Indiana a Oklahoma odvrátili hrozbu konca sezóny

Hráč Indiany David West.
Hráč Indiany David West. (Autor: SITA/AP)
SITA|2. máj 2014 o 08:10

Siedmy zápas rozhodne aj o osude série medzi Golden State a Los Angeles Clippers.

ATLANTA. Basketbalisti Indiany a Oklahomy odvrátili postupové mečbaly súperov a vybojovali si rozhodujúce siedme stretnutia v sériách prvého kola play-off proti Atlante, resp. Memphisu. Favoriti vyhrali štvrtkové šieste zápasy na palubovkách súperov. Indiana uspela v Atlante 95:88 najmä vďaka kvalitnému záveru. Ešte tri minúty pred koncom viedli domáci 84:79, ale koncovka patrila hosťom.

Na výhre Oklahomy 104:84 v Memphise má zásluhu Kevin Durant, ktorý dosiahol 36 bodov. Thunder naposledy chýbali v druhom kole v roku 2010. Už v prvom polčase si vybojovali hostia pätnásťbodový náskok a v druhom ho nedovolili domácim skorigovať.

Výsledky štvrtkových stretnutí 1. kola play-off zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlanta - Indiana 88:95 (22:20, 17:24, 28:20, 21:31) - stav série: 3:3

Najviac bodov: J. Teague 29, Millsap (18 doskokov) a L. Williams po 16 - George a David West (11 doskokov) po 24, Stephenson 21

ZÁPADNÁ KONFERENCIA - štvrťfinále play-off (hrá sa na štyri víťazstvá)

Memphis - Oklahoma City 84:104 (17:25, 24:31, 20:26, 23:22) - stav série 3:3

Najviac bodov: M. Gasol 17, Z. Randolph 16, James Johnson 15 - Durant 36 (10 doskokov), Westbrook 21, R. Jackson 16 (4 trojky)

Golden State - Los Angeles Clippers 100:99 (25:25, 23:26, 22:16, 30:32) - stav série 3:3

Najviac bodov: Curry 24, Iguodala 15, Draymond Green 14 - Jamal Crawford 19 (4 trojky), M. Barnes 18 (3 trojky), Griffin 17