Martin Pospíšil v zápase proti Arizone.
Martin Pospíšil v zápase proti Arizone. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|15. apr 2024 o 06:27 (aktualizované 15. apr 2024 o 06:44)

Mladík v drese Chicaga sa pri svojom debute rovno aj gólovo presadil.

NEW YORK. Hokejový útočník Martin Pospíšil sa v bodovaní zámorskej NHL dotiahol na svojho krajana Tomáša Tatara. Obaja majú zhodne osem gólov, 15 asistencií a 23 bodov.

Pospíšil pomohol noci k výhre Calgary nad Arizonou 6:5 asistenciou na prvý gól svojho tímu, ktorý strelil Kuzmenko. Slovák puk doviedol do útočného pásma, v ktorom mali "plamene" prečíslenie 3 na 2. Odovzdal ho Kuzmenkovi, ktorý po kombinácii s Kadrim skóroval.

Pospíšil mal okrem asistencie v zápase aj štyri strely a šesť hitov, čím patril k najaktívnejším hráčom. Odsedel si aj jeden dvojminútový trest, celkovo odohral 12 minút a 31 sekúnd v prvom útoku Flames. Bodoval v druhom stretnutí za sebou.

Jeden z jeho hitov poslal k mantinelu mladíka Dylana Guenthera, čo sa hráčom Arizony, špeciálne Liamovi O'Brienovi nepáčilo.

V sobotu podpísal kontrakt, v nedeľu dal prvý gól

V noci v profilige debutoval Američan Frank Nazar a to veľmi úspešne. V drese Chicaga otváral skóre proti Caroline už v 11. minúte.

Dvadsaťročná trinástka draftu 2022 pri tom len v sobotu podpísala nováčikovský kontrakt. Rodák z Detroitu dovtedy pôsobil v univerzitnej NCAA, kde obliekal dres University of Michigan.

Po stretnutí sa ho pýtali na jeho pocity a na to, či prežíval nervozitu:

"Kto by nebol nervózny v prvom zápase v NHL? Bolo pekné dať gól tak rýchlo, aby som sa trochu upokojil a hral viac vyrovnanejší," hovoril Nazar. "Chlapci odviedli skvelú prácu, boli veľmi milí a skvele ma privítali."

"Jastrabi" ale nakoniec Caroline podľahli 2:4. Hurricanes sa pred posledným zápasom priblížili lídrovi Východnej konferencie New Yorku Rangers na rozdiel jediného bodu.

Skvelý obrat Vegas zavŕšil Hertl

V noci sa blysli aj hráči Vegas. Ôsmy tím Západnej konferencie nezačal proti Coloradu ideálne. V 11. minúte prehrával 0:2 a do tretej tretiny vstúpil s trojgólovým mankom.

Tá ale patrila "zlatým rytierom". V 43. minúte sa o zníženie postaral Barbašev, o štyri minúty na neho nadviazal v presilovke Karlsson, ktorý sa presadil aj o desať minút na to. Vegas stav stretnutia vyrovnali na 3:3 a poslali ho do predĺženia.

Tam rozhodol Čech Tomáš Hertl. Center, ktorého získali v tejto sezóne po výmene zo San Jose využil presilovku a za Golden Knights sa presadil druhýkrát. V štyroch zápasoch v ich drese získal tri body.

Trojgólový obrat Vegas bol v tejto sezóne NHL už 26. Profiliga tak zaznamenal najviac takýchto obratov od sezóny 1989/90, keď ich bolo 30.

NHL - základná časť - 15. apríl:

St. Louis - Seattle 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 19. Kapanen (Toropčenko), 41. Kyrou (Kessel, Saad), 57. B. Schenn (Leddy, N. Walker), 60. N. Walker – 15. McCann

Vegas - Colorado 4:3 pp (0:2, 0:1, 3:0 - 1:0)

Góly: 43. Barbašev (Kolesar, Hanifin), 47. W. Karlsson (Dorofejev, Theodore), 57. W. Karlsson (Howden, Whitecloud), 62. Hertl (Eichel, Marchessault) – 8. Colton (Wood, Makar), 11. MacKinnon (MacKinnon, Lehkonen), 33. Rantanen (Manson, Ničuškin)

Chicago - Carolina 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly: 11. Nazar (S. Jones), 42. Athanasiou (Reichel, Donato) – 25. J. Staal (Martinook, Svečnikov), 47. Jarvis, 57. Jarvis (Burns, Svečnikov), 58. S. Aho II (Guentzel)

Calgary - Arizona 6:5 (2:3, 2:2, 2:0)

Góly: 8. Kuzmenko (Kadri, Pospíšil), 10. Coronato, 30. Zary (Dr. Hunt), 37. Šarangovič (Backlund, R. Andersson), 42. Kadri (R. Andersson, Kylington), 46. Kadri (Weegar, Kuzmenko) – 3. Kerfoot (Kesselring, Ingram), 4. Maccelli (J. Brown, Koljačonok), 18. Guenther (Durzi, Keller), 36. Guenther (Jeník, Keller), 37. Doan (McBain)

/Martin Pospíšil (Calgary) si pripísal asistenciu, plusový bod, menší trest, 4 strely na bránu a 6 hitov, odohral 12 minút a 31 sekúnd/

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Jeho tvrdá hra sa nepáčila súperovi, Pospíšil v noci vyrovnal Tatara