II. liga: Východniarske derby korisťou Michaloviec

Dôležitý moment východniarskeho derby. Bardejovčan Seman (s číslom 6) vidí od rozhodcu červenú kartu za udretie Božoka (na zemi). (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|29. apr 2013 o 00:00

Sobotňajšie 27. kolo druhej najvyššej futbalovej súťaže prinieslo východniarske derby.

Michalovce na vlastnej pôde privítali Bardejov, ktorý zdolali rozdielom triedy 3:0. Hostia však hrali od 30. minúty bez vylúčeného kapitána Mareka Semana.

Michalovce - Bardejov 3:0 (1:0)

MICHALOVCE. Východniarske derby odštartovali lepšie domáci futbalisti, ktorí sa mohli ujať vedenia už v 6. minúte, stopér Korijkov však priamy kop Janočka zblízka do siete neusmernil

O minútu nato sa už Michalovčanom podarilo otvoriť skóre, po osi Božok – Kunca – Jurčo sa lopta dostala až k úplne voľnému Gamkrelidzemu, ktorý prekonal Čikoša-Pavlička – 1:0.

V 10. minúte si s Lukáčovou strelou z dobrej pozície brankár Jenčo na dvakrát poradil. Následne vystrelil nepresne Jurčo, na opačnej strane priamy kop Dyjana De Azeveda vytlačil domáci gólman na rohový kop.

Presne po uplynutí polhodiny hry udrel Bardejovčan Seman michalovského Božoka a musel sa predčasne porúčať pod sprchy, keďže uvidel červenú kartu.

V 42. minúte išla mimo troch žrdí strela Božoka a o tri minúty nato hosťujúci obranca vykopol z bránkovej čiary Jurčov pokus.

Hneď v úvode druhého polčasu sa už tento útočník Zemplínčanov radoval z gólu, keď zužitkoval Kovaľovu prihrávku. Štvrťhodinu pred koncom neuspel z priameho kopu Dyjan De Azevedo.

V 80. minúte po ľavej strane unikol striedajúci Leško, prihral Janočkovi, ktorý na päťke našiel Kuncu a bolo 3:0.

Vzápätí Kuhajdík z priameho kopu len o milimetre minul domácu bránu. Bodku sa zaujímavým stretnutím dal v nadstavenom čase Danko, ktorý vo veľkej šanci prestrelil bránu Partizána.

Štatistika

Góly: 7. Gamkrelidze, 48. P. Jurčo, 80. D. Kunca. ŽK: Vernon, Božok, V. Janočko - Hanuščák. ČK: 30. Marek Seman (Bardejov). Rozhodoval: Hracho - 1 135 divákov.

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - Korijkov, L. Hruška, Vernon, M. Vanák - Gamkrelidze (62. S. Danko), Kovaľ, V. Janočko - D. Kunca (81. Juanpe), P. Jurčo (79. A. Leško), Božok.

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko - Hanuščák, J. Dzurík, Marek Seman, V. Andraščík - Marko Lukáč (71. J. Pavúk), Berecký, Kuhajdík, M. Paukner (60. Cuprišin), Dyjan De Azevedo - Nworah (61. F. Kundra).

ra

Zostávajúce výsledky

D. Kubín - Šamorín 1:1 (0:1). Góly: 53. T. Kubica - 5. Ležaič, ŽK: 65. Drengubiak (Kubín), rozhodovali: Ježík - Mikulaj a Adám, 420 divákov.

Rim. Sobota - Dun. Streda 0:1 (0:0). Gól: 72. S. Velický (z pok. kopu), ŽK: 24. Sivčevič, 51. R.
Rubint - 3. Kutlík, rozhodovali: Straka - T. Somoláni, Poláček, 513 divákov.

Dubnica n/V - Šaľa 0:0. ŽK: 14. Mejič, 50. Švirik, 87. Svorada - 54. Tomiš, rozhodovali: Šubiar, Rozbek a Žákech, 270 divákov.

Ružiná - Lipt. Mikuláš 3:1 (0:0). Góly: 66. a 77. M. Ferenc, 69. M. Kočiš - 71. Kubena, ŽK: 82. Daško - 31. J. Chomistek, 39. Mizerák, rozhodovali: Smolák - Borsányi, Bobko, 200 divákov.

Senec - Podbrezová 1:1 (1:0). Góly: 74. Gogolák - 19. Kožička, ŽK: 29. T. Hanzel (Senec), rozhodovali: Kráľovič - Cuninka, Vindiš, 282 divákov.