Slovan prehral v Poprade, hrozivá séria Nitry pokračuje

Hokejisti Nových Zámkov.
Hokejisti Nových Zámkov. (Autor: SITA)
TASR|4. dec 2022 o 19:07 (aktualizované 4. dec 2022 o 22:44)

Banská Bystrica ukončila sériu prehier.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 23. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení.

Slovan sa napriek prehre udržal na čele tabuľky.

Popradčania triumfovali nad obhajcom titulu prvýkrát v sezóne, keď predchádzajúce dva zápasy prehrali so skóre 2:9.

Zvolen zas zvíťazil na ľade DuklyTrenčín 4:3. V drese hostí zaznamenal čistý hetrik Maroš Jedlička.

Zvolen zvíťazil vo štvrtom stretnutí po sebe a bodovo sa tak dotiahol na vedúci Slovan Bratislava. Ten vedie vďaka lepšej bilancii vo vzájomných dueloch a má zápas k dobru.

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v krajskom derby na ľade Nitry 4:2. "Býci" vyhrali aj tretí vzájomný zápas v prebiehajúcej sezóne.

"Corgoni" zostali na poslednej priečke, keď prehrali už siedmy duel po sebe.

Banská Bystrica zvíťazila nad Spišskou Novou Vsou 5:1 a ukončili tak trojzápasovú sériu prehier.

Išlo o prvú výhru trénera Douga Sheddena po príchode do tímu "baranov".

Hokejisti HC MV Transport Prešov zvíťazili nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:4. Prešovčania triumfovali len v treťom z uplynulých dvanástich duelov a v tabuľke sa posunuli na 10. miesto, o bod pred svojho nedeľného súpera.

HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazila na ľade HC Košice 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Predĺžili tak víťaznú sériu na päť zápasov a Košičanom pripravili po desiatich domácich víťazstvách prvú prehru.

Pre kapitána "oceliarov" Michala Chovana to bol 700. zápas v najvyššej slovenskej súťaži. Po 23. kole sú košickí hokejisti so 43 bodmi na 4. mieste, Michalovce sú pod nimi s dvojbodovým mankom.

Tipos extraliga - 23. kolo:

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 5. Paločko (Kukuča, Meliško), 21. Záborský (Skokan, Betker), 62. Drgoň (Svitana, Záborský) - 29. Takáč (Minárik, Pecararo), 41. Pecararo (MacKenzie, Sersen)

Rozhodovali: J. Konc ml, Korba - Hájnik, Valo

vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2444 divákov

Poprad: Rychlík – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Livingston, Skokan, Razgals – Záborský, Bubela, Svitana – Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Juhola, Paukovček, Petráš

Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Valach, Beňo, Gachulinec, Sersen, Maier – Pecararo, Minárik, Takáč – Fominych, Kytnár, Haščák – Petriska, Lipiansky, Matoušek – Šotek, Bezák, Kukumberg

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Góly: 24. Petráš (Čacho, Pietroniro), 46. Petráš (Sloboda, Pietroniro), 52. Flick (Obdržálek, Stacha) – 11. Jedlička (Huntebrinker, Mudrák), 19. Jedlička (Bondra), 21. Jedlička (Langkow), 41. Stupka (Mudrák)

Rozhodovali: Rojík, Novák – Hercog, Gegáň

vylúčení: 3:3 na 2 min, M. Tourigny – S.R. Hanna obaja 5+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, 1734 divákov

Trenčín: LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Ulrych, Hlaváč, Stacha, Miklovič – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Valach – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Stahoň, Jurík, Obdržálek

Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hain, Sládok – Jedlička, Langkow, Bondra – Stupka, Huntebrinker, Šiška – Marcinek, Viedenský, Csányi – Kolenič, Fekiač, Hraško

HC ´05 Banská Bystrica - HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 6. Björkung (J. Sukeľ, Bíreš), 32. Bíreš (z trest. strieľania), 41. Šoltés (Jendek, Bačík), 45. Troock (Urbánek), 58. Ďatelinka (Holenda, J. Sukeľ) - 37. Nellis (Rapáč, Ulander)

Rozhodovali: Baluška, Fridrich - M. Orolin, Vyšný

vylúčení na dve min: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, diváci: 1796

Banská Bystrica: Rahm - Holenda, Bačík, Björkung, Kojo, Frídel, Ďatelinka, Pavlin - Šoltés, Kontos, Jendek - Troock, Tamáši, Urbánek - Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ - Výhonský, G. Gabor, Kabáč

Spišská: Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ulander, Groch, Ališauskas, Žiak, Malina - Rapáč, Nellis, Majdan - Vartovník, Bortňák, Hamráček - Vandas, Kerbashian, Verbeek - Giľák, Salituro, D. Tkáč

Hlasy po zápase:

Doug Shedden, tréner Banskej Bystrice: "Som veľmi šťastný za chlapcov, že vyhrali po piatkovej prehre 1:6 v Košiciach. Podali sme tam veľmi dobrý výkon, ale skóre nereflektovalo to, ako sme hrali. Hráčom som povedal, že keď budú hrať rovnako, šťastie sa k nám musí prikloniť.

