Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Humenské libero bolo dvakrát ocenené

Sportnet|Publikované 10. sep 2008 o 22:00

Martin Vajda si vyslúžil individuálne ocenenia v medzinárodných turnajoch v Humennom i poľskej Radomi.HUMENNÉ. Aktuálny volejbalový majster VK

Martin Vajda si vyslúžil individuálne ocenenia v medzinárodných turnajoch v Humennom i poľskej Radomi.

HUMENNÉ. Aktuálny volejbalový majster VK Chemes Humenné pomaly uzatvára letnú časť prípravy. V týchto dňoch sú chemesáci v Ostrave, čím sa ich turnajová fáza končí. V ostávajúcich dvoch týždňoch budú ladiť formu doma.

Päť turnajov

Tréner Richard Vlkolinský si program prípravy pochvaľuje. Za necelý mesiac majú jeho zverenci v nohách päť turnajov s kvalitným obsadením. "V Dolnom Kubíne to bola antuka a práve turnaj pod holým nebom sme na úvod prípravy potrebovali. Na Ukrajine sme odohrali tri stretnutia, trochu ma mrzelo, že ich nebolo päť, ako nám sľubovali, no turnaje v Humennom i Poľsku boli organizačne i herne na špičkovej úrovni. Verím, že v rovnakom svetle sa bude niesť aj turnaj v Ostrave," mienil Richard Vlkolinský. Na severe Moravy čaká chemesákov okrem domáceho DHL Ostrava a Zlín a Opava.

Ceny pre libero

Na turnaji v Humennom i Radomi sa chemesáci prebojovali až do finále. V nich na svojej palubovke podľahli v tajbrejku Bydgoszczi, v Poľsku domácej Radomi 1:3. V oboch prípadoch bolo po turnaji individuálnym ocenením odmenené humenské libero - Martin Vajda. "Čo k tomu dodať, každé ocenenie hráča poteší, prvoradý je však úspech kolektívu, lebo ten je vo volejbale základom úspechu. Mojou úlohou je príjem servisu, v tomto smere ma čakajú ešte špeciálne tréningy, i keď táto herná činnosť v mužstve aj na Ondrušeka, Hriňáka či Javorčíka. Ak budeme mať kvalitný servis a príjem, v MEVZE potrápime určite aj favoritov," dodalo 21-ročné libero VK Chemes Humenné.

Iba riskantný servis

Na význame servisu a príjmu podania stavia svoju hernú filozofiu aj Richard Vlkolinský.

"V Poľsku boli na našu hru pozitívne ohlasy. Kvalitne sme servovali, účinné však bolo iba riskantné podanie. Ak sme stavili na istotu, bola úspešnosť súpera v útoku až 80 percentná. Uberať sa takýmto smerom nemá význam, čo vedia aj súperi. Vtedy však má veľký význam aj prihrávka," dodal tréner chemesákov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.