Juraj Slafkovský oslavuje gól.
Juraj Slafkovský oslavuje gól. (Autor: REUTERS)
TASR, Oh my Hockey|29. mar 2024 o 06:05

Zaznamenal svoj 41. bod v sezóne.

NEW YORK. Slovenský hokejista Juraj Slafkovský odohral v noci zo štvrtka na piatok posledný zápas ako 19-ročný. Oslávil ho výhrou.

Jeho Montreal doma zdolal Philadelphiu 4:1. On k víťazstvu prispel ďalším bodom, už 41. v tejto sezóne.

Opäť zaúradovala jeho spolupráca s Nickom Suzukim. V 13. minúte po jeho prihrávke otvoril kapitán skóre v presilovej hre.

Slafkovský tak bodoval v deviatom stretnutí po sebe a prekonal vlastný juniorský rekord Montrealu v dĺžke bodovej šnúry. Posledný zápas bez bodu odohral ešte 2. marca.

Proti Philadelphii odohral 15 minút a 40 sekúnd, zaknihoval strelecký pokus, blok a šesť bodyčekov.

Po zápase vtipkoval. Na postreh reportéra o tom, že sa zlepšuje s každým ďalším zápasom sezóny, odvetil: "Áno, ešte len sa rozohrievam."

Studenú sprchu zažili na ľade Toronta hokejisti Washingtonu urputne bojujúci o play-off. Prehrali 1:5.

Na duel nebude mať príjemné spomienky ani Martin Fehérváry. Na ľade strávil 19 minút a 41 sekúnd, zaznamenal tri mínusky, tri bodyčeky a blok.

Ani bod nezískali ani hokejisti Calgary. Na ľade St. Louis prehrali 3:5

Vinníka však určite nebudú hľadať v Martinovi Pospíšilovi. Zápas zakončil s dvomi plusovými bodmi. Odohral 13 minút a 10 sekúnd, rozdal štyri bodyčeky, dvakrát vystrelil a pridal blok

+14

Dallas si zaistil miestenku vo vyraďovačke vďaka víťazstvu na ľade Vancouveru 3:1 a iba o bod zaostáva za lídrom súťaže New Yorkom Rangers.

Gól a dve asistenciu zaznamenal Roope Hintz, víťazný gól strelil 188 sekúnd pred koncom tretej periódy Jamie Benn.

Carolina aj zásluhou čistého konta Frederika Andersena zdolala Detroit 4:0 štyrmi gólmi v druhej tretine a má vo vrecku miestenku do play off, prehra Red Wings pomohla zároveň do vyraďovačky aj Floride, hoci nestačila doma na New York Islanders 2:3.

Na postupovú istotu si ešte musí počkať Colorado, ktoré podľahlo doma New Yorku Rangers 2:3 po nájazdoch.

Nathan MacKinnon sa v drese "lavín" do štatistík nezapísal, jeho bodová šnúra sa tak skončila na čísle 19 a domáca séria s aspoň bodom na čísle 35 - päť zápasov za absolútnym rekordom, ktorý drží Wayne Gretzky (40 zápasov za Los Angeles Kings v sezóne 1988/89).

Logan Cooley dal svoj prvý hetrik v NHL a jeho Arizona triumfovala 8:4 nad Nashvillom. "Predátori" nebodovali prvýkrát po 18 dueloch. Clayton Keller si v drese domácich pripísal gól a tri asistencie.

Anton Forsberg priviedol Ottawu čistým kontom s 19 úspešnými zákrokmi k štvrtému triumfu za sebou, "senátori" vyhrali nad Chicagom 2:0.

Pittsburgh doma dvakrát prehrával s Columbusom, no napokon 3:2 najmä vďaka dvom presným zásahom Jevgenija Malkina.

NHL - základná časť - 29. marec:

Florida - NY Islanders 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 9. Tarasenko (Barkov, Kulikov), 27. Barkov (Reinhart, Mikkola) – 14. Pulock (Pageau, Cizikas), 29. Barzal (Pulock, Cizikas), 31. Pageau (Cizikas, Pelech)

Brankári: Stolarz 21/24 - Varlamov 26/28

Montreal - Philadelphia 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 13. Suzuki (Slafkovský, Matheson), 17. Ylönen (Struble, Suzuki), 58. Armia (Matheson, Guhle), 60. J. Evans (Matheson, Armia) – 59. Tippett (Hathaway, Konecny)

Brankári: Primeau 29/30 - Ersson 13/15

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 15 minút a 40 sekúnd, zaknihoval asistenciu, strelecký pokus, blok a šesť bodyčekov/

