Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Košickí hokejisti o pokute veľmi nehovorili

Zvolenská bránka v obliehaní oceliarov. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 4. nov 2017 o 09:44

HC Košice napriek prehre doma so Zvolenom poskočili v tabuľke.

KOŠICE. Viac než o samotnom priebehu sa po piatkovom stretnutí hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - HKM Zvolen (3:4 po sn) hovorilo o pokutách pre košický tím.

Pár hodín pred šlágrom kola vedenie klubu v tlačovej správe uviedlo, že dôvodom sankcií sú "neakceptovateľné výsledky, prístup a herný prejav mužstva, osobitne na klziskách súperov."

Samotní hokejisti to komentovať nechceli, sústredili sa na svoj výkon.

Vďaka zisku bodu za remízu po riadnom hracom čase poskočili na druhú priečku tabuľky.

Nepríjemný šok

Informácia o vysokých pokutách pre celý košický tím bola prekvapujúca.

Hokejová verejnosť ju neočakávala, pre hráčov to bol po sérii náročných zápasov na západnom Slovensku nepríjemný šok.

Stredajšia prehra 3:5 v Nových Zámkoch zrejme definitívne rozhodla o nepopulárnom opatrení.

Málo platná bola aj predošlá výhra 7:1 na piešťanskom ľade s "dvadsiatkou," či nedávne presvedčivé víťazstvá nad Banskou Bystricou a Trenčínom.

Vedenie klubu je sklamané najmä z výsledkov na súperových klziskách.

"Sme mužstvo dvoch tvárí. Doma predvádzame pekný hokej, ale vonku to nejde. S výnimkou zápasu s "dvadsiatkou" sme vonku vyhrali len tri zápasy a aj tie iba tesne o gól. To je dôvod našej nespokojnosti. Tento tím má naďalej našu dôveru. Nechceme riešiť jednotlivcov a preto sme zvolili kolektívnu formu pokuty," uviedol výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič.

Tipsport liga: HC Košice - HKM Zvolen: fotogaléria

16.11.2017

Vlažný vstup do zápasu

Košickí hokejisti mali do zápasu so Zvolenom vlažný vstup, na ktorom sa okrem nepríjemných sankcií mohla podpísať aj únava z náročného cestovania.

Východniari mali za sebou tri zápasy u geograficky vzdialených súperov.

"V poslednom čase sme hrali veľa zápasov a my z Košíc to máme skoro všade ako na koniec sveta. Išli sme do Nitry, do Piešťan a do Nových Zámkov a vždy sme v autobuse strávili päť hodín. Je to náročné a asi aj preto sme mali v prvej tretine ťažké nohy. Myslím si, že vo zvyšných dvoch tretinách sme už boli lepším tímom," uviedol kapitán Ladislav Nagy.

Badateľná frustrácia

Na domácich hráčoch bola po zápase badateľná väčšia frustrácia než po iných ligových prehrách.

Po tejto sa paradoxne vďaka získanému bodu dostali na druhé miesto tabuľky, keďže Banská Bystrica doma prehrala s Popradom.

Na vysokých pokutách, o ktorých pár hodín pred zápasom informoval klub, to však už nič nezmenilo.

"Stretol som sa s tým prvýkrát v kariére, ale nechcel by som sa k tomu vyjadrovať. Hovorí sa mi o tom ťažko. Je to rozhodnutie vedenia a my musíme "makať" naplno," poznamenal Nagy.

Pripomenul, že v prípade niekoľkých víťazstiev a zaváhania Trenčína by mohli byť Košičania čoskoro na čele Tipsport Ligy.

Na otázku, či finančné sankcie považuje za správnu motiváciu k lepším výsledkom, mal jasnú odpoveď:

"Nebudem sa k tomu vyjadrovať."

Ani tréner nebol nadšený

Podobne stroho sa k nepríjemnej téme postavili aj ďalší hráči, ktorí nemali problém hodnotiť zápas so Zvolenom, ale k pokute sa nevyjadrovali.

Nadšený z kroku vedenia nebol ani tréner Milan Jančuška.

"Je to dôsledok neuspokojivých výsledkov na súperových klziskách. Vedenie klubu dalo jasnú definíciu, za čo to je. Na Zvolen sme si verili a dva nešťastné góly nás dostali do herného kŕču. Bolo veľmi dobre, že sme rýchlo vyrovnali. Neskôr v predĺžení sme mali dve-tri veľké šance, ktoré musíme premieňať. Máme za sebou náročné obdobie. Veľa sme cestovali, za šesť dní sme hrali štyri zápasy. Tú únavu bolo cítiť a podpísalo sa to aj na pohybe v zápase so Zvolenom. Určite vieme hrať aj lepšie," poznamenal Jančuška.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články