Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

KHL opúšťa aj Mytišči. Majiteľ nezvláda klub financovať, píše TASS

Hráč Atlant Mytišči Viačeslav Kozlov. (Autor: TASR)
TASR|6. dec 2014 o 10:58

Moskovský klub oznámil existenčné problémy, budúca sezóna bude zrejme bez neho.

MOSKVA. V budúcej sezóne KHL sa zrejme nepredstaví ani Atlant Mytišči. Moskovský klub oznámil existenčné finančné problémy, pre ktoré bude musieť na konci prebiehajúceho ročníka zrejme rozpredať káder.

Dôvodom má byť odchod majiteľa Antonta Zingareviča. Ten podľa ruskej tlačovej agentúry TASS už nezvláda klub financovať sám.

Pravdepodobne odíde

Generálny manažér Alex Žamnov uviedol, že rozpočet Atlantu na túto sezónu je približne 13 až 13,5 milióna eur. S podobným finančným plánom počítal pred štartom ročníka aj bratislavský Slovan.

Vedenie moskovského klubu sa má na začiatku budúceho týždňa stretnúť s majiteľom Zingarevičom. Ten však na ňom pravdepodobne oficiálne oznámi svoj odchod z organizácie.

Ak budú chcieť v Mytišči dohrať sezónu 2014/2015, riešením bude postupný výpredaj všetkých hráčov A-tímu a juniorov. Podľa TASS je tak účasť Atlantu v budúcom ročníku nadnárodnej súťaže nepravdepodobná.

Černyšenko zavádza zmeny

Vedenie KHL na čele s novým prezidentom Dmitrijom Černyšenkom bude musieť riešiť ďalší prípad klubu s existenčnými finančnými ťažkosťami.

Na konci uplynulej sezóny to nezvládol Spartak Moskva, Černyšenko však pracuje na jeho opätovnom zaradení do KHL už od septembra. O sezónu neskôr by sa mal vrátiť aj ďalší tradičný klub Krídla Sovietov Moskva.

Na základe novej politiky účasti mužstiev v súťaži, podľa ktorej by mali v súťaži pôsobiť len domáce tímy s bohatou históriou a renomované zahraničné bašty, vedenie KHL v piatok oznámilo, že od ročníka 2015/2016 nepočíta s Medveščakom Záhreb.

Súvisiace články