Tipos extraliga: Michalovce si vybojovali mečbal v najrýchlejšom možnom čase

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce: ONLINE prenos z 3. zápasu štvrťfinále play-off Tipos extraligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|24. mar 2024 o 15:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z 3. zápasu štvrťfinále play-off Tipos extraligy: HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce.

ZVOLEN. Hokejisti HKM Zvolen a HK Dukla Ingema Michalovce dnes hrali 3. zápas štvrťfinále play-off Tipos extraligy.

Séria sa hrá na štyri víťazné zápasy, Michalovce v nej vedú 3:0.

Kde sledovať Tipos extraligu v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce dnes LIVE (hokej, štvrťfinále play-off, 3. zápas, Tipos extraliga, nedeľa, NAŽIVO)

Tipos Extraliga play-off Štvrťfinále 2023/2024
24.03.2024 o 18:00
3. kolo
Zvolen
2:6
(0:2, 2:2, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Michalovce
Prehľad
Góly a asistencie: 36. Lukosevicius (Hults, Šiška), 40. R. Bondra (Zuzin, Marcinek) – 13. Santos (Newton), 13. Buc (Santos), 28. Puliš (Suja, Wilkins), 33. Santos, 44. Daugavinš (Newton), 48. Buc (Vašaš). Rozhodca: Žák, V. Snášel ml. – M. Orolin, Tichý (video – Jonák). Diváci: 2554.
Michalovce zvládli aj tretí zápas série a treba povedať, že pomerne jednoznačne. Základ svojho úspechu položili už v prvej tretine, kde využili dve presilovky. Kľúčové bolo vylúčenie Viedenského do konca zápasu. V polke zápasu viedli Michalovce už 0:4. I keď sa domácim v závere druhej tretiny podarilo znížiť na 2:4, tak v tretej tretine sa už strelecky presadili opäť iba hostia. Daugavinš a Buc pridali piaty a šiesty gól a zápas sa už len dohrával. Rozdiel medzi mužstvami bol hlavne v nasadení, pokiaľ Zvolen hral, tak Michalovce hrali play off. Ďalší rozdiel bol v efektivite využívania presiloviek a jednoznačne v bránkovisku. Toľko zo Zvolena. Michalovce vedú v sérii 3:0 a zajtra môžu sériu ukončiť. Pekný zbytok večera a Ďakujem za pozornosť.
Koniec zápasu.
59:43
Heardova hokejky trafil Gachulinca niekde do krku a zvyšok zápasu dohrá Zvolen v presilovke.
59:43
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
Heard – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
58:51
Nebezpečná Gachulincova strela, ale Škorvánovi teraz pomohol Solenský, ktorý ju dostal niekde do korčule.
58:21
Csányiho strela švihom spoza Michalčina, končí opäť iba v Škorvánkovej lapačke. Toto nie sú strely, ktoré by dnes púšťal.
57:58
Hostia v plnom počte.
57:46
Lukosevicius a Fortin si asi päť krát vymenili puk, následne Fortin krížnou prihrávkou nabil Mitchovi Hultsovi, ktorého strela z prvej ale smerovala iba na Škorvánka.
56:41
Zvolen pekne zakombinoval, až sa k delovke od modrej dostal Rahuaser a napriek tomu, že Škorvánkovi domáci tienili tak gólman Michaloviec puk kryje.
55:58
Kabáč – 2 min., napadnutie.
55:58
Kabáč sa na z pravej strany natlačil do zakončenia, ale jeho následný stret z Trenčanom bez puku hlavný rozhodca ocenil dvoma minútami.
55:00
Domáci v plnom počte.
54:45
Michalovce už hrajú na štvrť plynu, Mitch Hults puk získal a vyhadzuje.
53:22
Heardova strela z ľavého kruhu zazvonila iba o zadný mantinel.
53:00
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Lukosevicius – 2 min., napadnutie.
52:50
51:59
importantZvolen v šanci. Mitch Hults strelou z medzikružia opečiatkoval Škorvánkovu konštrukciu brány!
51:35
Výborná Zuzinova strela z pravého kruhu, ale Škorvánek vyráža vyrážačkou.
50:50
Wilkins – 2 min., podrazenie.
49:55
Zvolen bol aktuálne pod tlakom. Michalovčania si to pekne prihrával zo strany na stranu. Nasledovala bomba od modrej, ktorú Trenčan kryl.
48:34
Neúnavný Fortin sa preštrikoval stredným pásmom až do útočnej tretiny a zakončoval spoza obrancov. Škorvánek strelu švihom chytá, ale nebol to ľahký zákrok, bola to dobrá a razantná strela.
47:34
goalDukla Michalovce dala gól! DÁVID BUC pridáva šiesty gól hostí. Unikol po ľavom krídle a z veľkého uhla spoza Colea Hultsa vystrelil a Trenčanovi puk niekade pretiekol do siete. Takúto strelu by však mal extraligový brankár kryť. Veľmi lacný gól – 2:6.
Asistoval Filip Vašaš.
47:15
Zvolen aktuálne nevie nič vymyslieť, zakázané uvoľnenie a hra sa vracia k Trenčanovi.
46:21
Zvolen teraz laxne bránil. Sládok stratil jasný puk a po sérii ďalších chýb mohol skóre zvýšiť Puliš.
45:42
Detto ako pred pár sekundami, druhé zakázané uvoľnenie hostí.
45:34
Zvolen v útoku, hostia puk zachytili a vyhodili ho cez všetky čiary.
44:40
Tlak Zvolena, domáci hráči si teraz hostí pekne rozhodili. Delovka Rauhausera, triafa však iba Macejka pred bránou Michaloviec.
43:25
goalDukla Michalovce dala gól! Newton obral o puk za bránou Haina, ktorý spadol na ľad. Newton puk ihneď poslal pred bránu na KASPARSA DAUGAVINŠA, ktorý trafil presne do pravého horného rohu – 2:5.
Asistoval Max Newton.
42:09
Kašlík poslal puk pred bránu na Šišku, ten ho aj tečoval, ale mimo brány. Zvolen však začal aktívne, je to vidieť.
41:17
Vašaš vošiel do tretiny, následne puk nechal za sebou Bucovi, ktorý síce mieril na vzdialenejšiu tyč, no strela mierila vedľa brány.
40:44
Teč Marcineka pred bránou hostí, ale puk smeruje nad bránu.
40:02
Úvodné buly tretej tretiny vyhral Max Newton.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:49.
Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 15-30
Vhadzovania: 23-19
Vylúčenia: 5-5
Presilovky: 1-3
Druhá tretina skončila nerozhodne 2:2, ale poďme po poriadku. Hostia šli do vedenia 0:3 po tretej využitej presilovke. Následne po šanci Zvolen skóroval na opačnej strane Santos na 0:4 a so Zvolenom to vyzeralo na uterák. Sympatické však bolo, že HKM to nepoložili, ba naopak. V presilovke domáci znížili Lukoseviciusom na 1:4 a v poslednej minúte na 2:4 upravil Bondra. Po dvoch tretinách Michalovce stále vedú o dva góly.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:24
goalZvolen dal gól! V tlaku Michaloviec ušli Zvolenčania do prečíslenia troch na dvoch. Zuzin zaviezol puk do pásma, prihral ho RADOVANOVI BONDROVI. Takmer každý hráč by už strieľal, no Bondra spravil ešte šťahovačku a puk poslal po ľade k vzdialenejšej tyčke, tým zmiatol a oklamal Škorvánka – 2:4.
Asistoval Peter Zuzin.
38:20
Talak hostí, Zvolenčanov si teraz pekne rozhodili a Acolatse delovkou pálil od modrej. Mieril ale nad bránu.
37:30
Zvolen cíti šancu a útočí. Delovka Rauhausera, ale Škorvánek všetko pred sebou videl a strelu vyráža.
35:56
goalZvolen dal gól! Tak Zvolen nakoniec predsalen odklial čaro Škorvánka a využíva presilovú hru. Mitch Hults krížnou prihrávkou popred bránu našiel na opačnej strane JARIDA LUKOSEVICIUSA a ten prestrelil presúvajúceho sa gólmana hostí – 1:4.
Asistoval Mitch Hults.
35:30
importantZuzin prekne krížnou prihrávkou našiel Hecla, ten ale gól nedáva, hoci šanca to bola riadna.
34:50
Zuzinova strela z prvej, minul však bránu a Zvolen prišiel o pásmo.
34:26
Heard vysekol súperovi hokejku z rúk a tá letelo teda poriadne do výšky. Zvolen sa pokúsi prekonať Škorvánka v presilovej hre.
34:26
Heard – 2 min., sekanie.
33:55
Valachova strela spoza obrancu, prešla až na bránu, kde ju Trenčan vyráža do rohu.
32:04
goalDukla Michalovce dala gól! Nedáš, dostaneš. Hostia najprv totálne zazmätkovali a poslali puk Zuzinovi na vlastnú modrú. Zuzin to však nevyužil a rýchlou krížnou prihrávkou sa do úniku po pravom krídle dostal MATHEW LEE SANSTOS. Ten sa ale už nemýlil a prestrelil Trenčana švihom k vzdialenejšej tyči – 0:4.
31:13
Rauhauser – 2 min., hrubosť.

