Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Košičanky v Európskom pohári FIBA dnes proti chorvátskemu Šibeniku

Sportnet|Publikované 22. okt 2003 o 22:00

Košice - Basketbalovú Deltu I.C.P Košice dnes čaká úvodné stretnutie v Európskom pohári FIBA, o 18. hodine na domácej palubovke v starej športovej

hale privítajú chorvátsky tím ŽKK Šibenik Jolly JBS. Ďalšími dvoma účastníkmi C-skupiny Centrálnej konferencie sú maďarský Szeged a nemecký Marburg.

Abície pre Európsky pohár stanovilo vedenie klubu pre túto prvú fázu súťaže jasne - postup zo základnej skupiny, najlepšie z prvého miesta. Podľa informácií o sile súperov, sú tieto maximalistické ciele oprávnené? - opýtali sme sa trénera Delty I.C.P. Vladimíra Karnaya. "Ťažko predpokladať, lebo silu súperov nikto nielenže nepozná, ale nedokáže ani odhadnúť. Jedna vec je to, čo si myslíme, ale druhou realita a tú uvidíme až počas zápasu," nechce sa v progznózach unáhliť V. Karnay. Po dnešnom dueli bude už múdrejší. "Jasné, už včera bolo na programe stretnutie Szeged - Marburg, dnes to naše so Šibenikom a po prvom kole už budeme reálnejšie vedieť odhadnúť kvalitu súperov."

Po dnešnom domácom súboji proti Šibeniku sa Delta predstaví trikrát na palubovkách súperov. O to dôležitejší je pre Košičanky vstup do súťaže, nad chorvátskym protivníkom berie iba víťazstvo. "Určite. Tohto roku disponujeme kádrom, ktorý má niečo odohrané, dievčatá majú aj medzinárodné skúsenosti. Nemala by sa teda dostaviť ani žiadna bojazlivosť. Informácie o Šibeniku mi poskytla videokazeta ich duelov proti USK Praha v uplynulom ročníku Európskeho pohára. Pražský tím vtedy dvakrát nad týmto celkom vyhral. Čo sa dalo, som naštudoval, prezrel som si internet aj súpisku. Oproti vlaňajšku tam sú veľmi malé zmeny, takže predpokladám, že aj herný prejav bude podobný ako vo vlaňajšej sezóne. Či to však naozaj tak bude, to je zatiaľ otázkou." Ak by Šibenik naozaj vyrukoval s podobným herným štýlom, aký produkoval vlani, na čo by si Košičanky na základe pozorovania videokazety museli dávať pozor? "Ich hra sa točila okolo jednej podkošovej hráčky Koran Zanzeovej, útok i obrana boli postavené pre ňu. Má 192 centimetrov a 30 rokov, takže skúsenosti jej nechýbajú, je to pani basketbalistka."

Tréner Karnay mal videokazetu zo stretnutí USK - Šibenik k dispozícii už dávnejšie, aj preto volal po posilnení na poste pivotky. Vedenie jeho slová vyslyšalo, do kádra pribuidla minulý týždeň skúsená reprezentačná pivotka Renáta Hiráková. Sila žlto-modrých teda ešte viac stúpla. "Iste. Keď som si pozeral tie kazety, lámal som si hlavu, ako tieto veci vyriešiť, preto som chcel posilu pod košom. To sa naplnilo, takže naše ambície musia byť len vysoké," dodal lodivod Delty.

Delťáčky hrali Európsky pohár FIBA aj v uplynulej sezóne, vtedy však zo základnej skupiny nepostúpili. Kapitánka Zuzana Škvareková bola pri tom. "Ťažko povedať či to bude teraz lepšie, lebo ešte vôbec nepoznám silu súperov. Nemôžem preto hodnotiť, ale pevne verím, že postúpime ďalej," nechce nič zakríknuť Z. Škvareková. V ligovej súťaži Košičanky súperky vlacujú, pohárová súťaž však naplno preverí schopnosti kádra. "Pohár je niečo iné ako liga, tak uvidíme. Predpokladám, že to budú oveľa ťažšie zápasy." Pivotka Delty I.C.P. pripúšťa pred dnešným úvodným duelom určitú nervozitu. "Určite, ideme totiž do neznáma. Môžem síce tvrdiť, že sme ozaj výborné, ale to si o sebe môžu myslieť aj iné družstvá. Musíme zo seba vydať všetko. S tým však vstupujeme do každého stretnutia."

Dnešný súper Delty, chorvátsky Šibenik v prvých štyroch kolách domácej najvyššej súťaže zakaždým vyhral a vedie tabuľku. Nie bez príčiny označil tréner Karnay pivotku Koran Zanzeovú za najnebezpečnejšiu hráčkou Šibeniku. Vo všetkých štyroch ligových dueloch bola najlepšou strelkyňou svojho tímu s priemerom 26,5 bodu na zápas. Oproti vlaňajšej sezóne do tímu pribudli bieloruská legionárka Tratjaková a chorvátske reprezentantky Jelavičová a Abrličová.

Súpiska ŽKK Šibenik Jolly JBS: Tihana ABRLIČOVÁ (27 rokov), Martina BOŽIKOVOVÁ (19), Marta ČAKIČOVÁ (21), Božena ERCEGOVÁ (22), Damira FREDOTOVIČOVÁ (25), Martina GAMBIRAŽAOVÁ (21), Anda JELAVIČOVÁ (23), Neda LOKASOVÁ (18), Martina PERIŠOVÁ (19), Nataša TRATJAKOVÁ (23), Branka VUKIČEVIČ (21), Korana ZANZEOVÁ (30), Antonija ŽIVKOVIČOVÁ (18), Martina ZUBAKOVÁ (20).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.