Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Keď Lipany začali vyhrávať, prišla prestávka

Lipany sa v závere jesene postarali o senzáciu, vedúce Pohronie zdolali na jeho pôde, pred vyše 1 500 divákmi. (Autor: facebook FK Pohronie)
Daniel Dedina|Publikované 21. nov 2018 o 00:00

Skóre majú najhoršie, bodmi sú prví pod čiarou. Na jar chcú ísť vyššie.

LIPANY. Zaujímavú druholigovo-treťoligovú „preskáčku“ absolvujú v posledných rokoch futbalisti ŠK Odeva Lipany.

Kým v sezóne 2016/17 sa porúčali z druhej najvyššej súťaže, ktorá sa vtedy ešte hrala v dvoch základných skupinách Východ - Západ, po suverénnej jazde v regionálnom futbale sa v lete vrátili do druhej ligy.

Tá sa už aktuálne hrá celoslovenským formátom a Lipany sú v nej znova okolo zostupovej priepasti.

Aj táto problematika rezonovala v našom rozhovore s Emilom Jackom, ktorý predtým viedol Lipany z pozície hlavného kouča a teraz pôsobí v role asistenta Pavla Vytykača.

Týka sa totiž nielen striedania súťaží, ale aj dosiahnutých výsledkov v nedávno skončenej jesennej časti.

V dvoch jarných predohrávkach ste sa slušne rozbehli. Najprv ste druhýkrát v sezóne zdolali Prešov a potom ste ako prvý tím v súťaži porazili dovtedy nezdolané Pohronie. Nie je vám ľúto, že na rad prišla dlhá zimná prestávka?

„Áno, pohrávali sme sa aj s takýmto konštatovaním. Je pravdou, že posledné dve kolá nám výsledkovo vyšli nad očakávanie, no mrzia nás niektoré nezvládnuté zápasy hlavne na domácom ihrisku a v Šamoríne. Po dôkladnej analýze jesennej časti a krátkom oddychu sa budeme pripravovať na jarnú časť tak, aby sme ju zvládli k našej spokojnosti, ako aj k spokojnosti všetkých zainteresovaných.“

Syn Patrik, časť jesene kapitán Pohronia, vám nevyčítal, že ste ich obrali o komfortnejší náskok na čele tabuľky?

„Nie, nie, Patrik je profesionál a bral to športovo, tak ako aj celý tím Pohronia. Je to veľmi sympatické mužstvo so skvelými trénermi a ľuďmi, ktorí v klube pracujú. Akurát som si ho doberal pre jeho vyjadrenie pred zápasom, povedal som mu: Tak, kto teraz má oči pre plač?“

V čom je súčasná druhá liga iná v porovnaní s tou pred dvoma rokmi a v čom sú najväčšie rozdiely oproti tretej lige na východe Slovenska?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články