Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Kopecký pokračuje vo výborných výkonoch

Tomáš Kopecký (Autor: TASR/AP)
Tomáš Prokop|17. jan 2011 o 14:32

Slovenský krídelník Chicaga pokračuje v životnej sezóne. V zostave obhajcov Stanleyho pohára patrí k najproduktívnejším hráčom.

BRATISLAVA. Tomáš Kopecký sa zhostil svojej novej úlohy v Chicagu skvele. Po tom ako odišlo pred sezónou viacero ofenzívnych opôr Hawks kvôli vyrovnaniu finančného stropu, dostáva slovenský reprezentant väčšiu dôveru od trénera Joela Quennevilla.

Na úplnom začiatku sezóny sa dokonca dostal do desiatky najproduktívnejších hráčov NHL. Následne síce jeho produktivita mierne poklesla, ale stále patrí v zostave obhajcov Stanleyho pohára k najlepším.

V poslednom zápase proti Nashvillu pomohol Chicagu k výhre 6:3 dvoma asistenciami. V 46 zápasoch zaznamenal 29 bodov a prekonal tak už o osem bodov svoj bodový rekord v profilige. Okrem toho je spolu s Ľubomírom Višňovským najproduktívnejším slovenským hokejistom v sezóne.

„Keď hráte viac minút, máte väčší priestor aj na ofenzívu. Okrem toho hrám väčšinou vo výbornej lajne spolu s Patrickom Sharpom a Mariánom Hossom, ktorí mi veľa uľahčujú," povedal Kopecký pre Chicago Tribune.

„Ako som už povedal Tomášovi veľmi pomohla olympiáda, odvtedy si viac verí a hrá lepšie," dodal Quenneville. O jeho slovách svedčí aj to, že Kopeckého posiela na ľad v priemere takmer na sedemnásť minút, čo je o sedem viac ako tomu bolo v minulom ročníku.

Líder prvého útoku Hawks Jonathan Toews povedal pred časom, že Kopecký ma jednu z najtvrdších striel v NHL a preto by ju mal viac využívať.

Zdá sa, že ilavský rodák zobral slová svojho kapitána vážne, lebo so 101 strelami patrí k najčastejšie strielajúcim hráčom tímu. „Momentálne chcem čo najviac puk. Na čísla veľmi nepozerám, určite je to príjemný pocit bodovať, ale hlavné je to, ako stojíme v tabuľke," zhodnotil dvadsaťosemročný krídelník.

Blackhawks sú v tabuľke Západnej konferencie na šiestom mieste.

Súvisiace články