Ottawa - Chicago 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 1. Giroux (Bernard-Docker), 7. Kelly

Brankári: Forsberg 19/19 - Mrázek 32/34

Pittsburgh - Columbus 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Góly: 30. Malkin (Letang, Rust), 37. Malkin (Crosby, Bunting), 41. D. O'Connor (Crosby, P. Joseph) – 26. Olivier (Severson, Sillinger), 34. Sillinger (Texier, Provorov)

Brankári: Nedeljkovic 17/19 - Tarasov 33/36

Toronto - Washington 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 11. Giordano (Knies), 21. Bertuzzi (Brodie, Matthews), 32. Dewar (Reaves, Kämpf), 42. McMann (Tavares, Benoit), 51. Bertuzzi – 26. Dowd (Jensen, Lapierre)

Brankári: Woll 23/24 - Lindgren 43/48

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 41 sekúnd, zaznamenal tri mínusky, tri bodyčeky a blok/

Carolina - Detroit 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Góly: 25. S. Aho II (Guentzel, Jarvis), 26. Jarvis (S. Aho II, Guentzel), 31. Nečas (Je. Kuzněcov, Martinook), 37. Skjei (S. Aho II, Jarvis)

Brankári: Andersen 24/24 - Reimer 29/33

Minnesota - San Jose 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 17. Eriksson Ek (Kaprizov, Boldy), 41. Boldy (Kaprizov), 60. Hartman (Gustavsson) – 30. Granlund (Rutta, M. Vlasic)

Brankári: Gustavsson 26/27 - Blackwood 29/31

St. Louis - Calgary 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Góly: 14. Z. Bolduc (Toropčenko, Binnington), 24. Neighbours (Thomas, Parayko), 29. Bučnevič (Neighbours, Krug), 43. Saad (Kyrou), 59. Bučnevič (Krug, Binnington) – 15. Kuzmenko, 19. Huberdeau (Weegar, R. Andersson), 37. Kuzmenko (Kadri, Weegar)

Brankári: Binnington 25/28 - Wolf 14/18

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 13 minút a 10 sekúnd so ziskom dvoch plusiek, rozdal štyri bodyčeky, dvakrát vystrelil a pridal blok/

Winnipeg - Vegas 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 24. Monahan (Ehlers, DeMelo) – 16. Dorofejev (W. Karlsson), 55. Barbašev (Mantha, Whitecloud), 59. Barbašev, 60. Eichel (W. Karlsson)

Brankári: Hellebuyck 23/25 - Thompson 39/40

Colorado - NY Rangers 2:3sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 40. Mittelstadt (Duhaime, Manson), 53. Toews – 43. Kakko, 50. Kreider (Trocheck, Panarin), rozh. náj. Panarin

Brankári: Georgijev 23/25 - Šesťorkin 38/40

Edmonton - Los Angeles 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 6. McDavid (Ekholm, Bouchard), 40. Henrique (Draisaitl, McDavid), 46. Bouchard (McDavid, Draisaitl), 60. Ceci (Draisaitl) – 54. Kaliyev (Byfield)

Brankári: Skinner 32/33 - Talbot 16/19

Arizona - Nashville 8:4 (2:2, 4:1, 2:1)

Góly: 8. McBain (Doan), 17. L. Cooley (Crouse), 28. Keller (Kerfoot, Guenther), 29. L. Cooley (Keller), 33. Bjugstad (Keller, Schmaltz), 37. Schmaltz (Keller, Durzi), 54. Maccelli (Doan), 59. L. Cooley (J. Brown) – 3. Zucker (Glass, Sissons), 6. Zucker (Glass), 32. Nyquist (F. Forsberg, Josi), 57. F. Forsberg (Josi, Barrie)

Brankári: Ingram 33/37 - Saros 21/27, Lankinen 11/11

Seattle - Anaheim 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Góly: 30. Schwartz (Eberle, McCann), 47. Burakovsky (Schultz, McCann), 54. Kartye (Gourde, Oleksiak), 56. Beniers (McCann, Burakovsky) – 43. Lundeström (Silfverberg, Vaakanainen), 43. Silfverberg

Brankári: Grubauer 21/23 - Dostál 24/28

Vancouver - Dallas 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 28. J. Miller (Garland, Blueger) – 19. Hintz (J. Robertson, Benn), 57. Benn (Pavelski, Hintz), 58. J. Robertson (Pavelski, Hintz)

Brankári: DeSmith 31/33 - Oettinger 27/28

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Čo zápas, to rekord. Slafkovský zakončil juniorskú kariéru vo veľkom štýle