NHL: Montreal prehral na ľade Rangers, Slafkovský nebodoval

New York Rangers - Montreal Canadiens: Sledujte s nami online prenos zo zápasu zámorskej NHL. (Autor: Sportnet)
Sportnet|7. apr 2024 o 23:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu zámorskej NHL: New York Rangers - Montreal Canadiens.

NEW YORK. Hokejisti New York Rangers a Montrealu Canadiens dnes hrali ďalší zápas zámorskej NHL.

V drese hostí nechýbal ani slovenský útočník Juraj Slafkovský, ktorý sa do bodovacích štatistík nezapísal.

Kde sledovať NHL v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: New York Rangers - Montreal Canadiens dnes (hokej, NHL, Juraj Slafkovský, výsledky, pondelok, NAŽIVO)

NHL  2023/2024
08.04.2024 o 01:00
NY Rangers
5:2
(0:1, 1:0, 4:1)
59' minúta
Ukončený
Montreal
Prehľad
Góly a asistencie: 33. Zibanejad (Panarin, Fox), 44. Kreider (Panarin, Zibanejad), 47. Panarin (Lafrenière, Schneider), 57. Zibanejad (Vesey), 59. Lafrenière (Panarin, K. Miller) – 20. Caufield (Savard, Matheson), 53. Newhook (Matheson). Rozhodca: O’Rourke, South – Hughes, Cormier. Diváci: 17 854.
Statistika
Střely na bránu: 46 – 29 | Přesilová hra: 2/3 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Igor Šesťorkin (NYR) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 60:00
Cayden Primeau (MTL) – 41 zákroků, 4 OG, úspěšnost 91,1 %, odchytal 59:05

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 4 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 18:31

Tři hvězdy utkání
1. Artěmij Panarin (NYR) 1+3
2. Mika Zibanejad (NYR) 2+1
3. Igor Šesťorkin (NYR) 26 zákroků, úspěšnost 92,9 %
Ve slavné Madison Square Garden máme dnes dobojováno! Hokejisté New Yorku Rangers zvládli dvou tradičních celků, na domácím ledě si poradili s Montrealem výsledkem 5:2. Klíčové kroky udělal celek Manhattanu ve třetí části, ve které nakonec nasázel čtyři branky. Canadiens dlouho drželi proti favoritovi zápasu úspěšný výsledek, ale především ve třetí části ukázali Rangers svoji kvalitu. Hrdinami zápasu se stali jednoznačně Mika Zibanejad a Artěmij Panarin. První jmenovaný se podílel dvěma brankami a jednou asistencí, druhý poté zapsal jednu trefu a tři brankové nahrávky.

