej.

Ľudia v mojom okolí vedia, že ten obraz v médiách, to nie som ja. Odpykám si svoj trest a dokážem verejnosti, aký naozaj som. Rasistické prejavy, ktoré prišli z hľadiska odsudzujem a takými ľuďmi opovrhujem.

Pre pozápasový incident ste ako kustód reprezentácie prišli o účasť na ZOH v Pekingu. Čo to pre vás znamená?

Že nepôjdem s reprezentáciou na olympiádu ma veľmi mrzí. Rozumiem rozhodnutiu vedenia reprezentácie. Národný tím pre mňa veľa znamená a urobím všetko preto, aby som sa tam mohol vrátiť.

V minulej sezóne ste sa dostali po zápase play off proti Dukle Trenčín do slovného konfliktu s Brankom Radivojevičom. Ste impulzívnejší človek?

To je tiež medializovaná informácia, ktorá sa nezakladá na pravde. Branko Radivojevič mal výmenu názorov s našimi trénermi. Ja som mal slovnú výmenu s útočníkom Marekom Valachom. Bolo to v zápale emócií a play off rivality, ale ani to sa nemalo stať. Veď s Marekom Valachom sme sa už medzitým stretli aj v reprezentácii a hodili sme to za hlavu.

Ako na striedačke prežívate zápasy?

Je pravda, že každý zápas prežívam naplno. Emócie k hokeju patria, ale tento incident a hlavne tresty, ktoré som teraz dostal, mi otvorili oči. Chvíľková emócia môže človeku zmeniť imidž a to mi za to nestojí.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: