Ružičku povolali do prvého tímu, Matthews vyrovnal historický rekord

Auston Matthews sa raduje z gólu.
Auston Matthews sa raduje z gólu. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|5. apr 2022 o 06:14 (aktualizované 5. apr 2022 o 08:56)

Do pondelkových zápasov nastúpili dvaja Slováci.

NEW YORK. Erik Černák odohral v zápase Tampy Bay na domácom ľade proti Torontu 18 minút a 25 sekúnd. Zaznamenal mínusový bod, dve trestné minúty, tri strely na bránu, štyri hity a blok.

Lightning podľahli "javorovým listom" 2:6. Auston Matthews sa na víťazstve podieľal hetrikom a asistenciou.

"Bol to pre nás dôležitý duel v tejto fáze sezóny. Majú naozaj dobrý tím a vedia ako víťaziť," povedal pre oficiálny web NHL 24-ročný americký útočník.

Američan vyrovnal historický rekord Toronta v počte gólov v jednej sezóne. Ten držal Rick Vaive, ktorý strelil 54 gólov pred 40 rokmi.

Na dosah má Matthews v prebiehajúcej sezóne 65 gólov. Od ročníka 1996/97 nestrelil nikto viac, Alexander Ovečkin zaznamenal presne 65.

Do duelu medzi Los Angeles Kings a Calgary Flames nastúpil v drese "plameňov" útočník Adam Ružička. Bol povolaný z farmy a odohral prvý zápas v NHL od 12. marca.

Pri výhre 3:2 8 minút a 27 sekúnd, zaznamenal strelu na bránu a dva bodyčeky.

Boston Bruins zdolali Columbus Blue Jackets 3:2 po predĺžení a vyhrali desiaty z posledných dvanástich duelov. Za "medveďov" strelil prvý aj rozhodujúci gól Jake DeBrusk, ktorý sa trafil už v piatom stretnutí po sebe.

"Nebol to náš najlepší zápas, treba uznať aj kvalitu Columbusu. Jeho hráči nás celý čas tlačili a v strednom pásme nám dávali zabrať," uviedol DeBrusk.

St. Louis Blues si poradili s Arizonou Coyotes 5:1. Dva góly strelil Vladimir Tarasenko, ktorý sa po šiesty raz v kariére dostal na métu 60 bodov v sezóne.

Kľúčová bola druhá tretina, v ktorej domáci strelili štyri góly. Pri dvoch z nich bol Pavel Bučnevič (1+2), ktorý ešte v 54. minúte asistoval pri presnom zásahu Tarasenka.

"Ville Husso mal v prvej tretine niekoľko dobrých zákrokov a myslím si, že nás to nakoplo. Boli sme správne naladení a aj keď sme v úvode neskórovali, mali sme šance," ocenil domáceho brankára autor dvoch asistencií Robert Thomas, ktorý nazbieral v predchádzajúcich šiestich zápasoch 11 bodov (3+8).

NHL - základná časť - 5. apríl:

Columbus - Boston 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 5. Bemström (J. Voráček), 40. Werenski (J. Voráček, Laine) – 19. DeBrusk (McAvoy), 28. Craig Smith (Coyle, McAvoy), 62. DeBrusk (H. Lindholm)

Brankári: Merzlikins 34/37 - Ullmark 20/22

Tampa Bay - Toronto 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)

Góly: 7. Kučerov (Stamkos), 26. Rutta (Stamkos) – 2. Engvall (Kämpf), 22. Matthews (Bunting, Marner), 30. Matthews (Marner), 33. Kerfoot (Brodie, Holl), 48. Matthews, 52. Marner (Matthews)

Brankári: Vasilevskij 33/39 - Campbell 32/34

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 25 sekúnd, zaznamenal mínusový bod, dve trestné minúty, tri strely na bránu, štyri hity a blok/

St. Louis - Arizona 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)

Góly: 23. I. Barbašev (C. Rosén, Perron), 24. Tarasenko (R. Thomas, Bučnevič), 27. B. Schenn (Perron, Leddy), 35. Bučnevič (R. O'Reilly), 54. Tarasenko (R. Thomas, Bučnevič) – 44. N. Schmaltz (T. Boyd, Dineen)

Brankári: Husso 21/22 - Prosvetov 24/29

Los Angeles - Calgary 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Góly: 14. A. Kempe (Kopitar, Iafallo), 20. A. Kempe (Kopitar, Durzi) – 1. J. Gaudreau, 34. E. Lindholm (J. Gaudreau, M. Tkachuk), 35. J. Gaudreau (R. Carpenter, Michael Stone)

Brankári: Petersen 30/33 - Markström 28/33

/Adam Ružička (Calgary) odohral 8 minút a 27 sekúnd, zaznamenal strelu na bránu a dva bodyčeky/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Ružičku povolali do prvého tímu, Matthews vyrovnal historický rekord