Gerlach mohol poslať zápas do predĺženia, Slovan si však tesný triumf postrážil

Milan Kytnár (vľavo) a Marcel Haščák sa v drese HC Slovan Bratislava tešia po strelenom góle.
TASR|12. feb 2023 o 19:40

Gól a asistencia kanadského útočníka Prešovu na body nestačili.

Tipos extraliga - 29. kolo

Prešov - Slovan Bratislava 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 40. Gerlach (Girduckis, Nauš), 50. Girduckis (Gerlach, Avcin) - 2. Ščerbak (Golian, MacKenzie), 36. Pecararo (Gachulinec, Ščerbak), 43. Kytnár (Haščák, Kallen)

Rozhodovali: Konc ml., Jobbágy - Durmis, Tichý. Vylúčení: 1:5 na 2 min. presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 1963

Prešov: Rabčan - F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Lalík - Gerlach, Girduckis, Nauš - Tkáč, Salituro, Avcin - Ščurko, Klíma, Žilka - Sýkora, Šimun, K. Jendroľ

Slovan: Coreau - MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Šotek - Pecararo, Harris, Ščerbak - Fominych, Duke, Takáč - Török, Preisinger, Haščák - Lukošík, Kytnár, Zigo

PREŠOV. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom dohrávanom zápase 29. kola Tipos Extraligy na ľade Prešova 3:2 a upevnili si pozíciu lídra súťaže.

Na čele tabuľky má úradujúci majster štvorbodový náskok pred Zvolenom, Prešov je posledný so sedembodovým mankom na Liptovský Mikuláš.

Proti Slovanu prehrával 0:2, no napokon mohol poslať duel do predĺženia, ak by Max Gerlach premenil v 53. minúte trestné strieľanie.

Tabuľka Tipos extraligy

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Gerlach mohol poslať zápas do predĺženia, Slovan si však tesný triumf postrážil