Trenčín v problémoch? Reprezentant: Klub s takým menom si to nezaslúži

Dukla Trenčín sa výsledkovo trápi. (Autor: TASR - Radovan Stoklasa)
Patrik Fotta|1. dec 2021 o 23:12

Košice predĺžili trápenie Dukly.

KOŠICE/TRENČÍN. „Robíme veľa chýb, ktoré nás stoja zápasy. Už nie je začiatok sezóny. Koľko kôl už máme za sebou? Dvadsať? Neustále strácame body. To sa musí zmeniť a to veľmi rýchlo,“ povedal útočník Dukly Trenčín Marek Valach.

Trenčania v 20. kole Tipos extraligy prehrali na ľade Košíc 1:4. Valach bol jediným úspešným strelcom hostí.

Trenčianski hokejisti prehrali štvrtý z posledných piatich zápasov.

Naposledy získali plný počet bodov pred takmer mesiacom v domácom súboji s posledným Liptovským Mikulášom, keď vyhrali len tesne 3:2.

V tabuľke aktuálne patrí Trenčanom siedma priečka, ôsmy Poprad stráca na Duklu jeden bod, pričom má o štyri odohrané zápasy menej.

„Klub s takým menom, ako má Dukla Trenčín si nezaslúži byť tam, kde sa momentálne nachádza,“ priznal na rovinu Valach.

„Musíme všetci, počnúc mnou, začať strieľať viac gólov. Na to tu sme. Každý sa musí zamyslieť, čo robí zle a ako sa čo najskôr zlepšiť,“ dodal Valach, ktorý len nedávno zažil premiéru v reprezentačnom drese.

Pardavý: Bod sme si zaslúžili

Spokojný po prehre v Košiciach nebol ani tréner Ján Pardavý. Ten na pozápasovej tlačovej konferencii vymenoval dôvody, prečo jeho tím neuspel.

„Prvý bol ten, že úvodných desať minút, možno aj celú tretinu sme boli hlavami ešte v autobuse. Začiatok sme mali veľmi slabý. Domáci sa dostali do vedenia 2:0. Za takého stavu sa hrá v Košiciach veľmi ťažko,“ skonštatoval Pardavý.

Na výkone svojich zverencov však našiel aj pozitíva.

„Zlepšili sme pohyb, vytvárali sme si šance. V tretej tretine sme išli za vyrovnaním, mali sme dobré šance. Za to, ako sme hrali dve tretiny, by sme si bod zaslúžili. Prvá tretina však rozhodla o výsledku,“ uviedol Pardavý.

Košičania s covidom ako na hojdačke

Košický tréner Kalle Kaskinen súhlasil s tvrdením o silnom úvode, ktorý domáci hráči predviedli. Podarilo sa im to aj napriek tomu, že im karanténa na dlhší čas neumožnila hrať zápasy ani trénovať.

„Trenčín nás v niektorých momentoch dokázal zatlačiť. Z toho pramenili naše fauly. Najmä vďaka výborne zvládnutým oslabeniam a brankárovi Košarišťanovi sme dokázali ustáť presilové hry súpera,“ povedal Kaskinen.

Fínsky lodivod sa vyjadril aj k situácii s koronavírusom, pre ktorý jeho tím nútene pauzoval viac ako desať dní.

„Bolo to ako na hojdačke. Niektorí hráči ochoreli, iní vyzdraveli. Jedni prišli, druhí museli ísť do karantény. Vzhľadom na to všetko sme odohrali solídny prvý zápas po dlhšej prestávke,“ zhodnotil Kaskinen.

Stý gól v extralige? Klhůfek ho mal v hlave

Jubilejný stý gól v extralige strelil v prvej tretine útočník Košíc Pavel Klhůfek. Podľa českého legionára nebolo tréningový výpadok na tíme badať.

„Sme profesionáli. Každý, kto nemal zdravotné problémy, na sebe pracoval aspoň doma. Hoci sme zápas nehrali dva týždne, myslím si, že sa na nás tréningový deficit neprejavil,“ povedal Klhůfek.

Český útočník má v extralige na konte už trojciferný počet gólov. (Autor: TASR - František Iván)

Český útočník priznal, že vidina stého gólu v najvyššej slovenskej súťaži mu chvíľami zväzovala ruky.

„Bol som informovaný, keď som strelil 99. gól. Mal som to teda v hlave. Keď som posledné dva zápasy gól nedal, vravel som si, že by to už mohlo prísť. Ak by sme nevyhrali, asi by som na to ale nespomínal v dobrom.“

Podľa Čecha sa v interných pravidlách o poplatkoch do klubovej kasy nespomína nič o stom góle v extralige.

„Sú tam spomenuté sumy za hetrik a podobne, ale o jubilejných góloch som tam nič nevidel. Chlapcov však určite na niečo dobré pozvem alebo im niečo kúpim,“ pousmial sa Klhůfek.

Patrik Fotta
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články