Hráči New Yorku Islanders.
Hráči New Yorku Islanders. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. mar 2022 o 06:14

Do utorňajšieho zápasového programu NHL sa zapojili dvaja Slováci.

NEW YORK. Zdeno Chára nastúpil v utorok do zápasu na ľade Columbusu Blue Jackets. Jeho New York Islanders vyhrali 4:3.

Slovenský zadák odohral 20 minút a 22 sekúnd, zaznamenal dva plusové body, rovnaký počet hitov, strelu na bránu a blok.

V akcii bol okrem neho zo Slovákov ešte Erik Černák. Bek Tampy Bay nebol v osobných štatistikách tak úspešný, pripísal si dve mínusky. Odohral 22 minút a 21 sekúnd, zaznamenal dva hity a blok.

Napriek tomu oslávil výhru. Lightning zdolali Carolinu Hurricanes 4:3 po predĺžení, v ktorom tridsiatym gólom v sezóne rozhodol kapitán Steven Stamkos.

Sidney Crosby dosiahol pri prehre Pittsburghu proti New Yorku Rangers métu sedemdesiat bodov v sezóne, a to už po dvanásty raz v kariére. Medzi aktívnymi hráčmi sa dotiahol na Alexandra Ovečkina a Joe Thorntona.

Po sedemnásty raz v kariére ukončí sezónu s priemerom bod na zápas alebo vyšším. Viackrát (19) sa takýto počin podaril len Wayneovi Gretzkému. Crosby na druhom mieste vyrovnáva Gordieho Howea.

Ofenzíva Floridy opäť úradovala. Panthers zvíťazili nad Montrealom 7:4, na brankára Allena vyslali až 45 pokusov.

Cats majú na konte už 271 gólov a práve v tomto dueli prekonali rekord histórie organizácie v počte gólov v jednom ročníku. Do konca sezóny odohrajú ešte 16 zápasov.

Ich útočník Jonathan Huberdeau vyrovnal rekord NHL. Je len druhým ľavým krídlom so 70 asistenciami v ročníku. Prvým bol Joe Juneau v sezóne 1992/93.

Minnesota Wild podľa očakávaní porazili na domácom ľade Philadelphiu Flyers 4:1. Zaznamenali už siedme víťazstvo v rade. V bráne sa predstavil Marc-André Fleury, pochytal 32 striel.

NHL - základná časť - 30. marec:

Boston - Toronto 4:6 (1:3, 1:3, 2:0)

Góly: 6. Pastrňák (Bergeron, McAvoy), 39. DeBrusk (McAvoy, B. Marchand), 54. Lazar (Clifton, T. Nosek), 58. T. Hall (Forbort, Pastrňák) – 6. Blackwell (Spezza), 10. Rielly (W. Nylander, Tavares), 19. Kerfoot, 29. Marner (Matthews, Bunting), 36. Matthews (Marner, Rielly), 37. Kämpf (Rielly, Kerfoot)

Brankári: Swayman 19/25, Ullmark 7/7 - Mrázek 3/4, Kallgren 23/26

Columbus - NY Islanders 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 8. Gavrikov (Laine, Peeke), 34. Gavrikov (J. Voráček, Laine), 45. O. Bjorkstrand – 12. Nelson (A. Lee, Barzal), 16. Bailey (Pageau), 24. Beauvillier (Nelson, A. Lee), 30. Parise (Dobson, Barzal)

Brankári: Merzlikins 25/29 - Varlamov 42/45

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 20 minút a 22 sekúnd, zaznamenal dva plusové body, rovnaký počet hitov, strelu na bránu a blok/

Florida - Montreal 7:4 (2:1, 2:3, 3:0)

Góly: 17. Huberdeau (Luostarinen), 18. Lomberg (J. Thornton), 23. S. Bennett (Chiarot), 28. Lomberg (Barkov, Verhaeghe), 42. Huberdeau (S. Bennett, Lomberg), 55. Marchment (S. Bennett, S. Reinhart), 58. Barkov (Huberdeau, Giroux) – 3. Ch. Wideman (J. Ylönen, Dauphin), 37. Edmundson (Suzuki, Byron), 37. Dauphin (M. Perreault, Ch. Wideman), 39. Dvorak (R. Pitlick, D. Savard)

Brankári: Bobrovskij 20/24 - Allen 39/45

Pittsburgh - NY Rangers 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 15. Boyle (Dumoulin, Letang), 51. Crosby (Malkin, Letang) – 34. Vatrano (Zibanejad, Kreider), 38. B. Schneider (Panarin, Copp), 42. Kreider (A. Fox, Panarin)

Brankári: Jarry 23/26 - Šesťorkin 22/24

Tampa Bay - Carolina 4:3 pp (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 21. Killorn (Kučerov, B. Point), 30. Hedman (Cirelli, Stamkos), 47. B. Point (Stamkos, Kučerov), 61. Stamkos (Kučerov, Cirelli) – 8. Niederreiter (J. Staal, Cole), 29. Jarvis (T. Teräväinen), 37. Aho (A. DeAngelo, Jarvis)

Brankári: Vasilevskij 16/19 - Raanta 28/32

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22 minút a 21 sekúnd, pripísal si dva mínusové body, dva hity a blok/

Minnesota - Philadelphia 4:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 15. Dumba (Boldy, F. Gaudreau), 17. Kaprizov (Spurgeon, J. Eriksson Ek), 22. Greenway (J. Eriksson Ek, M. Foligno), 39. K. Fiala (D. Kulikov, F. Gaudreau) – 45. Frost

Brankári: Fleury 32/33 - Jones 33/37

Nashville - Ottawa 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 20. McCarron (Ekholm, A. Carrier), 39. McCarron (Ekholm, Cousins), 51. Jeannot (Trenin, Ekholm), 60. Mikael Granlund (F. Forsberg, A. Carrier) – 5. B. Tkachuk (Stützle, Norris)

Brankári: Saros 36/37 - Forsberg 28/31

Calgary - Colorado 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 30. Toffoli (R. Andersson, M. Tkachuk) – 34. Ničuškin (Makar, D. Toews), 51. Ničuškin (Rantanen, D. Toews)

Brankári: Markström 28/30 - Kuemper 42/43

Anaheim - Dallas 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Góly: 24. D. Grant (Zegras, Shattenkirk), 30. T. Terry (D. Grant, Zegras) – 15. Faksa (Glendening, M. Raffl), 49. Hintz (J. Robertson), 53. Peterson (J. Klingberg)

Brankári: Gibson 29/32 - Oettinger 26/28