Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Jazdectvo:Zlato vo všestrannosti družstiev patrí po protestoch Francúzkam

TASR|21. aug 2004 o 17:29

Atény 21. augusta (TASR) - Zlaté medaily v trojdňovej jazdeckej súťaži všestrannosti družstiev si na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach vybojovali Francúzky, ...

Atény 21. augusta (TASR) - Zlaté medaily v trojdňovej jazdeckej súťaži všestrannosti družstiev si na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach vybojovali Francúzky, ktoré napokon po rozhodnutí Športového arbitrážneho súdu (CAS) vytlačili z prvej priečky družstvo Nemecka. Zo striebornej medaily sa tešia reprezentantky Veľkej Británie, bronz putuje do USA.

Nemky síce pôvodne vyhrali stredajšiu súťaž všestrannosti družstiev, no len s evidentnou pomocou rozhodcov, ktorí nemali na všetkých účastníkov rovnaký meter a jednoznačné chyby Nemiek prehliadali. Nezávislá komisia CAS po dôkladnom preštudovaní videozáznamu uznala protest Francúziek, ktoré sa tak posunuli z druhého miesta na prvé, nemecké reprezentantky klesli až na štvrté miesto.

"Práve som sa dozvedel o tom, že Francúzky s protestom uspeli a napokon im udelili zlaté medaily," povedal výkonný riaditeľ Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Gilbert Felli.

Súvisiace články