A dnes sme dokázali streliť päť gólov. Všetci hráči sa musia cítiť dobre. Tento zápas bol výborný, veľmi dobre zachytal aj brankár Rahm. Prvá tretina bola excelentná, druhá až taká dobrá nebola a prehrávali sme dosť súbojov. Musíme hrať dobre celých šesťdesiat minút.

Verím, že to bude ten správny psychologický obrat. Stále sa učíme, čo máme robiť a nie je to jednoduché. Chceme byť efektívni. A opakujem, musíme sa naučiť hrať celých 60 minút. Len tak budeme úspešní."

Vlastimil Wojnar, tréner Spišskej Novej Vsi: "Hodnotí sa mi to ťažko, pretože výsledok je jednoznačný. Hra však až taká jednoznačná nebola. Najmä v druhej tretine sme mali množstvo šancí, ktoré sme nevyužili. Položil nás rýchly gól v tretej tretine na 1:3 a z tohto momentu sme sa ťažko dostávali.

Je to krutý výsledok vzhľadom na priebeh. My sme aktuálne trošičku v útlme a dúfam, že sa z toho čo najrýchlejšie dostaneme a vrátime sa na víťaznú vlnu, na ktorej sme boli pred týždňom, či desiatimi dňami.

Máme za sebou aj tesnú prehru v Košiciach, musíme si to trošku rozobrať. Nejaký výsledok z toho určite vyvodíme, či už je to nejaká zhoda náhod alebo nekoncentrovanosť. Nemám zatiaľ poňatia, čím to je."

HK Nitra - HC MIKRON Nové Zámky 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly: 17. Baláž (Guman), 58. Sýkora (Donaghey) - 24. Kozák (Farley), 45. Jackson (Števuliak, Farley), 52. Johnson (Števuliak, Lee), 60. Jackson (Lee)

Rozhodovali: Štefik, Snášel - Kacej, Frimmel

vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Solenský (Nitra), Roman (N. Zámky) obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1777 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Švarný, Vitaloš, Gajdoš, Donaghey, Erkamps – A. Sýkora, Čederle, Krivošík – Tvrdoň, Baláž, Guman – Knies, Duke, Lacka – Molnár, Solenský, Drábek - Volko

Nové Zámky: Kantor – Kozák, Roman, Lee, Ligas, Mamčics, Chovan, Laurenčík, Jobek – Farley, Johnson, Jackson – T. Mikúš, Gennaro, Števuliak – Klempa, J. Mikúš, Faith – Barto, Ondrušek, Hájnik

HC MV Transport Prešov – MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:4 (2:2, 3:0, 3:2)

Góly: 12. Šimun, 18. Žilka (Klíma, Milý), 29. Turan (Neuls), 34. Gerlach (Girduckis), 37. Campagna (Lalík, Sýkora), 47. Sýkora (Campagna, Šimun), 57. Šimun, 60. Campagna – 14. Vankúš (Haluška), 14. Kuru (Saari, Štrauch), 41. Karsums (Štrauch, Sorokin), 59. Handlovský (Diakov)

Rozhodovali: Žák, Orolin – Jurčiak, Tvrdoň

vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, 614 divákov

Prešov: Bespalov – Lalík, Giles, Turan, Jendroľ, Doetzel, Nátny, Fekiač – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Džugan, Neuls, Ščurko – Milý, Klíma, Žilka

Lipotovský Mikuláš: Durný – Sorokin, Bakala, Diakov, Pavúk, Ventelä, Kapičák – Štrauch, Kuru, Karsums – Kriška, Saari, Handlovský – Michalík, Walega, Uhrík – Haluška, Vankúš, Šmída

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 pp a sn (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Linet (Jokeľ, Deyl), 46. Rogoň (Chovan), 54. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn) - 26. Suja (Chalupa, Glazkov), 57. Žitný (Osburn, Buc), 60. Zabusovs (Osburn), rozh. sam. nájazd Paločko

Rozhodovali: Goga, Kalina - Drblík, Stanzel

vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3835 divákov

Košice: Riečický - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Paršin - Lamper, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Linet, Havrila

Michalovce: Škorvánek - Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Macejko - Zabusovs, Pavlovs, Paločko - Žitný, Buc, Okoličány - Szypula, Suja, Bezúch - Vašaš, Galamboš, Chalupa

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan prehral v Poprade, hrozivá séria Nitry pokračuje