Kabáč – 2 min., hrubosť.
31:13
Po zakázanom uvoľnení Zvolena sa do seba pustili Kabáč a Rauhauser. K bitke ale nedošlo, chlapci sa iba obaja držal pod krokom za dres.
30:55
Mudrákova prihrávka našla iba hokejku súpera a Suja neváhal a okamžite pálil z medzikružia no Trenčan jeho pokus chytá.
30:22
Po nepresnej rozohrávke Michalovčanov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po ľavici Stanislava Škorvánka.
29:18
Konečne sa Zvolenu podaril aký taký tlak a to hlavne kvôli bojovnosti Kašlíka. Na konci akcie nahadzoval puk od modrej Gachulinec. Škorvánek ho najprv iba vyrazil pred seba, následne sa ale po ňom vrhol a hru prerušil.
27:15
goalDukla Michalovce dala gól! Michalovce dnes skórujú výlučne v presilových hrách a práve využili tretiu v zápase. Wilkins vypálil z prvej od pravého kruhu. Trenčan puk iba vyrazil pred seba betónom. Suja ho poslal do ohňa a RADOVAN PULIŠ v bránkovisku ho už iba dorazil do prázdnej brány – 0:3.
Asistovali Jakub Suja a Joshua Wilkins.
26:41
Rauhauser najprv pekne vypichol puk Bucovi a následne puk vyhadzuje cez všetky čiary.
26:04
Domáci vypichli rozohrávku hostí a puk vyhadzujú cez všetky čiary.
25:39
Kolenič – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
25:08
importantĎalšia dobrá šanca domácich. Bondra pred bránkou našiel hokejku Marcineka, ale aj jeho strelu z prvej Škorvánek vyráža betónom.
24:16
importantZvolen v šanci, Jarid Lukosevicius dostal priveľa priestoru, potiahol si puk medzi kruhy a zakončil, namieril však iba do gólmana hostí.
23:29
Zvolen sa dostal pod poriadny tlak, Michalovčania sú pri každom puku akosi skôr. Kontrolujú zápas.
22:23
Ďalšia Sládokova strela, tentokrát bola zblokovaná, napriek tomu šla na bránu, ale už nemala potrebnú razanciu. Bola to pre Škorvánka taká malina.
21:56
Sládokova strela z otočky od ľavého mantinelu končí v Škorvánkovej lapačke. Zvolenčania ho proste nevedia prekonať.
20:35
importantPrečíslenie Zvolena troch na dvoch, Zuzin pekne našiel Bondru, ale ten triafa iba do gólmana a následne presne rovnako dopadol aj v druhej šanci o pár sekúnd.
20:28
Pekná a rýchla kombinácia hostí, následne šanca Newtona a výborný zákrok Trenčana ramenom.
20:02
Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Mitch Hults.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:58.
Strely na bránu: 6-13
Vhadzovania: 14-9
Vylúčenia: 3-3
Presilovky: 0-2
Oslabenia: 0-0
Prvá tretina bola poznačená sériou vylúčení, z ktorej kľúčovým bol azda faul Viedneského, za ktorý inkasoval 5+DKZ. Následne hostia hrali presilovku 5:3, ktorú využili a okamžite po buly sa presadili aj v presilovke 5:4. Po prvej tretine tak Michalovce vedú 0:2 a Zvolen veľmi veľa šancí nedovolili.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:56
Zvolen s veľmi zdĺhavou a komplikovanou rozohrávkou. Prvá tretina končí.
18:25
Zvolen sa neskutočne ťažko presadzuje, aj keď sa im črtá nejaká možnosť protiútoku, tak tie končia už v strednom prehustenom pásme.
17:33
Bondra pekne podržal puk a prihral Zuzinovi, jeho polostrela poloteč končí tesne vedľa ľavej tyčky hostí.
16:37
Ďalšia Santosova strela potom ako puk nevyviezol Gachulinec, ale Trenčan ju vyráža betónom.
15:53
Valach vyviezol puk a za modrou šiel do zakončenia, po ktorom puk Trenčan chytá do lapačky.
15:45
Marcinekovu strelu Acolatse zblokoval ponad ochrannú sieť až niekde do hľadiska.
15:14
14:40
Po kombináciách Zvolena unikli Kabáš s Vašašom, ale prihrávka Kabáča nebola presná.
13:20
Strela Lukoseviciusa z ľavého kruhu a puk, ktorý Škorvánek veľmi nevidel nakoniec predsalen vyráža.
13:14
Bodák – 2 min., napadnutie.
13:14
Aktuálne na strely 3:9, na buly 10:7.
12:18
goalDukla Michalovce dala gól! Hostia v rýchlom sledne pridávajú aj druhý gól a využívajú druhú presilovku, tentokrát päť na štyroch. Santos krížnou prihrávkou našiel pri pravej tyčke DÁVIDA BUCA a ten sa už nekrytý nemýlil – 0:2.
Asistoval Mathew Lee Santos.
12:06
goalDukla Michalovce dala gól! Hostia využívajú presilovú hru o dvoch hráčov. Trenčan najprv perfektne kryl delovku Acolatseho, následne aj dorážku pri pravej tyčke, následne ale Newton poslal spoza brány puk na MATHEWA SANTOSA a ten po prázdnej brány otvára skóre – 0:1.
11:34
Lukosevicius – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
11:07
10:45
Puliš síce pekne zaviezol puk do pásma, ale po prechode modrej útočnej čiary oň prišiel.
10:02
Aj Zvolen už v štvorici.
09:58
Fantastický zákrok Trenčana po zakončení Santosa, ktorému predchádzala pekná krížna prihrávka.
09:35
Hostia už v štvorici.
09:12
importantZvolen v šanci. Zvolen vyhral buly, nasledovala Gachulincova delovka, ktorú opäť Škorvánek neudržal a veľa nechýbalo, aby Mitch Hults v dorážke otvoril dnešné skóre.
09:05
09:05
Daugavinšova strela a krásny Trenčova semafor. Nasledovalo však úplne zbytočné seknutie Hearda a sily opäť na ľade vyrovnajú.
08:39
Hostia hrajú presilovke 4:3 a dho kombinujú. Daugavinšova prihrávka pred bránku nenašla spoluhráča.
07:59
Sládok – 2 min., nedovolené bránenie.
07:59
Domáci zazmätkovali v útočnom pásme Santos si obhodil Sládok, ktorý už musel faulovať. Ako sa hovorí "dobrý faul".
07:34
Takže Marek Viedenský dnes dohral. Dve minúty ideme hrať 4:4 a potom budú mať Michalovce trojminútovú presilovku 5:4.
07:34
Viedenský – 5 min. + DKZ, sekanie.

