II. liga: Východniari zvládli domáce zápasy

Michalovská radosť po druhom góle. Vľavo jeho autor, Španiel Morlacchi, MFK Zemplín vyhral 3:0. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|23. sep 2013 o 00:00

V 10. kole II. futbalovej ligy bodovali východoslovenské tímy naplno, keď všetky tri doma zvíťazili.

V 10. kole II. futbalovej ligy bodovali východoslovenské tímy naplno, keď všetky tri na domácich trávnikoch zvíťazili. Prešov a Michalovce dokonca trojgólovým rozdieom.

Prešov - Liptovský Mikuláš 4:1 (2:0)

PREŠOV. Od začiatku to bola mnohokrát hra mačky s myšou. Hostitelia do stavu 3:0 predvádzali pohľadný kombinačný futbal. V ofenzívnej fáze mali dosť času a možností na založenie presných postupných akcií a neraz im vychádzali i rýchle kontry. Po úvodných pokusoch Jacka na strane jednej a Milunoviča na druhej strane v 17. min. otvoril skóre Katona, ktorý zužitkoval výskok Nworaha po rohovom kope. Ďalšiu možnosť spálil D. Leško, ale onedlho si to vynahradil po oku lahodiacej kombinácii, ktorú presne zakončil. Hostia ešte kontrovali strelou Latiaka, ale Talian bol pripravený. Prešov bol pri chuti a vo vzduchu visel ďalší zásah, lenže po strele D. Leška, ktorá nadchla i fajnšmekrov, bolo proti zmene skóre brvno. V závere polčasu Papaj trafil iba súpera a ešte väčšiu možnosť prešustroval Dolný, ktorý išiel sám na gólmana, ale ten ho vychytal. Po zmene strán to už nebolo také vyšperkované v hre Šarišanov. Najprv sa síce presadil Nworah a upravil na 3:0, ale potom akoby domáci začali rivala ľutovať. Hostia ožili, znížili a sporadicky hrozili ďalej. Víťaz si koledoval o problémy, skomplikovanie situácie, zvlášť po tom, čo Dolný zahodil ďalšie dve tutovky, no záverečný klinec predsa zabil L. Hruška v nadstavenom čase.

Viac o zápase čítajte tu

Štatistika

Góly: 17. Katona, 21. D. Leško, 49. Nworah, 90.+ L. Hruška - 64. Latiak, ŽK: Nworah - Milunovič, Kubena, Pastva, rozhodoval Šuniar, 586 divákov.

1. FC TATRAN: Talian – Papaj, Petráš, Jacko, Hatok – Lipták, Poliaček (68. Zbiňovský) – D. Leško, Katona, Nworah (89. P. Šafranko) – Dolný (84. Hruška)

MFK: Macík – Pastva, Jurky, Kucharčík (16. Christu). Kubena – Balluch (77. Angelovič), Lišivka, Brčák (46. Trnovský), Fuják – Latiak, Milunovič.

Michalovce - Šamorín 3:0 (1:0)

MICHALOVCE. Šamorínsky gólman Pentek sa už v 6. minúte poriadne zapotil pri strele Kovaľa z pravej žrde, ktorú reflexívne vyrazil na rohový kop. Potom Janič po zemi vystrelil mimo brány a v 15. minúte jeho priamemu kopu chýbali centimetre. Do tretice Janič neuspel ani o tri minúty neskôr, keď v plnom behu zakončil nad. V 23. minúte Kunca pekne prihral Hamuľakovi, ktorý zoči-voči Pentekovi nezaváhal – 1:0. Následne zahrávali priamy kop hostia, s pokusom Mezovského si však poradil brankár Raška. V závere polčasu sa Hamuľak preštrikoval cez obrancov Šamorína a zakončil, ale zblokovaná strela len tesne minula cieľ. Druhý gól sa domácim podarilo vsietiť až v 72. minúte, keď sa do rohu Janočka hlavou oprel Morlacchi a skóroval. Hneď potom Hamuľakova prízemná strela išla tesne vedľa, v 80. minúte Mezovský z priameho kopu takmer vymietol pavučinu Raškovej brány. O štyri minúty mohol znížiť Jančovič, ale lopta z jeho kopačky skončila iba na brvne. Na druhej strane si Pentek poradil so Závarom pred svojou bránou, ale v nadstavenom čase už nestačil na Regáliho technickú strelu z hranice pokutového územia – 3:0.