Pro Rangers je dnešní výhra třetí v řadě, prodloužit vítěznou šńůru můžou svěřenci Lavioletta hned v noci úterý na středu, kdy v rámci městského derby míří na led Islanders. Naopak Canadiens dnes zapsali třetí prohru v řadě a pokračují v matných výsledcích. Šanci na reparát budou mít Habs také v noci na středu, hostit budou Philadelphii Flyers.
Konec zápasu.
58:45
58:45
goalRangers právě vstřelili branku!
Pojistku domácích do prázdné klece přidává ALEXIS LAFRENIERE, Rangers dnes zapíší třetí výhru v řadě. Asistence: Artěmij Panarin a K'Andre Miller.
58:40
Hostům se nedaří na delší čas usadit v útočné třetině a dostat se do nějakého tlaku.
57:55
importantPrimeau je pryč z ledu, hosté to zkoušejí v šesti!
56:56
Hosté si berou oddechový čas!
56:56
56:56
Domácí opět odskakují! Vesey získal při napadání kotouč, našel MIKU ZIBANEJADA, který těsně před Primeauem ještě stačil zvednout kotouč pod horní tyč! Asistence: Jimmy Vesey.
55:31
Rangers v posledních minutách tráví svůj čas velmi často v útočném pásmu. Pokud chtějí Habs ještě se zápasem něco udělat, tak by měli přidat na své útočné aktivitě.
55:05
Miller zkusil zaskočit hostujícího brankáře střelou na přední tyč z velkého úhlu, Primeau se však zaskočit nenechal.
53:19
Caufieldova rána zápěstím je vyhlášená, přesvědčil se o tom teď i Šesťorkin, kterému prudká rána z větší vzdálenosti nadělala problémy.
53:01
Schneider měl na modré čáře dostatek času, nic nevymýšlel a poslal kotouč na hostující branku. Primeau neměl zakrytý výhled, a tak neměl s tímto kotoučem problémy.
52:13
52:13
goalMontreal právě vstřelil branku!
Canadiens snižují! ALEX NEWHOOK se dostal do samostatného úniku, který proměnil s velkou bravurou, přesnou ranou nedal domácímu brankáři sebemenší šanci. Asistence: Mike Matheson.
51:55
Joel Armia dnes nehraje šťastné utkání, po jeho ztrátě před modrou čarou musel hasit Primeau další šance Rangers, tentokráte si hostující brankář poradil.
50:55
Potlesk za svůj hit obdržel Rempe, který tvrdě poslal k zemi jednoho ze zadáků Canadiens.
50:31
Brodzinski ukázal šikovné ruce, proháčkoval se až do zakončení, ale svým pokus netrefil branku.
47:59
Další zakončení přišlo z hole Kakka, kterému ještě ale do střely sáhl jeden ze zadáku Habs, a tak končí puk mimo led.
47:08
Hosté jsou dvěma rychle inkasovanými brankami evidentně opařeni, naopak domácích jsou v posledních minutách u každého kotouče rychleji.
46:09
46:09
Domácí navyšují skóre! ARTĚMIJ PANARIN si vyměnil kotouč s Lafrenièrem a druhou brankou v rychlém sledu posílá svůj tým do dvoubrankového vedení! Asistence: Alexis Lafrenière a Braden Schneider.
45:01
Kreider po otočce našel Kakka, jehož rána zápěstím končí v náručí Primeaua.
43:59
43:59
Domácí využívají početní výhodu! Nahození od modré čáry dokázal tečovat mimo dosah hostujícího brankáře CHRIS KREIDER a celek z Manhattanu se poprvé v zápase dostává do vedení! Asistence: Artěmij Panarin a Mika Zibanejad.
43:25
Parádní blok Kovacevice proti ráně Panarina od modré, vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.
43:05
Armia musel zatáhnout za ruční brzdu, nedovoleně fauloval Cuylleho, a tak si Rangers zahrají další početní výhodu.
43:05
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Joel Armia – 2 min., hákování.
41:28
Cuylle je zpět na ledě, hosté svoji první početní výhodu využít nedokázali.
40:30
Šesťorkin po ráně od Slafkovského do masky musí svoji ochranu hlavy vyměnit. Uvidíme, jak mu to půjde s maskou náhradní.
40:01
Úvodní buly třetiny vítězné pro domácí, které čeká ještě více jak minutu a půl dlouhé oslabení.
40:01
Začala třetí třetina.
Všichni aktéři zápasu jsou zpět na ledové ploše, jdeme na třetí třetinu!
Druhá část je minulostí a opět jsme viděli jednu branku. Ve třiatřicáté minutě v přesilové hře dokázal srovnat stav Mika Zibanejad, přesněji řečeno jeho pas si nešťasně do vlastní sítě srazil Armia. Rangers byli ve druhé dvacetiminutovce jednoznačně aktivnějším celkem. Především v prvních deseti minutách třetiny se Cayden Primeau rozhodně nenudil v brance a i díky jeho velké zásluze je skóre před třetí periodou nerozhodné.