Newton – 2 min., krosček.
06:15
Viedenský pekne uvoľnil Zuzina, ale jeho strelu blokuje Bodák.
06:12
Šanca Zvolena, po Mudrákovej delovke Škorvánek puk neudržal, spadol mu na ľad, ale domáci zaváhali v dorážke a teda gól z tejto akcie nebol.
05:52
Tretia Michalovská lajna si vypracovala tlak proti štvrtej domácej, ale žiadnu šancu sme nevideli.
04:56
Heard bekhendovým oblúčikom posiela puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.
04:20
Strela obrancu Michaloviec z prvej, ale delovka od modrej končí na Trenčanovi.
03:59
Zuzin vyhral súboj o puk a posielal puk na Bondru medzi kruhmi, ale ten puk nezachytil.
02:58
Konečne sa hra p úvodných minútach rozbehla naplno, predtým ju kúskovali prerušenia.
01:51
Zvolen v útočnom pásme zakončil. Domáci vyhrali súboj o puk pri mantineli, následne sa puk na modrú vrátil a z prvej pálil Mudrák. Škorvánek jeho pokus vyráža na ochrannú sieť.
01:09
Po vzhliadnutí videa rozhodcovia rozhodli, že faul to nebol a hráme ďalej päť na päť.
01:09
Medzitým už Suja je na trestnej ale posudzuje sa zákrok Bodáka.
01:09
Tvrdý zákrok na Zuzina, po ktorom ostáva domáci útočník ležať na ľad a hra bola následne prerušená. Nakoniec ale odišiel po vlastných a rozhodcovia idú zákrok Michalovčanov preskúmať na videu.
00:44
importantV prvej šanci sa ocitli hostia, konkrétne Santos, ale dobrú prihrávku k ľavej tyčke poslal iba do Trenčanovho betónu.
00:02
Úvodné buly stretnutia vyhral domáci Mitch Hults.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...
Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Trenčan (Kupsky) – C. Hults, Hain, Rauhauser, Gachulinec, Sládok (C), Mudrák (A) – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin (A), Viedenský, R. Bondra – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, Marcinek, Kolenič – A. Mišiak
Tréner: Norbert Javorčík