Štatistika

Góly: 23. M. Hamuľak, 72. Morlacchi, 90+. M. Regáli. ŽK: Morlacchi - P. Vaško, Gligorov. Rozhodoval: Jurenka - 1 520 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Raška - Perez, Michal Gallo, T. Sedlák, Smrek - Kovaľ, Morlacchi, L. Janič (59. V. Janočko), Božok - D. Kunca, M. Hamuľak (74. M. Regáli).

FC ŠTK 1914: J. Pentek - Gligorov, Špánik, Javorina, P. Vaško - Cmarko, Mezovský, Marušin, Jančovič - Sidibe (78. Cvejič), Kliment.

Bardejov – Šaľa 1:0 (1:0).

BARDEJOV. V úvode to na ihrisku vyzeralo tak, ako sú mužstvá postavené v tabuľke. Šarišania začali s vervou, hostia boli trochu zaskočení. Azevedo vyskúšal pozornosť brankára Kolmokova a Čikoš-Pavličko zmaril pokus Tomiša. Jediný gól zápasu mal začiatok po prekrásnej strele Staša a bol z toho roh. Po Azevedovom zahratí sa obrana hostí i brankár nezorientovali dobre a dobre postavený Dzurík hlavičkou zblízka rozvlnil sieť. Peknou strelou sa predstavil Palša i Dzurík tečoval tesne vedľa. Zdalo sa, že je len otázkou času vylepšenie skóre na upokojenie. Lenže po Azevedovom pokuse prišli zbabrané koncovky od Pisárika, a tak aj hostia sa osmelili. Dokonca, keď si Čikoš nerozumel so Stašom, tak Tomič to našťastie napálil vedľa brány. Duslo sa po prestávke prebralo, ubránili Pisárika i Grohoľa a ďalšie strely išli vedľa. Po hodine hry domáci začali byť čoraz nervóznejší, urobili dosť technických chýb, z ktorých súper dokázal útočiť, no jeho snaženie končilo na hranici pokutového územia. Nepomohli ani dvaja čerství Numéric s Prúčnym. Keďže aj domáci sa spoliehali na brejky, tak sa hralo medzi šestnástkami. Partizánu prišli pomôcť Andraščík i J. Zápotoka, no keďže boli usilovnejší, podržali loptu v strede poľa aj zásluhou výbornej hry stoperov Palšu a Staša. Neurovnaná hra na oboch stranách končila zúfalou snahou jednotlivcov, kombinácie často stroskotali na chybách.

Štatistika

Gól: 15. Dzurík. ŽK: 44. Chrizopulos. Rozhodoval Mastiš pred 725 divákmi.

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – Hanuščák, Staš, Palša, S. Kica – Grohoľ, De Azevedo (90. Berecký), J. Dzurík, L. Zápotoka, J. Petráš ( 73. Andraščík) – Pisárik (73. J. Zápotoka.

SLOVAN DUSLO: Kolmokov – Mihálik, Mujkoš, Čirik, Ďatko – Konopásek, Rehák, Charizopulos, Tomič – Čurgali (59. Numéric), Kráľ (34. Mukalenga, 78. Prúčny).

Ďalšie výsledky

Senec - Dubnica n/V 0:0
ŽK: 40. Bedecs, 83. Orolín, 90. Egri - 21. Mejič, 32. Bašič, 80. Zahraničnyj, 90. Bilovský, 90. Janco.

Podbrezová – R. Sobota 2:0 (2:0)
Góly: 19. Kochan, 38. J. Pančík, ŽK: 28. Migaľa, 38. Kostúrik (obaja R. Sobota).

Trnava jun. - Pohronie 3:1 (1:1)
Góly: 22. Schranz, 50. Richnák, 78. Peševski - 25. Kamas, ŽK: 75. Zvolenský - 38. Rybanský, 62. J. Sojka, ČK: 32. P. Blaho za hrubý faul, 62. J. Sekereš (obaja Pohronie) za udretie protihráča.