Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Kanoistika: Blaho po nočnej plavbe z Bari v utorok v Schinias s 1. loďou

TASR|16. aug 2004 o 21:01

Atény 16. augusta (TASR) - Reprezentačný tréner slovenských rýchlostných kanoistov Pavol Blaho v utorok na pravé poludnie po nočnej plavbe z talianskeho ...

Atény 16. augusta (TASR) - Reprezentačný tréner slovenských rýchlostných kanoistov Pavol Blaho v utorok na pravé poludnie po nočnej plavbe z talianskeho prístavu Bari dorazí s prvou loďou do areálu Schinias, ktorý bude dejiskom olympijských súťaží počas OH 2004 v Aténach. Ďalšie dve lode pôjdu do Grécka po zmenenej trase cez Mníchov a Benátky 18. augusta.

"Z talianskeho prístavu Bari som sa v pondelok večer spolu s prvou loďou vydal na plavbu do Grécka a do Schinias by sme mali doraziť v utorok na pravé poludnie. Pôvodne som mal odcestovať s tromi loďami, vyskytli sa však určité technické problémy a tak ďalšie dve plavidlá pôjdu do Schinias cez Mníchov a Benátky," povedal pre TASR reprezentačný tréner Blaho, ktorý v uplynulých dňoch priamo sledoval záverečnú prípravu kajakárov súrodencov Róberta a Marcely Erbanovcov v talianskej Mantove.

"Robo sa v Mantove ukázal vo výbornom svetle, čo potvrdili aj kontrolné testy na kilometrovej trati a pred začiatkom olympijských zápolení je to pozitívny signál. Aj Marcele, ktorá sa dostala na olympiádu po prerozdelení miesteniek zo strany Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF), sústredenie v Taliansku výrazne pomohlo," dodal Blaho.

Erbanovci sa vydajú do Grécka 19. augusta spolu s talianskym tímom, ostatná časť slovenskej kanoistickej výpravy vrátane hviezdneho štvorkajaku štvornásobných majstrov sveta v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača odletí do dejiska olympiády 20. augusta.

Súvisiace články