Počet střel na branku po 2. třetině: 29:21:
40:00
Druhá třetina skončila.
39:38
importantNewhook měl dostatek prostoru k zakončení mezi kruhy, srovnal si kotouč na čepeli a svojí ranou orazítkoval tyč branky domácích!
39:32
První početní výhoda pro hosty, Cuylle při snaze vypíchnout kotouč poslal k zemi Mathesona.
39:32
Vyloučení v týmu New York Rangers:
Will Cuylle – 2 min., podrážení.
39:08
Šesťorkin měl zakrytý výhled při ráně Harrise, prudká dělovka však prolétla jen okolo domácí branky.
38:13
Dobrou práci do defenzivy předvedl Armia, hostující útočník čistě odbavil od kotouče Wennberga a dostal puk tedy pryč z pásma Habs.
37:20
Ulici téměř až do branky měl Zibanejad, střelec doposud jediné branky Rangers v zápase se však rozhodl nahrávat a nebylo to zřejmě ideální rozhodnutí.
36:39
Matheson při rozehrávce podklouzl, což však domácí nevyužili. Cuylle byl rychle zbaven kotouče jedním z hostů.
35:43
Když je na ledě první útočná formace hostí, tak je z toho vždy nebezpečí pro Rangers. Slafkovský hledal backhandem před brankou najíždějícího Suzukiho, který jen těsně na kotouč nedosáhl.
34:52
White vyhrál bruslařský souboj, našel Harveyho-Pinarda, který rychle pálil. Do jeho pokusu stačil vložit hůl Schneider, a tak končí kotouč mimo led.
33:55
Emoce na ledě musí krotit sudí, v hlavní roli Kreider na domácí straně a Pearson na straně hostí.
33:54
Rangers jsou po vstřelené brance na koni, další střelecký pokus obstaral Miller, jeho backhand však skončil pouze v náruči maskovaného muže v dresu Habs.
32:31
32:31
Je srovnáno! Pouhých deset sekund trvala početní výhoda domácích! Přihrávku MIKY ZIBANEJADA si totiž nešťastně srazil do vlastní branky bruslí Joel Armia. Asistence: Artěmij Panarin a Adam Fox.
32:21
Slafkovský podrazil útočné třetině Kakka, domácí si zahrají druhou početní výhodu v zápase.
32:21
Juraj Slafkovský – 2 min., podrážení.
31:14
Další střelecký pokus v rychlém sledu obstaral Panarin, jeho střela končí v náručí Primeau, který přerušuje hru. Následuje další komerční pauza.
30:38
importantPo dělovce Zibanejada zvoní tyč hostující branky!
30:20
Po zavezení Zibanejada do útočného pásma pálil Vesey, prudká rána zápěstím pouze vyprášila mantinel za brankou.
29:22
Třetí formace Habs uzavřela svého soupeře v jeho pásmu, vše vyvrcholilo tečovanou ranou Mathesona, která prosvištěla těsně kolem levé tyče domácí svatyně.
28:16
importantFox našel krásnou křižnou nahrávkou Panarina, kterého v obrovské šanci podruhé v zápase vychytal Primeau!
27:37
Slafkovský zadovkou hledal spoluhráče, tomu však nevyšlo, a tak pobyt Canadiens v útočné třetině nebyl nijak dlouhý.
26:59
Rangers v posledních minutách tráví v útočném pásmu opravdu dost času, kýžená branka však zatím nepřichází. Po dalším zakázaném uvolnění Habs před Primeauem dále zůstaneme.
26:01
Hra je přerušena, kotouč byl totiž sražen mimo led. Následují komerční přestávka.
25:50
Opravdu dost prostoru dostal na modré čáře k zakončení Kovacevic, hostující zadák si srovnal kotouč na čepeli, ale následná jeho rána trefila pouze blokujícího útočníka Rangers.
25:05
Rempe poslal kotouč do útočného pásma ještě před půlící čarou, je tedy pískáno zakázané uvolnění domácích.
24:07
Těžké momenty ve své třetině ustáli hosté, po dlouhém střídání může pětice Canadiens vystřídat. Rangers však v posledních minutách stupňují svůj tlak.
23:36
Při tlaku v útočném pásmu pálil Cuylle, jeho přízemní rána byla sražena do rohu. Rangers však pokračují v náporu.
22:42
Dobrou hru holí předvedl Primeau, hostující brankář rozjel zpoza své branky další akci svého týmu.
21:38
Na druhé straně vzal přečíslení na sebe Gallagher, ale jeho prudkou ránu s přehledem Šesťorkin vyrazil do bezpečí.
21:27
Trocheck našel krásnou přihrávkou Lafrenièra, který ze strany našel pouze vyrážečku Primeaua.
21:09
Od modré čáry pálil Lindgren, Primeau jeho ránu viděl na poslední chvíli, ale dokázal si opět poradit.
20:51
Téměř celou první minutu druhé periody strávili domácí v útočném pásmu, většinou se však hrálo u mantinelů, a tak Primeau zůstal bez práce.
20:01
Začala druhá třetina.
V Madison Square Garden je vše připraveno na start druhé části, za malou chvilku jdeme na to!
První třetina je za námi a přeci jen jsme se dočkali úvodní trefy střetnutí. Přesně třicet sekund před první sirénou totiž otevřel stav dnešního klání Cole Caufield. Sledujeme zatím atraktivní, rychlé utkání plné střel na obou stranách. Rangers jsou sice střelecky aktivní, Habs však rozhodně proti favoritovi zápasu nedávají kůži lacino a jsou zdatným soupeřem. Další průběh zápasu tak slibuje zajímavou podívanou.

