Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Nechcel som, aby to vyzeralo, že koronakrízu neberiem vážne, vraví suspendovaný futbalista

Salomon Kalou z klubu Hertha Berlín. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. máj 2020 o 10:13

Zverejnil video dokazujúce porušenia nariadení.

BRATISLAVA. Všetci futbalisti aj členovia realizačného tímu Herthy Berlín mali negatívne testy na nový koronavírus, napriek tomu tento bundesligista spôsobil väčší rozruch ako nedávno zverejnené pozitívne prípady z Kolína nad Rýnom.

Dôvodom je reprezentant Pobrežia Slonoviny Salomon Kalou, ktorý na sociálnej sieti zverejnil nahrávku, z ktorej je zrejmé, že hráči berlínskeho tímu porušujú pravidlá nastavené v súvislosti s koronakrízou.

Tridsaťštyriročný Afričan ju rýchlo stiahol a ospravedlnil sa, klub ho však nekompromisne suspendoval s odkazom, že "porušil tímové nariadenia a princípy".

Kalou sa vzápätí ospravedlnil, ale už bolo neskoro.

"Je mi to ľúto, že som svojím správaním vyvolal dojem, že neberiem koronakrízu vážne. Za to sa chcem ospravedlniť. Opak je pravda. Mám veľké obavy najmä o ľudí v Afrike, lebo lekárska starostlivosť tam nie je na takej úrovni ako v Nemecku.

Naozaj sa chcem ospravedlniť všetkým, ktorých som poškodil, najmä tých z videa, ktorí nevedeli, že ich naživo natáčam. Nechcel som ich dostať do takej situácie," vyhlásil Kalou podľa portálu športového denníka Kicker.

Deväťdesiatsedemnásobný reprezentant Pobrežia Slonoviny mal v Herthe Berlín zmluvu do konca júna 2020, ale v aktuálne prerušenej sezóne už nepatril medzi stabilných hráčov základnej zostavy.

Naskočil iba do piatich zápasov s jedným gólom, pričom od roku 2014 za tento berlínsky klub odohral na poste krídelníka či útočníka až 151 bundesligových duelov a nastrieľal 48 gólov.

Kalou bol aj dobrý kamarát Slováka Ondreja Dudu, ktorý je aktuálne na hosťovaní v anglickom Norwich City. Pred rokom a pol Kalou a Duda uzavreli stávku, podľa ktorej Afričan kúpi Slovákovi "rolexky", ak ten nastrieľa v bundesligovom ročníku 2018/2019 aspoň osem gólov.

Slovenský reprezentant ich nakoniec dosiahol jedenásť a od spoluhráča dostal značkové hodinky.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články