Slovenky hrali s Fínskom vyrovnanú partiu, doplatili však na efektivitu

Slovenské hokejistky.
Slovenské hokejistky. (Autor: Tumbász Hédi)
Sportnet, TASR|11. jan 2024 o 15:44 (aktualizované 11. jan 2024 o 18:59)

Slovenské hokejistky postúpili do vyraďovacích bojov z 3. miesta v skupine.

MS v hokeji žien do 18 rokov 2024

Slovensko - Fínsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 32. Kuusistová (Ekoluomová, Byskatová), 52. Ekoluomová

Rozhodovali: Haacková (Nem.), Willinerová (Švajč.) - Gottlibetová (Maď.), Moleková (SR), vylúčené: 4:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0

Diváci: 265

Zostava SR: Debnárová - Masláková, Mateičková, Tomaštíková, Halušková, Kostková, Tischlerová - Blichová, Beňáková, Paulínyová - Juríková, Tóthová, Lopušanová - Lacková, Komlošová, Lačná

ZUG. Slovenské hokejistky neuspeli vo štvrťfinále na MS v hokeji žien do 18 rokov 2024. Nad ich sily boli reprezentantky Fínska, ktorým vo štvrtok podľahli 0:2.

Fínky sa stali druhými semifinalistkami po Češkách. Tie si vo štvrtok poradili s obhajkyňami striebra Švédkami 4:2.

Slovenky odohrajú na turnaji ešte jeden zápas o konečné umiestnenie. Ak tímy Kanady a USA potvrdia pozíciu favoritov, budú hrať Slovenky o konečné 5. miesto proti Švédsku.

Slovenky počas celého zápasu vzdorovali favorizovanému súperovi a v prvej tretine si vypracovali niekoľko sľubných šancí.

Viac z hry v nej však mali Fínky, no nedokázali prekonať brankárku Debnárovú. Bezgólové skóre vydržalo do 32. minúty, keď Kuusistová poslala Fínky do vedenia.

Slovenské reprezentantky mohli vyrovnať v následnej presilovke, no nepodarilo sa im to ani v dvoch početných výhodách v úvode tretej časti.

Dôležitý gól na 2:0 strelila v 52. minúte Ekoluomová a Slovenky už nedokázali odpovedať.

VIDEO: Zostrih zápasu Slovensko - Fínsko

Slovenky do vyraďovacích bojov postúpili z 3. miesta v skupine, ktoré si zabezpečili výhrou proti Švajčiarsku 2:1 po predĺžení.

Okrem toho na úvod podľahli favorizovaným Američankám 1:7 a následne prehrali so Švédkami 3:6, hoci ešte v 52. minúte bolo skóre vyrovnané.

V prvom štvrťfinálovom zápase si vybojovali postup do semifinále hokejistky Česka, ktoré nečakane zdolali tím Švédska.

Hlas po zápase

Gabriela Sabolová, trénerka SR: "Odohrali sme vyrovnaný zápas, o čom svedčí aj pomer striel. Ani jeden z tímov si nevypracoval veľa vyložených šancí. Na kolená nás dostali nevyužité presilovky. Mali sme ich viacero a to, že sme ich nezužitkovali, rozhodlo o konečnom výsledku. Fínky nás nijako neprekvapili. Naše dievčatá si uvedomili dôležitosť štvrťfinálového duelu a zároveň cítili šancu na úspech. Preto hrali zodpovedne a plnili si defenzívne úlohy, z čoho vyplynul obojstranne opatrnejší hokej. V zostave nám chýbali dve hráčky, ale na takomto turnaji môžu nastať drobné komplikácie. Citeľná bola predovšetkým strata Hanky Krákorovej, ktorá je naša kľúčová obrankyňa. Bez ohľadu na ďalší vývoj vo štvrťfinále nás zajtra čaká voľný deň. Dievčatám pripravíme program tak, aby si oddýchli a odreagovali sa od hokeja. Ak pôjde všetko podľa predpokladov, mali by sme hrať až v nedeľu a verím, že podujatie ukončíme víťazstvom."

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenky hrali s Fínskom vyrovnanú partiu, doplatili však na efektivitu