Počet střel na branku: 17:11.
20:00
První třetina skončila.
19:30
19:30
Canadiens jdou na konci první části do vedení! COLE CAUFIELD dokázal nadvakrát dostat kotouč za záda Šesťorkina a svojí čtyřiadvacátou brankou v sezoně otevírá stav dnešního klání! Asistence: David Savard a Mike Matheson.
18:43
Miller pod tlakem si nekomplikuje situaci a vyhazuje přes všechny čáry, vhazovat se tak bude po zakázaném uvolnění Rangers opět před Šesťorkinem.
17:27
Newhook zadovkou se snažil najít Armiu, parádní práci do defenzivy však předvedl Trocheck, který hostujícímu hráči zablokoval čistě hůl.
16:27
Dostatek prostoru dostal k zakončení Lindgren, domácí zadák si ale tak dlouho připravoval kotouč, až stačil do jeho následné rány vložit svoji hůl Matheson.
15:41
Rána Kakka byla sražena, kotouč končí pod lapačkou Primeaua, jenž raději přerušuje hru.
15:07
Savard uklidňuje hru za brankou hostí, oba celky střídají.
14:10
Matheson se rozhodl podpořit útok a udělal to skvěle, počkal si na ideální dobu a pohotově vypálil. Pokus nejproduktivnějšího zadáka hostí proletěl těsně kolem pravé tyče domácí branky.
12:05
Parádní akce první lajny hostí. Pálil Caufield, jehož ránu Šesťorkin pouze vyrazil. Poskakovaný kotouč však následně nedokázal trefit v mezikruží Juraj Slafkovský.
11:27
Newhook našel zpoza branky najíždějícího Armiu, ten však vyprášil Šesťorkinovi pouze jeho náruč.
10:48
Pezzetta je zpět na ledové ploše, Canadiens své první oslabení ustáli.
10:39
Šikovnost ukázal Brodzinski, který se elegantně otočkou dostal do zakončení. Primeau měl mezírky v postavení pokryté, a tak ani tentokrát se skóre nemění.
10:11
Několik soubojů v rychlém sledu v útočném pásmu domácích, Canadiens úspěšnější a opět vyhazují.
09:46
Nahození Panarina na branku hostí bylo sraženo jedním z hráčů Canadiens, hosté se osvobozují.
08:57
Fox vybídl hned po buly ke střele Zibanejada, jehož dělovku nadvakrát likvidiuje Primeau.
08:48
Dorážejícího Lindgrena poslal tvrdě k zemi Pezzetta, za což míří na trestnou lavici. Rangers si tak zahrají početní výhodu.
08:48
Michael Pezzetta – 2 min., krosček.
07:55
Více než minutu obléhali hosté branku Rangers, pokusy od pravého i levého mantinelu však nenašly prostor mezi třemi tyčemi domácí branky, a tak na úvodní branku zápasu stále čekáme.
06:50
Ránu od modré čáry vyrazil Šesťorkin pouze před sebe, volný kotouč si našel nejrychleji Caufield, jehož dorážka však zamířila pouze do náruče zmíněného strážce svatyně domácích.
06:34
Zakázané uvolnění odpískáno celku z New Yorku, vhazovat se bude po pravici Šesťorkina.
06:00
Další dobrý tlak v útočném pásmu od domácích, další dva střelecké pokusy, ale nenašly postavení mezi třemi tyčemi hostující branky.
05:08
importantPanarin se hnal sám na Primeau! Nejproduktivnější hráč domácích si položil hostujícího brankáře, ale následně nedokázal přehodit jeho beton! Parádní zákrok maskovaného muže Canadiens!
04:34
Po kombinaci domácích v útočném pásmu se dostal do zakončení Trouba, po jeho nahození to jen zahučelo v ochozech Madison Square Garden. Rána domácího kapitána totiž prolétla těsně kolem branky hostí.
04:03
Suzuki zkusil zaskočit Šesťorkina střelou z velkého úhlu, gól z toho nebyl, ale po jeho ráně si domácí brankář musí nechat zkontrolovat masku.
03:14
Rempe poprvé na ledové ploše a hostující hráči to hned pocítili, dva tvrdé hity od domácího dlouhána.
02:42
Matheson a následně i Pearson nahazovali kotouč před domácí branku, nikoho v bílém dresu si však kotouč v ideálním prostoru nedokázal najít.
01:41
Armia musí pro tečovaný kotouč až do středního pásma, oba týmy střídají. Dobrý start zápasu pro Canadiens, kteří ho strávili převážně v útočné třetině.
00:34
Slafkovský perfektně zapressoval a získal pro svůj kotouč, Suzukiho však následně zradilo zpracování, kotouč mu utekl do středního pásma.
00:01
Úvodní buly zápasu vyšlo lépe domácím, kteří okamžitě podnikají první útočný výpad.
00:01
Utkání právě začalo.
Všechny formality máme již za sebou, nic nebrání k odstartování dnešního duelu.
Všichni aktéři dnešního duelu jsou již na ledové ploše Madison Square Garden, zazní kanadská a americká státní hymna.
Úvodní sestavy:

