Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Iskre Svit sa vytúžené finále vzdialilo

Bojovalo sa na doraz. Oba tímy siahli na dno svojich síl. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 1. apr 2012 o 22:00

Basketbalisti Iskry Svit prehrali v druhom semifinálovom zápase play-off na domácej palubovke s MBK Rieker Komárno o deväť bodov.

Basketbalisti Iskry Svit prehrali v druhom semifinálovom zápase play-off na domácej palubovke s MBK Rieker Komárno o deväť bodov (88:97) a v sérii prehrávajú už 0:2. Sen o postupe do vytúženého finále sa im tak vzďaľuje.

SVIT. Domáci doplatili na mimoriadne nevyrovnaný výkon. Zápas začali katastrofálne, v 5. minúte prehrávali 4:20.

Celú prvú štvrtinu sa „medvede“ na palubovke akoby len hľadali a po úvodnej desaťminútovke prehrávali o 15 bodov (15:30).

Druhú časť odohrali ako z partesu, vyhrali ju 31:13 a po polčase viedli o tri body. Druhý polčas však začali znovu zle, čoho výsledkom bol stav 17:30 v tretej štvrtine.

V poslednej desaťminútovke Podtatranci mohutne finišovali, päť a pol minúty pred koncom bolo znovu vyrovnané (75:75). V závere však preukázali pevnejšie nervy i presnejšiu ruku hostia, ktorých od postupu do finále delí jediné víťazstvo.

„V druhom polčase sme lepšie bránili a to rozhodlo o našom víťazstve. Zápas sme dobre začali, vytvorili sme si rýchlo náskok, ale to nebolo rozhodujúce. Svit má veľký útočný potenciál, čo nám ukázal v druhej štvrtine. V tom čase bol na nezastavenie, ale vôbec som tomu neprikladal veľký dôraz. Vedel som, že o všetkom sa rozhodne až v druhom polčase,“ uviedol tréner Komárna František Rón.

Až šesť hráčov jeho mužstva dalo v stretnutí aspoň desať bodov.

Jefferson ešte určite nastúpi

Naopak, v domácom tíme to bola len trojica. Kvôli administratívnym prieťahom ohľadne víz musel tesne pred začiatkom semifinálovej série s Komárnom opustiť Slovensko americký krídelník Julian Mascoll a isté nezrovnalosti s „papiermi“ má aj jeho krajan Johndre Jefferson.

„Obaja dnes absentujúci hráči mali problém s určitými dokladmi. Jediné, čo môžem v tejto chvíli povedať, je, že Jefferson túto sezónu ešte určite nastúpi. Celý problém je dosť obšírny, ale podstata je taká, že slovenská legislatíva a s tým spojené zákony nie sú celkom v poriadku. My sme presvedčení o tom, že máme relevantné doklady a že sme zabezpečili všetko potrebné k tomu, aby títo hráči mohli hrať u nás,“ ozrejmil prezident BK Iskra Svit Ján Drobný.

ico

Svit - Komárno 88:97 (46:43)

Najviac bodov: Berkis 32, Henderson 23, Polakovič 11 - L. Johnson 21, Kratochvíl 15, J. Jones 14. TH: 28/20 - 32/26, fauly: 28 - 24, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Zubák, Karniš a Tomašovič, 700 divákov. Stav série 0:2.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.