Louis Domingue oslavuje.
Louis Domingue oslavuje. (Autor: X / American Hockey League)
Oh my Hockey|13. apr 2024 o 08:00

V AHL skórovali Regenda a Kelemen, asistovali Studenič a Koch.

NEW YORK. Hokejisti Hartfordu Wolf Pack vyhrali v zápase hranom z piatka na sobotu nad Springfieldom 5:3. Adam Sýkora v ňom pozbieral dve mínusky, odsedel si dve trestné minúty, vystrelil na bránku.

Hviezdou večera sa stal brankár Louis Domingue. Netradične to však nebolo krásnymi zákrokmi, ale gólom.

Strelil ho pri hre súpera bez brankára pol minúty pred koncom zápasu. Okamžite po tomto momente k nemu priskákali spoluhráči a spolu zažili nefalšovanú radosť.

Presný zásah bol o to výnimočnejší, že padol v ohromne dôležitom zápase. "Vlčia svorka" si týmto víťazstvom zaistila postup do play-off.

Spomedzi Slovákov sa strelecky presadil Pavol Regenda. Skóroval pri prehre San Diega 3:4 po predĺžení proti Ontariu. Zápas poslal do predĺženia v 48. minúte, vystrelil v páde.

Jeho súperom bol krajan Martin Chromiak. Zaknihoval mínusku, dve trestné minúty a dve strely na bránku.

Skóroval aj Miloš Kelemen, ktorého Tucson zdolal Colorado 4:3. Jeho spoluhráč obranca Patrik Koch zaznamenal asistenciu.

Coachella Valley s Mariánom Studeničom v zostave nestačila na Bakersfield, ale vybojovala bod za prehru 2:3 po predĺžení. Studenič si pripísal asistenciu, plusku a štyri strely.

AHL - základná časť - 13. apríl:

Grand Rapids - Rockford 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Hartford - Springfield 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

/Adam Sýkora (Hartford) si odsedel dve trestné minúty, vystrelil na bránku a pozbieral dve mínusky/

Hershey - Lehigh Valley 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Syracuse - Toronto 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Providence - Utica 5:4pp (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0)

Rochester - Belleville 3:6 (0:2, 2:0, 1:4)

Wilkes-Barre/Scranton - Bridgeport 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Milwaukee - Chicago 5:4sn (0:3, 3:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Calgary - Abbotsford 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Coachella Valley - Bakersfield 2:3pp (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)

/Marián Studenič (Coachella Valley) si pripísal asistenciu, plusku a štyri strely/

Ontario - San Diego 4:3pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

/Martin Chromiak (Ontario) zaknihoval mínusku, dve trestné minúty a dve strely na bránku/

/Pavol Regenda (San Diego) využil na gól jednu zo štyroch striel, zaznamenal plusku/

Západná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Sýkora bol svedkom výnimočného momentu. Jeho brankár strelil gól