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Vesey, Zibanejad, Kreider (A) – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Brodzinski, Goodrow (A).
Trenér: Peter Laviolette

Montreal Canadiens: Primeau (Montembeault) – Savard, Matheson (A), Kovacevic, Harris, J. Barron, Struble – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Armia, Newhook, Gallagher (A) – Jos. Anderson, J. Evans, Pearson – Harvey-Pinard, White, Pezzetta.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: O’Rourke, South – Hughes, Cormier.
Montreal Canadiens
Téměř na konci další těžké sezony je Montreal. Canadiens totiž zbývá odehrát šest kol do konce základní části a je jasné, že vyřazovací boje se kanadského celku rozhodně týkat nebudou. Slavný celek totiž se aktuálně nachází až na předposlední pozici v tabulce Východní konference se ziskem sedmdesáti bodů. Hůře je už na tom pouze Columbus a na vyřazovací boje ztráci Montreal aktuálně propastných třináct bodů. Přestavba, kterou Canadiens před několika lety započali, tedy pokračuje asi v pomalejším tempu, než si ve francouzské provincii představovali. Jedním z mála pozitiv pro kanadský celek v letošní sezoně je bezpochyby bodová produkce kapitána Nicka Suzukiho, který vylepšil své kariérní maximum. Další výkonnostní progres poté zaznamenali i talentovaní mladíci Cole Caufield s Jurajem Slafkovským. Velký objevem sezony je poté zadák Mike Matheson, jenž bodově letos explodoval. Dosavadních pětapadesát bodů je jednoznačně kariérním maximem.

New York Rangers
Jistotu vyřazovacích bojů už mají zaručenou Rangers. Celek z Manhattanu prožívá skvělou základní část. Rangers totiž pět zápasů před koncem základní části vévodí celé Východní konferenci se ziskem 108 bodů. Tým zkušeného trenéra Lavioletta má perfektně vybalancovaný tým a připravený porvat se o Stanley Cup. Rangers patří k týmům s nejméně inkasovanými brankami, na čemž má největší podíl brankářská dvojice Igor Šesťorkin a Jonathan Quick. Právě druhý zmiňovaný dostal v New Yorku po přesunu z LA druhý dech a tlačí na svého mladšího kolegu. Obranu má poté pod dohledem Adam Fox a útočné vozby táhne především Artemi Panarin, který s 111 body se řadí na čtvrté místo produktivity celé soutěže. Rangers půjdou do zápasu dvou tradičních celků nejlepší soutěže na světe v dobrém rozpoložení, z posledních deseti duelů padli pouze dvakrát.

Chris Kreider – 69 bodů, 37+32
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky! Vítám všechny u sledování dalšího zápasu nejprestižnější hokejové soutěže na světě, společně se dnes budeme věnovat duelu mezi New Yorkem Rangers a Montrealem Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.