II. liga: Cenný skalp pre nováčika z Bardejova

Pred bránou Šamorína mnohokrát horelo. Michalovčania však nedokázali ani raz skórovať. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|1. okt 2012 o 00:00

Nováčik z Bardejova sa v II. lige udomácnil veľmi rýchlo, o čom svedčí aj jeho víťazstvo nad bývalým corgoňligistom z Dunajskej Stredy.

Nováčik z Bardejova sa v II. lige udomácnil veľmi rýchlo, o čom svedčí aj jeho víťazstvo nad bývalým corgoňligistom z Dunajskej Stredy, čo je pre futbalistov Partizána cenný skalp. Naopak, bezgólovú remízu so Šamorínom možno v Michalovciach považovať za ďalšiu stratu. Aj preto došlo medzi východniarmi k tabuľkovej výmene.

Michalovce – Šamorín 0:0

MICHALOVCE. Pri Laborci sa hralo prakticky na jednu bránu, domáci mali veľkú prevahu. Prvý strelecký pokus zápasu však patril hosťom, v 6. minúte Pelegríny vypálil vysoko nad. O štyri minúty nato tvrdú Jurčovu strelu, ktorá bola navyše tečovaná, s námahou vyrazil na roh Pentek. Vzápätí Jurčo odcentroval na Regáliho, ktorý v dobrej pozícii prehlavičkoval hosťujúcu svätyňu. V 18. minúte vystrelil Kovaľ z uhla iba do bočnej siete. Ten istý hráč v 30. minúte po ďalekonosnej strele tesne minul bránu. O päť minút neskôr Garel z priameho kopu trafil iba do bočnej siete. Následne neuspel ani Kovaľ, keď z otočky napálil loptu do Penteka. Potom sa osmelili aj Šamorínčania, v 38. minúte Pelegríny z prvej vypálil nad bránu. O tri minúty po Mezovského prieniku a následnej spätnej prihrávke sa k zakončeniu dostal Kuba, ale bravúrne zasiahol gólman Jenčo. V 63. minúte Jurčo z uhla prudko vystrelil mimo. Potom si Ležaić zasekol domáceho obrancu, vystrelil, ale iba do Jenča. Z následného protiútoku Garelovu nádhernú strelu s veľkými ťažkosťami vytlačil na roh Pentek. Potom to strelami skúšal opäť Garel a po ňom aj Kovaľ. V 76. minúte vysunul Kovaľ striedajúceho Hamuľaka, ktorý mohol byť hrdinom, ale v čistej šanci napálil loptu iba do nôh Penteka. V nadstavenom čase sa odrazená lopta dostala až ku Perezovi, ktorý ju z hranice šestnástky aj s pomocou teču poslal iba do stredu brány, kde stál pripravený Pentek.

ico

Štatistika

ŽK: Zonzon – B. Borbély, A. Ceesay. Rozhodoval: Jaška - 1 380 divákov.

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - Perez, Vernon, Korijkov, T. Sedlák - Zonzon - Garel, Kovaľ, Torres De Oliveira (59. Immorlano), P. Jurčo (75. Gamkrelidze) - M. Regáli (59. M. Hamuľak).

FC ŠTK 1914: J. Pentek - Kopúň, M. Staško, A. Ceesay, Fulmek - Mezovský, B. Borbély (77. Kučera), Pelegríny, Marušin, Ležaić (90+. Čermák) - J. Kuba.

Róbert Andrejov

Bardejov – Dunajská Streda 1:0 (1:0)