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Acolatse, Cibák, Bodák, Macejko, Michalčin – Santos, Newton, Daugavinš (C) – Suja (A), Heard, Wilkins – Puliš, Solenský, M. Valach – Vašaš, Buc (A), Kabáč
Tréner: Tomasz Valtonen

Rozhodca: Žák, V. Snášel ml. – M. Orolin, Tichý (video – Jonák).
Príjemný podvečer zo Zvolena...
Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní tretieho zápasu štvrťfinále Play off Tipos extraligy HKM Zvolen – HK DUKLA Ingema Michalovce. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen na východe Slovenska nepochodil. Oba výsledky 5:0 a 5:1 hovoria za všetko. Nespokojnosť či už s výsledkami, ale celkovo s herným prejavom mužstva dalo na javo aj vedenie HKM, ktoré pred tretín duelom tejto série nečakane odvolalo hlavného trénera Jammieho Russella. Ďalšie stretnutia už povedie Norbert Javorčík. Pomerne nezvyčajný ale rázny krok domáceho vedenia klubu. Je iba otázne, čo tento krok s rozbehnutou sériou urobí. Zvolen však ak chce byť úspešný, musí pridať úplne vo všetkom. V nasadení, v efektivite, v presilovkách a aj vo výkonoch v bránkovisku. Ťažké úlohy, nie však nemožné.

Michalovce sú po úvodných dvoch stretnutiach jasne na koni. Zvládli veľmi jednoducho oba zápasy, presadili sa strelecky, súperovi veľa nedovolili a prichádzajú do Zvolena s odstrašujúcim skóre 10:1. Michalovce teda majú nahrané a kľudne môžu vyčkávať, s čím na domácom ľade vyrukuje Zvolen. Aktuálna forma jasne hovorí pre Michalovce a teda hostia sú v tomto prípade jasným favoritom. Či tieto papierové predpoklady naplnia aj na ľade, to sa dozvieme po 18-tej hodine.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.