BARDEJOV. Už tradične Šarišania začali odvážne a len neskúsenosť Cuprišina v 5.min. znamenala, že nezískali vedenie. Oba tímy sa spoliehali na rýchle kontry, no domáci boli aktívnejší nielen po čiarach, ale najmä v strede, kde sa spoliehali na tvorcu hry Semana. Získali štandardky i rohové kopy, no vysokí hostia to zvládali. Agresívne hrajúci Cuprišin mal hneď niekoľko dobrých príležitosti. Najprv po úniku Kundru brankár hostí Polaček bravúrne zachraňoval a aj ďalšie príležitosti mohli skončiť v sieti. Hostia sa zamerali na defenzívu, museli odolávať tlaku, na konci ktorého boli strely Azeveda, ktorý s Grohoľom robili svojou obratnosťou obrancom problémy. Ani nie po polhodine hry Azevedo potiahol loptu pri čiare, Cuprišin na päťke posunul Semanovi a ten už len zasunul do siete. Trojica mohla pridať aspoň gól, keď hosťujúca obrana bola poriadne neistá. K slovu sa dostali aj hostia, keď najprv nezvládli nájazd troch proti jednému. Pred koncom polčasu sa vyznamenal brankár Čikoš-Pavličko, bravúrne vytlačil loptu zo spojnice z tečovanej hlavičky Hozdu. Kľúčovou postavou hostí bol 22-ročný odchovanec Prešova, brankár Polaček. Po prestávke sa blysol niekoľkými reakciami po strelách či vysokých loptách z kopačky Azeveda, Andraščíka či Kicu. Nezaostal ani domáci gólman Čikoš-Pavličko, aj keď mal podstatne menej príležitostí. Hostia poslali dvoch čerstvých hráčov a snažili sa zvrátiť výsledok, živšie bolo pred domácou bránou. Prikrášliť výsledok mohol v 85. min. Kundra, no z priameho kopu si to namieril len do spojnice brány. Dramatická koncovke vrcholila v nadstavenom čase a Hošek sa takmer dostal do gólovej šance na vyrovnanie.

ico

Štatistika

Gól: 27. Seman. ŽK: 58. Azevedo – 17. Lénárth, 22. Hošek, 58. Diviš, 76. Boya. Rozhodoval Perašín pred 1250 divákmi.

PARTIZÁN: Čikoš-Pavličko – Andraščík, Berecký, Palša, Kica, Grohoľ (79. Dzúrik), Zápotoka, Kundra, Azevedo, Seman (85. Dupkala), Cuprišin (67. Kuhajdík).

FK DAC 1904: Polaček – Hozda, Had, Huber, Diviš, Németh(71. Pecirep), Lénárth, Boya, Obžera, Hošek, Nulíček (71. Ndjandja).

Juraj Ščerbík

ico

Zostávajúce výsledky

Ružiná - Senec 2:0 (2:0), góly: 2. Hladík, 24. Kurák, ŽK: Boháčik, J. Chomistek, P. Poliaček, - T. Hanzel, Lapin, Štyvar, ČK: 86. J. Chomistek (Ružiná) po 2. ŽK, rozhodovali: Chmura - D. Hrčka, Tománek, 350 divákov.

Dubnica - Rimavská Sobota 0:2 (0:0), góly: 76. J. Čertík, 88. Balát, ŽK: Jakúbek - Mravec, rozhodovali: Vlčej - Bobko, Ferenc, 390 divákov.

Liptovský Mikuláš - Dolný Kubín 0:0, ŽK: T. Labun, Lišivka - Dolinajec, A. Kliment, rozhodovali: Marhefka - Vorel, Poracký, 320 divákov.

Šaľa - Podbrezová 1:1 (1:1), góly: 29. R. Glenda - 10. Tubonemi, bez kariet, rozhodovali: Trutz - Kubačka, Ondruš, 528 divákov.

Program 12. kola:

Sobota 6. októbra 2012, 14.30h: Šamorín – Dunajská Streda, Bardejov – Podbrezová, Šaľa – Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš – Senec, Ružiná – Rimavská Sobota, Dubnica – Michalovce

Najlepší strelci

6 gólov: Ondrej Čurgali (Šaľa), Hector Tubonemi (Podbrezová)

5 gólov: Lukáš Szabó (Šaľa), Andrej Brčák (Dolný Kubín), Pavol Jurčo (Michalovce), Mário Kurák (Ružiná), Marek Seman (Bardejov)

4 góly: Martin Regáli (Michalovce), Dušan Nulíček (Dunajská Streda), Martin Mikulič (SFM Senec), Róbert Ujčík (Dolný Kubín)

3 góly: Michal Hamuľák (Michalovce), Andrej Urban (Dubnica nad Váhom), Michal Grohoľ (Bardejov), Vratislav Greško (Podbrezová), Peter Štyvar, Michal Peňaška (obaja SFM Senec), Stanislav Velický (Dunajská Streda)